Na nových úsecích dálnic stále bez dálniční známky

Lucie Steklá 2022-01-17 14:47:00

Bez dálničních poplatků zůstávání nově otevřené úseky D7 a D6 v okrese Louny. Všechny dálniční úseky, které se loni v okrese Louny otevřely, nejsou pro řidiče osobních aut zpoplatněné, a tudíž nepotřebují dálniční známku.


Zpoplatněn není nový úsek D7 u Panenského Týnce, stejně jako již dříve zprovozněný úsek mezi Postoloprty a Chomutovem. Naopak na navazujících úsecích ,,sedmičky“ ve Středočeském kraji řidiči dálniční známku mít musí, tedy na úseku z Prahy ke Slanému.

Bezplatná jízda po dálnici se týká také nového obchvatu Lubence s navazujícím úsekem do Bošova na karlovarské dálnici D6. Dálniční poplatky platí pro jízdu po úseku D6 mezi Prahou a Krušovicemi.

Bezplatná jízda po dálnicích v okrese Louny by měla vydržet ještě několik let. Ke zpoplatnění úseků má dojít, jakmile budou spojené se zmíněnými úseky od hlavního města, přibližně v roce 2025. 


Napsal(a): Lucie Steklá

Komentáře

Prozatím zde nejsou žádné nabídky práce

Poslední videa

Valentýnský koncert v žateckém divadle rozněžnil i rozpálil

Klavír Jiří Knotte a housle Milan Brouček... Bravo!

Přehrát video
V 1.A ZŠ P. Bezruče v Žatci děti s učitelkou v kroužku probíraly první vysvědčení

Ve středu 31. 1. 24 se rozdávaly pololetní vysvědčení - přesněji Výpisy vysvědčení. Třídní učitelka 1.A Nikola Martinovská si se svými prvňáčky v poslední hodině po předání o tom povídala...

Přehrát video