Na čápy na školním komíně se také myslí

Pavel Macák 2012-06-24 00:46:00

Lenešice – Rekonstrukce ulice Košíkářská by měla začít tento týden v Lenešicích. Následně bude pokračovat oprava ulice Alšova. Obě tyto investiční akce budou zajišťovat Ekostavby Louny. „Opravovat se bude nejen vozovka v těchto ulicích, ale na řadu přijdou i chodníky, kde bude zámková dlažba a zelené pásy. Předpokládáme, že na nich bude tráva, ale vlastníkům sousedících nemovitostí nebudeme bránit, když si zde budou chtít vysázet růže nebo další květiny a budou se o ně starat,“ uvedl starosta Karel Nováček.

O prázdninách bude v Lenešicích také zahájena rekonstrukce střechy na budově prvního stupně základní školy. Tu bude dělat vítěz výběrového řízení firma Fořt Cítoliby, která zakázku nabídla zhotovit za cenu 0,8 milionu korun. Dokončení bude během prázdnin, ale obec ještě chce současně vyřešit hnízdo čápů, kteří se zde před několika lety usídlili na komínu. „Letos přiletěli opět, jen taktak s koncem topné sezóny. Již se spářili a nyní sedí na vejcích,“ dodal starosta.
Přes prázdniny se bude také snižovat strop v mateřské škole. Stane se tak hlavně kvůli instalaci lepšího osvětlení a zútulnění celého interiéru. Tato investice přijde na zhruba půl milionu korun.

 

Napsal(a): Pavel Macák

Komentáře

Nabídky práce

Samostatná(ý) účetní - Obec Perštejn

Možno na plný či poloviční úvazek, lhůta pro podání přihlášky: do 12.7.2024. Plné znění obsahu výběrového řízení naleznete na www.obec-perstejn.cz či úřední desce OÚ.
Tel.: 474394184
WWW: www.obec-perstejn.cz
E-mail: starosta@obec-perstejn.cz

Poslední videa

Valentýnský koncert v žateckém divadle rozněžnil i rozpálil

Klavír Jiří Knotte a housle Milan Brouček... Bravo!

Přehrát video
V 1.A ZŠ P. Bezruče v Žatci děti s učitelkou v kroužku probíraly první vysvědčení

Ve středu 31. 1. 24 se rozdávaly pololetní vysvědčení - přesněji Výpisy vysvědčení. Třídní učitelka 1.A Nikola Martinovská si se svými prvňáčky v poslední hodině po předání o tom povídala...

Přehrát video