Žatec: Návrh na uzavření železného mostu neprošel

Hedvika Mašková 2022-03-10 09:38:00

Žatec - Druhý participativní rozpočet města Žatce je u konce. Hlasovat pro svého favorita mohli občané mezi osmi zapojenými projekty do minulého pondělí.

Celkem hlasovalo pro některý z osmi projektů 645 lidí. Hlasující mohli při vybírání návrhů každý podpořit jedním až třemi plusovými a jedním záporným bodem. Těch plusových bylo celkem uděleno 1652, záporných 429. Nejúspěšnější návrh získal 385 bodů. Podle statistiky mezi hlasujícími mírně převládaly ženy.

Konkrétní výsledky ale zatím zveřejněny nebyly. Dle harmonogramu participativního rozpočtu budou nejprve předloženy radě města ke schválení. Příslušné odbory pak schválí rozpočtové opatření. Našim novinám se však podařilo od důvěryhodného zdroje zjistit, že kontroverzní návrh na uzavření železného mostu, který mezi lidmi vzbudil největší emoce, neprošel.

O realizaci vítězných projektů bude rada města jednat v pondělí 14. března. Poté by měli být úspěšní předkladatelé dle pořadí s výsledky hlasování participativního rozpočtu vyrozuměni. Následně budou plány předloženy příslušným odborům k realizaci, která by měla proběhnout do jednoho roku od schválení.

Ačkoli nebyly oficiálně výsledky historicky druhého žateckého participativního rozpočtu zveřejněny, víme, že návrh, jehož obsahem bylo v letních měsících předat železný most přes řeku Ohře k užívání pouze cyklistům a pěším, v anketě občanů neobstál. Jednalo se o nejvíc diskutovaný návrh, proti kterému se vzedmula vlna nevole zejména u obyvatel dotčené lokality. Proti navrženému projektu byla rovněž sepsána petice.


Komentáře

Nabídky práce


Obsluha bowlingu, Kuchař/Kuchařka - Nový svět, restaurace Louny

Práce na HPP, nástup možný ihned.
Kontakt: Radek Stančík
Tel.: 603178361
WWW: https://www.bowlinglouny.cz/
E-mail: info@bowlinglouny.cz


PATOK LOUNY - OBCHODNÍK

Práce na HPP, v zavedené a stabilní společnosti. Cílové bonusy a zaměstnanecké benefity.
Kontakt: Lenka Venturová
Tel.: 722 476 437
WWW: https://www.patok.cz/kariera/


Pracovník v sociálních službách - Kamarád-LORM, Žatec

Péče o mentálně postižené klienty ve všech oblastech života, zprostředkování kontaktu klientů se společenským prostředím. Požadavky: minimálně výuční list, ŘP sk. B, čistý trestní rejstřík. Nabízíme: zajímavou a různorodou práci v zařízení poskytující sociální služby, odpovídající mzdové ohodnocení, 5 týdnů dovolené, FKSP, závodní stravování.
WWW: https://www.kamarad-lorm.cz/
E-mail: reditel@kamarad-lorm.cz


OBSLUHA KAVÁRNY - Kamarád - LORM, Žatec

Práce v sociálně terapeutické KAVÁRNĚ S DUŠÍ, práce za barem v kavárně (příprava kávy, nápojů), obsluha pokladny - spolupráce s ostatními pracovníky v kavárně. Požadavky: minimálně výuční list, čistý trestní rejstřík, kladný vztah k našim klientům. Nabízíme: odpovídající mzdové ohodnocení, 5 týdnů dovolené, FKSP, závodní stravování.
WWW: https://www.kamarad-lorm.cz/
E-mail: reditel@kamarad-lorm.cz

Poslední videa

Milan Řeřicha zahrál na klarinet v kostele sv. Petra a Pavla v Podbořanech

1. neděle - slavnost Nejsvětější trojice a 1. sv. přijímání - a minikoncert klarinetisty Milana Řeřichy 4. června 2023.

Přehrát video
Podbořany - městské koupaliště se otevřelo 1. června

Sezona zahájena ve čtvrtek 1. 6. 2023 :-)

Přehrát video