Vydařené oslavy letectví na Rané

Redakce 2012-07-04 00:08:00

Raná Krásné počasí, mnoho přátel a skvělá atmosféra, to byla velká sláva na letišti Raná. Minulou sobotu se zde totiž oslavovalo a to již 80. výročí od založení Aeroklubu Raná. Od časného rána se sem nejen amatérští či profesionální piloti, ale i ostatní příznivci plachtění, letadel, rogal a všeho co patří k létání. Letiště Raná má bohatou historii, hlavně v oblasti plachtění, to ostatně zaznělo i při slavnostním zahájení. 

Raná u Loun patří k historickém místu českého a československého plachtění. V roce 1932 se zde začala psát slavná historie našeho plachtění. Za tuto slavnou průkopnickou minulost nazvali plachtaři Ranou u Loun kolébkou českého, československého plachtění. Oficiální ukázky letectví byly naplánovány sice až na 13 hodinu, ale již dopoledne obdivovali návštěvníci oslav ve vzduch jak větroně, tak i ostatní letadýlka. A snad největší aplaus mělo legendární letadlo Let L-200 Morava. To bylo obdivováno ve vzduchu i na ploše letiště.

Napsal(a): Redakce

Komentáře

Prozatím zde nejsou žádné nabídky práce

Poslední videa

Valentýnský koncert v žateckém divadle rozněžnil i rozpálil

Klavír Jiří Knotte a housle Milan Brouček... Bravo!

Přehrát video
V 1.A ZŠ P. Bezruče v Žatci děti s učitelkou v kroužku probíraly první vysvědčení

Ve středu 31. 1. 24 se rozdávaly pololetní vysvědčení - přesněji Výpisy vysvědčení. Třídní učitelka 1.A Nikola Martinovská si se svými prvňáčky v poslední hodině po předání o tom povídala...

Přehrát video