Slavnosti ve znamení čar a kouzel

Jan Vnouček 2012-06-27 00:30:00

Podbořany Hlavní program dvoudenních Podbořanských letních slavností letos vyšel na magickou svatojánskou noc.  Na noc, která je plná kouzel a magie, ožívají v ní nadpřirozené síly a je možné při ní najít poklad. Tuhle šanci tak měli v sobotu malí i velcí návštěvníci podbořanského náměstí.

Děti ze školek Hlubanská, Žatecká a Bratří Čapků, mažoretky z Power of Dance či hudebníci ze ZUŠ Podbořany se za krásného sluníčného počasí změnili na velkém pódiu na slavné zpěváky a tanečníky. Z malých dobrodruhů se zase štěknutím čarovného psa Caribu stávali jezdci psího spřežení Romana Habáska. Čarodějničtí učňové se učili, jak se vdechuje život barevným balónků a rodí se z nich nejrůznější zvířátka. Nebo si třeba malé fanynky zkoušely, jaké je to v kůži jejich idolu Hannah Montany.
Večer se pak do dospělého publika vmísily bludičky. Místo do bažin, ale návštěvníky zavedly mezi největší esa české poprockové scény. A jen se trochu setmělo, už se to před kulturním domem hemžilo divoženkami. Nikoho ale k smrti neutančily, protože chytlavé hudbě populárních skupin UDG, Support Lesbiens, Žlutý pes nebo Kreyson nemohly konkurovat. A poklad? Kdo ho nalezl, nechal si to pro sebe. Ale určitě ho našli ti, co vyšplhali na teplárenský komín v Dukelské ulici. Když ráno vystřízlivěli, museli poděkovat sv. Janu, že se podruhé narodili. „Hlavní je, že přišli lidi, zaplnili náměstí a bavili se. Proto to splnilo svůj účel,“ byl spokojený Kamil Šír, vrchní čaroděj slavností. Podařilo se mu totiž to nejtěžší, sestavit program, tak, aby se lidi bavili.

Napsal(a): Jan Vnouček

Komentáře

Nabídky práce

Samostatná(ý) účetní - Obec Perštejn

Možno na plný či poloviční úvazek, lhůta pro podání přihlášky: do 12.7.2024. Plné znění obsahu výběrového řízení naleznete na www.obec-perstejn.cz či úřední desce OÚ.
Tel.: 474394184
WWW: www.obec-perstejn.cz
E-mail: starosta@obec-perstejn.cz

Poslední videa

Valentýnský koncert v žateckém divadle rozněžnil i rozpálil

Klavír Jiří Knotte a housle Milan Brouček... Bravo!

Přehrát video
V 1.A ZŠ P. Bezruče v Žatci děti s učitelkou v kroužku probíraly první vysvědčení

Ve středu 31. 1. 24 se rozdávaly pololetní vysvědčení - přesněji Výpisy vysvědčení. Třídní učitelka 1.A Nikola Martinovská si se svými prvňáčky v poslední hodině po předání o tom povídala...

Přehrát video