Jirkov se bude s úřednicí soudit

Redakce 2022-05-30 15:47:41

Jirkov - Spor s bývalou úřednicí se rozhodne u soudu. Město Jirkov nechce platit odškodné a bude se raději soudit.

Jirkov bude pokračovat v soudním sporu s bývalou vedoucí městského úřadu Zitou Kamišovou. Ta město zažalovala kvůli údajně neoprávněné výpovědi. Na návrh mimosoudní dohody, kdy byla žalobu ochotná stáhnout za 900 tisíc korun, jirkovští zastupitelé nepřistoupili.

„Od právní zástupkyně, která nás ve sporu zastupuje, nám bylo doporučeno ve sporu pokračovat,“ uvedla starostka Darina Kováčová, podrobnosti případu i na radu právničky nechtěla veřejně komentovat.

Jirkov dříve nemohl najít právní kancelář, která by jej ve sporu zastupovala, nakonec se ale advokátka našla. „S paní doktorkou jsem mluvil, chápu, že se nemá teď nic prozrazovat. Už jenom to, že souhlasila se zastupováním, znamená, že to nevidí tak černě. Já osobně to tak růžově nevidím,“ komentoval to na schůzi opoziční zastupitel Josef Dušek. „Já si myslím, že by se nemělo ustupovat, já bych šel do sporu,“ vyjádřil názor jiný zastupitel Jan Vaclík.

Podobný názor měli i ostatní zastupitelé a zastupitelky. Všichni hlasovali pro pokračování soudního sporu, výjimkou byli čtyři opoziční zastupitelé, kteří nehlasovali vůbec. Město nyní čeká na stanovení termínu prvního soudního líčení.

Zita Kamišová stanula v čele nově vzniklého odboru kanceláře úřadu v říjnu 2019. Jmenovaná byla dekretem. Úřad ji z funkce vypověděl v březnu následujícího roku s vysvětlením, že se tak děje v rámci zkušební doby. Podle Kamišové ale nebyla výpověď ve zkušební době oprávněná.

Na podzim loňského roku město oslovil právní zástupce Zity Kamišové, aby se domluvili na možnostech smírného řešení, nabídl vyrovnání ve výši 900 tisíc korun. Odůvodnil to způsobem ukončení pracovního poměru a tím, že jeho klientka měla následně problém najít odpovídající práci. „Fakticky se stala neuplatnitelnou ve veřejné správě, v níž se dlouhodobě pohybovala,“ argumentoval v písemném vyjádření advokát Petr Jirát.

Napsal(a): Redakce

Komentáře

Nabídky práce

Pomocný KUCHAŘ/KUCHAŘKA - Domov pro seniory Žatec

Občasná práce i ve směnném provozu, praxe ve stravování min. 3 roky. Zájemci ať posílají přihlášku formou životopisu k rukám vedoucí stravovacího úseku paní Marcely Patakyové.
Kontakt: Marcela Patakyová
Tel.: 725 044 664
E-mail: patakyova@dpszatec.cz


ŘEDITEL/ŘEDITELKA MŠ Hřivice

Předpokládaný nástup 1. 8. 2024 nebo dle dohody. Přihlášky doručte nejpozději 15. 3. 2024 do 12 hodin na adresu úřadu. Bližší informace na webu obce.
Tel.: 415 696 331
WWW: https://www.hrivice.cz/
E-mail: obec@hrivice.cz


ZŠ a MŠ Jesenice, okr. Rakovník - ÚČETNÍ, KUCHAŘKA, VEDOUCÍ ŠKOLNÍ JÍDELNY

U všech pozic jde o práci na plný úvazek, nástup 17. 6. 2024. Jistota stabilního místa. Bližší informace najdete na webu školy.
Kontakt: Mgr. Petr Koníř, ředitel
Tel.: 724926290
WWW: https://zsjesenice.cz/138-kariera
E-mail: reditel@zsjesenice.cz


Nemak Podbořany nabírá

Hledáme nové kolegy na tyto pozice: IT SPECIALISTA S SQL; EXPERT NA SVAŘOVÁNÍ; PROCESNÍ INŽENÝR – OBRÁBĚNÍ / MECHANICKÉ SPOJOVÁNÍ ZA STUDENA / MONTÁŽ; PLC SPECIALISTA - CONTROL SYSTEM ENGINEER. Bližší info na webu firmy uvedeném v kontaktech.
Kontakt: Dana Setváková
Tel.: +420 737 233 799
WWW: https://nemak.cz/#volne-pozice
E-mail: prace@nemak.com


Poslední videa

Valentýnský koncert v žateckém divadle rozněžnil i rozpálil

Klavír Jiří Knotte a housle Milan Brouček... Bravo!

Přehrát video
V 1.A ZŠ P. Bezruče v Žatci děti s učitelkou v kroužku probíraly první vysvědčení

Ve středu 31. 1. 24 se rozdávaly pololetní vysvědčení - přesněji Výpisy vysvědčení. Třídní učitelka 1.A Nikola Martinovská si se svými prvňáčky v poslední hodině po předání o tom povídala...

Přehrát video