Slavnosti ve znamení čar a kouzel

Jan Vnouček 2012-06-27 00:30:00

Podbořany Hlavní program dvoudenních Podbořanských letních slavností letos vyšel na magickou svatojánskou noc.  Na noc, která je plná kouzel a magie, ožívají v ní nadpřirozené síly a je možné při ní najít poklad. Tuhle šanci tak měli v sobotu malí i velcí návštěvníci podbořanského náměstí.

Děti ze školek Hlubanská, Žatecká a Bratří Čapků, mažoretky z Power of Dance či hudebníci ze ZUŠ Podbořany se za krásného sluníčného počasí změnili na velkém pódiu na slavné zpěváky a tanečníky. Z malých dobrodruhů se zase štěknutím čarovného psa Caribu stávali jezdci psího spřežení Romana Habáska. Čarodějničtí učňové se učili, jak se vdechuje život barevným balónků a rodí se z nich nejrůznější zvířátka. Nebo si třeba malé fanynky zkoušely, jaké je to v kůži jejich idolu Hannah Montany.
Večer se pak do dospělého publika vmísily bludičky. Místo do bažin, ale návštěvníky zavedly mezi největší esa české poprockové scény. A jen se trochu setmělo, už se to před kulturním domem hemžilo divoženkami. Nikoho ale k smrti neutančily, protože chytlavé hudbě populárních skupin UDG, Support Lesbiens, Žlutý pes nebo Kreyson nemohly konkurovat. A poklad? Kdo ho nalezl, nechal si to pro sebe. Ale určitě ho našli ti, co vyšplhali na teplárenský komín v Dukelské ulici. Když ráno vystřízlivěli, museli poděkovat sv. Janu, že se podruhé narodili. „Hlavní je, že přišli lidi, zaplnili náměstí a bavili se. Proto to splnilo svůj účel,“ byl spokojený Kamil Šír, vrchní čaroděj slavností. Podařilo se mu totiž to nejtěžší, sestavit program, tak, aby se lidi bavili.

Napsal(a): Jan Vnouček

Komentáře

Nabídky práce

DPS Žatec - vyučený KUCHAŘ/KUCHAŘKA

Směnný provoz, dlouhý krátký týden
Kontakt: Marcela Patykyová
Tel.: 725895664
E-mail: patakyova@dpszatec.cz


Pragolaktos - řidič cisterny

Parkování v Blšanech u Podbořan. Nástup ihned, smlouva na dobu neurčitou, 13. plat, 5 týdnů dovolené a mnoho dalších benefitů. Požadujeme ŘP sk. C,E; střední odborné vzdělání s výučním listem, trestní bezúhonost.
Kontakt: Josef Machač
WWW: https://www.pragolaktos.cz/
E-mail: josef.machac@pragolaktos.cz


Gymnázium a Střední odborná škola, Podbořany - UČITEL/KA + ÚDRŽBÁŘ

Přijmeme do pracovního poměru UČITELE EKONOMICKÝCH PŘEDMĚTŮ, UČITELE ODBORNÝCH PŘEDMĚTŮ, UČITELE ODBORNÉHO VÝCVIKU, ÚDRŽBÁŘE - ELEKTRIKÁŘE. Nabízíme stabilní zaměstnání + mnoho benefitů.
Kontakt: Ing. Šárka Fenclová
Tel.: 4150237710
WWW: https://www.gsospodborany.cz/volna-mista/
E-mail: ekonom@gsospodborany.cz


ÚČETNÍ - paveldvorsky.cz s.r.o. Žatec

Přijmeme účetní, praxe 5 a více let, nástupní plat 30.000 - 38.000 Kč. Benefity: penzijní připojištění, služební telefonní číslo, stravenkový paušál, možnost práce na home-office.
Kontakt: Ing. Pavel Dvorský Ph.D.
Tel.: 415210415
WWW: https://paveldvorsky.cz/
E-mail: info@paveldvorsky.cz


ZÁSTUP DO RECEPCE, PRÁDELNY - Domov pro seniory v Žatci

Práce na DOHODU O PROVEDENÍ PRÁCE, vhodné i pro příjemce důchodu.
Kontakt: Ing. Eva Hajná
Tel.: 739 429 601
E-mail: hajna@dpszatec.cz

Poslední videa

Podbořany - městské koupaliště se otevřelo 1. června

Sezona zahájena ve čtvrtek 1. 6. 2023 :-)

Přehrát video
Trénink malých tenistů na kurtech v Podbořanech

Takto se rozcvičují na tréninku tenisové naděje v Podbořanech. Každý čtvrtek od 16 hodin ;-)

Přehrát video