Slavnosti ve znamení čar a kouzel

Jan Vnouček 2012-06-27 00:30:00

Podbořany Hlavní program dvoudenních Podbořanských letních slavností letos vyšel na magickou svatojánskou noc.  Na noc, která je plná kouzel a magie, ožívají v ní nadpřirozené síly a je možné při ní najít poklad. Tuhle šanci tak měli v sobotu malí i velcí návštěvníci podbořanského náměstí.

Děti ze školek Hlubanská, Žatecká a Bratří Čapků, mažoretky z Power of Dance či hudebníci ze ZUŠ Podbořany se za krásného sluníčného počasí změnili na velkém pódiu na slavné zpěváky a tanečníky. Z malých dobrodruhů se zase štěknutím čarovného psa Caribu stávali jezdci psího spřežení Romana Habáska. Čarodějničtí učňové se učili, jak se vdechuje život barevným balónků a rodí se z nich nejrůznější zvířátka. Nebo si třeba malé fanynky zkoušely, jaké je to v kůži jejich idolu Hannah Montany.
Večer se pak do dospělého publika vmísily bludičky. Místo do bažin, ale návštěvníky zavedly mezi největší esa české poprockové scény. A jen se trochu setmělo, už se to před kulturním domem hemžilo divoženkami. Nikoho ale k smrti neutančily, protože chytlavé hudbě populárních skupin UDG, Support Lesbiens, Žlutý pes nebo Kreyson nemohly konkurovat. A poklad? Kdo ho nalezl, nechal si to pro sebe. Ale určitě ho našli ti, co vyšplhali na teplárenský komín v Dukelské ulici. Když ráno vystřízlivěli, museli poděkovat sv. Janu, že se podruhé narodili. „Hlavní je, že přišli lidi, zaplnili náměstí a bavili se. Proto to splnilo svůj účel,“ byl spokojený Kamil Šír, vrchní čaroděj slavností. Podařilo se mu totiž to nejtěžší, sestavit program, tak, aby se lidi bavili.

Napsal(a): Jan Vnouček

Komentáře

Nabídky práce

NEXEN TIRE hledá talenty

Nabízené pozice: Operátor výroby, operátor kvality, operátor logistiky, údržbář - elektro, operátor technologie, specialista plánování výroby, operátor R&D, účetní.
Tel.: +420733123733
WWW: https://www.nexentire.com/cz/company/recruit/
E-mail: prace@nexentire.com


ELKTRIKÁŘ - INTERMONT OPATRNÝ JIRKOV

Nabízíme nadstandardní finanční ohodnocení, 13. a 14. plat, odměny, stravné, sick days a další benefity. Požadujeme vzdělání v oboru elektro, ŘP sk. B, NV 194/2022 (dříve vyhl. 50/78).
Kontakt: Dagmar Křížová
Tel.: 775868949
WWW: https://intermont-opatrny.cz/
E-mail: krizova@intermont-opatrny.cz


Ročov ŘEDITEL/KA ZŠ

Rada Městyse Ročov vyhlašuje výběrové řízení na obsazení pracovního místa ŘEDITELE/ŘEDITELKY Základní školy Ročov. Bližší informace na: https://www.obec-rocov.cz/
Kontakt: Ing. Vojtěch Václav Pour, starosta
Tel.: +420 415 695 110
WWW: https://www.obec-rocov.cz/
E-mail: starosta@obec-rocov.cz


DPS Žatec - vyučený KUCHAŘ/KUCHAŘKA

Směnný provoz, dlouhý krátký týden
Kontakt: Marcela Patykyová
Tel.: 725895664
E-mail: patakyova@dpszatec.cz


Pragolaktos - řidič cisterny

Parkování v Blšanech u Podbořan. Nástup ihned, smlouva na dobu neurčitou, 13. plat, 5 týdnů dovolené a mnoho dalších benefitů. Požadujeme ŘP sk. C,E; střední odborné vzdělání s výučním listem, trestní bezúhonost.
Kontakt: Josef Machač
WWW: https://www.pragolaktos.cz/
E-mail: josef.machac@pragolaktos.cz

Poslední videa

Milan Řeřicha zahrál na klarinet v kostele sv. Petra a Pavla v Podbořanech

1. neděle - slavnost Nejsvětější trojice a 1. sv. přijímání - a minikoncert klarinetisty Milana Řeřichy 4. června 2023.

Přehrát video
Podbořany - městské koupaliště se otevřelo 1. června

Sezona zahájena ve čtvrtek 1. 6. 2023 :-)

Přehrát video