Pekařství u Kroupů získalo prestižní ocenění. Žatecký dalamánek ponese značku Regionální potravina

Hedvika Mašková 2022-05-20 19:42:00

V Ústeckém kraji se soutěžilo o Regionální potravinu. Letos se o titul ucházel rekordní počet výrobků, a to celkem 243 od 51 producentů. V hodnocení mohlo ale uspět jen devět produktů v devíti kategoriích. Těm komise navrhla udělit prestižní značku Regionální potravina Ústeckého kraje pro rok 2022. Mezi oceněnými produkty je také Žatecký dalamánek z oblíbeného Pekařství u Kroupů. Gratulujeme!

,,Soutěže jsme se zúčastnili hlavně proto, že jsme chtěli vědět, jak si co do kvality stojíme proti ostatním pekárnám v Ústeckém kraji. A taky, aby v případě výhry mohli být „Žatečáci“ na něco ze Žatce hrdí,“ popsal důvod účasti v soutěži Regionální potravina Ústeckého kraje pekař Miroslav Kroupa, který v Žatci již čtyři roky se svou ženou Aničkou vede rodinné Pekařství u Kroupů.

V kategorii ,,Pekařské výrobky včetně těstovin“ převálcoval konkurenci jejich Žatecký dalamánek. Bylo jen potřeba splnit podmínku, aby většina surovin, z nichž se dalamánek vyrábí, pocházela ze zdejšího regionu, což dle Miroslava Kroupy oceněné křupavé pečivo z cirka 95 procent splňuje.

,,Dalamánek je velmi klasické české pečivo a většinou ho výrobci stylizují do jakéhosi bochánku s částí pšeničné a žitné mouky, s dodatkem kmínu a dosti často i barvivem. Mně na něm vadila ta jeho tuhost a „gumovatost“, a tak jsme se to rozhodli trochu upravit. Ojedinělí je třeba tím, že všechna žitná mouka prošla fermentací a také, že má rohlíkový tvar, bez barviva, což dokáže vytvořit i nějakou křupavou kůrku. Díky obsahu zmiňovaného žitného kvasu by se pečivo dalo označit jako kváskové, ale my jsme zvolili lokální název, a to ,,Žatecký dalamánek“. Není to v našem sortimentu nijak výjimečný produkt, je to jeden z více druhů „rohlíkových“ výrobků, ale je jediný, který je bez semínek,“ popsal, v čem je Žatecký dalamánek ojedinělý a v čem se liší od ostatního nabízeného pečiva v rodinném pekařství, M. Kroupa a dodal, jak si stojí u zákazníků: ,,Je zajímavé, že náš dalamánek je z „rohlíkových“ tvarů co se týče obsahu použitých surovin nejjednodušší, ale v prodejném množství je to mezi nimi favorit. Občas nám někdo řekne, že mu to připomíná mládí, což mně udivuje, protože ho děláme teprve čtyři roky.“

A jaký je vlastně příběh oceněné potraviny a proč právě nese pojmenování Žatecký dalamánek? ,,Hned od počátku fungování pekařství jsme věděli, že budeme chtít výrobek z kategorie běžné pečivo s obsahem žitného kvasu, to je holt česká klasická chuť. A protože snad kromě tvaru splňoval všechny atributy popisu dalamánku, tak jsme ho tak pojmenovali. A že je to Žatecký dalamánek, to je přeci jasné, je dělaný v Žatci a Žatečáky. Věděli jste, že výrobek je to český, ale název pochází z francouzštiny? Jeho název pochází z let 1741–1743, kdy jej francouzská vojenská posádka usazená v Praze a Terezíně nazývala Pain d'Allemagne („německý chléb“),“ vysvětlil našim novinám na závěr pekař Kroupa, jehož Žatecký dalamánek má nyní právo zdarma užívat značku ,,Regionální potravina“ po dobu čtyř let, a dále upozorňuje všechny zájemce, kteří dalamánek ještě neochutnali, že v příštím týdnu má Pekařství u Kroupů z důvodu dovolené zavřeno. 

Hodnotitelská komise navrhla udělit značku Regionální potravina Ústeckého kraje pro rok 2022 těmto výrobkům:


Komentáře

Nabídky práce

Pomocný KUCHAŘ/KUCHAŘKA - Domov pro seniory Žatec

Občasná práce i ve směnném provozu, praxe ve stravování min. 3 roky. Zájemci ať posílají přihlášku formou životopisu k rukám vedoucí stravovacího úseku paní Marcely Patakyové.
Kontakt: Marcela Patakyová
Tel.: 725 044 664
E-mail: patakyova@dpszatec.cz


ŘEDITEL/ŘEDITELKA MŠ Hřivice

Předpokládaný nástup 1. 8. 2024 nebo dle dohody. Přihlášky doručte nejpozději 15. 3. 2024 do 12 hodin na adresu úřadu. Bližší informace na webu obce.
Tel.: 415 696 331
WWW: https://www.hrivice.cz/
E-mail: obec@hrivice.cz


ZŠ a MŠ Jesenice, okr. Rakovník - ÚČETNÍ, KUCHAŘKA, VEDOUCÍ ŠKOLNÍ JÍDELNY

U všech pozic jde o práci na plný úvazek, nástup 17. 6. 2024. Jistota stabilního místa. Bližší informace najdete na webu školy.
Kontakt: Mgr. Petr Koníř, ředitel
Tel.: 724926290
WWW: https://zsjesenice.cz/138-kariera
E-mail: reditel@zsjesenice.cz


Nemak Podbořany nabírá

Hledáme nové kolegy na tyto pozice: IT SPECIALISTA S SQL; EXPERT NA SVAŘOVÁNÍ; PROCESNÍ INŽENÝR – OBRÁBĚNÍ / MECHANICKÉ SPOJOVÁNÍ ZA STUDENA / MONTÁŽ; PLC SPECIALISTA - CONTROL SYSTEM ENGINEER. Bližší info na webu firmy uvedeném v kontaktech.
Kontakt: Dana Setváková
Tel.: +420 737 233 799
WWW: https://nemak.cz/#volne-pozice
E-mail: prace@nemak.com


Poslední videa

Valentýnský koncert v žateckém divadle rozněžnil i rozpálil

Klavír Jiří Knotte a housle Milan Brouček... Bravo!

Přehrát video
V 1.A ZŠ P. Bezruče v Žatci děti s učitelkou v kroužku probíraly první vysvědčení

Ve středu 31. 1. 24 se rozdávaly pololetní vysvědčení - přesněji Výpisy vysvědčení. Třídní učitelka 1.A Nikola Martinovská si se svými prvňáčky v poslední hodině po předání o tom povídala...

Přehrát video