Nebezpečné silnice v okrese Louny. Úsek mezi Libčevsí a Želkovicemi patří mezi nejrizikovější

Lucie Steklá 2022-06-06 13:53:15

Silnice v Ústeckém kraji nejsou právě nejbezpečnější. Podle webového serveru portalnehod.cz o tom svědčí nejen absolutní počet karambolů, ale i jejich přepočet na klíčové ukazatele.

V porovnání krajů podle počtu nehod a délky silniční sítě je Ústecký kraj třetí nejhorší. Podle rozlohy jednotlivých krajů je náš kraj v počtu nehod druhý nejhorší v celé ČR se 402 nehodami na 100 kilometr čtverečný. Bohužel, podle počtu nehod na to tisíc obyvatel statistiky vede. Podle údajů portálu je v okrese Louny několik silničních úseků, kde se nejvíce bourá. ,,Právě lounský okres vyčnívá ve statistikách nehod způsobených nepřiměřenou rychlostí. Za poslední dva roky zde Portál nehod napočítal 512 nehod, které zavinili řidiči rychlou jízdou. Důvodem tohoto prvenství může být i nedostavěná dálnice, kterou si řidiči ,,kompenzují“ těžkou nohou na plynu a riskantním předjížděním,“ řekl Jan Chalas ze společnosti DataFriends, která portál provozuje.

K nejnebezpečnějším silnicím v našem okrese podle statistik patří I/15 Most - Lovosice, která okres okrajově protíná. Policisté a pojišťovny ve dvou úsecích zmíněné silnice evidují v poslední době více než padesátku nehod s dvěma desítkami zraněných. Kritickými jsou úseky u Želkovic a mezi Kozly a Libčevsí. Úsek mezi těmito obcemi je čtvrtým, pro řidiče nejvíc fatálním místem v kraji. ,,Je to poměrně přehledná silnice, která svádí k živější jízdě s ostřejší zatáčkou, v níž došlo za poslední dva roky k třiceti nehodám se škodou podle odhadu pojišťoven za téměř sedm miliard korun. Nejčastější příčinou nehod bylo nepřizpůsobení rychlosti stavu vozovky,” dodal. Nehodovost na této silnici by se měla snížit až po vybudování přeložky silnice I/15. Tříkilometrový obchvat Želkovic, kterými denně projedou tisíce aut, by se měl začít stavět zhruba za pět let.

Riziková je také silnice I/7, tedy budoucí dálnice D7 z Chomutova do Prahy Na ní v poslední době došlo zhruba k padesátce nehod. Kritickými úseky je obchvat Loun, křižovatka u Smolnice a konec dálnice u Sulce. Tato riziková místa by měla zmizet poměrně brzy, nejpozději v roce 2024, kdy mají být dokončeny stavby zkapacitnění obchvatu Loun a Chlumčan. Na 48 kilometru silnice I/7 u Loun je zaznamenáno sedmadvacet nehod s odhadnutou škodou pojišťoven ve výši 6,7 milionu. Na 41 kilo-metru u odbočky na Smolnici se bouralo už dvanáctkrát, většinou byla na vině rychlost, stejně jako o kilometr blíže k Praze, kde portál zaznamenal nehod třináct.

Dvaadvacet nehod za uplynulé dva roky se stalo přímo v Lounech, na rizikovém úseku u nákupní zóny v ulici Václava Majera. Pojišťovny tady odhadly škody za necelé dva miliony korun.


Napsal(a): Lucie Steklá

Komentáře

Nabídky práce

Obsluha ČERPACÍ STANICE A MYCÍ LINKY - KM - Prona Žatec

Ranní a odpolední směny v režimu: 2 dny ranní, 2 dny odpolední, 2 dny volno; včetnně víkendů. Práce v kolektivu 5 lidí, vhodné pro muže i ženy. Zájemce doručí životopis na e-mail: info@wdishop.cz nebo na adresu: KM - Prona, Plzeňská 3095, Žatec
Kontakt: KM - Prona, Plzeňská 3095, Žatec
E-mail: info@wdishop.cz


TECHNIK ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČ)

Žatecká teplárenská, a.s. přijme do svého týmu zaměstnance/zaměstnankyni na pozici TECHNIK ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČ). Nabízíme: Odpovídající ohodnocení a motivační systém odměn, po cca 1/2 roce absolvování zkoušky a získání topičského průkazu pro nízkotlakovou kotelnu, po dalším období cca 1 - 1,5 roce možnost získání dalšího topičského průkazu pro středotlakou, zaškolení na ŘP sk. C a na obsluhu kolových nakladačů, proškolení na obsluhu tlakových nádob a obsluhu plynových zařízení, proškolení jeřáb a vazačský průkaz, kariérní růst podle dosažených dovedností (proškolení), příspěvek na stravování, dobrý pracovní kolektiv, pracoviště Žatec, nástup dle dohody. Po zaškolení: 5 týdnů dovolené, penzijní připojištění, příspěvek na dovolenou. Požadujeme: Dokončené SOU/SŠ technického zaměření nebo odpovídající praxi, orientace v energetických zařízení výhodou, topičský průkaz výhodou, není však podmínkou - zajistíme zaškolení, samostatnost a technické myšlení, ochota pracovat ve směnném provozu (2 směnný nepřetržitý), dobrý zdravotní stav. Zájemci/zájemkyně doručí životopis v českém jazyce na adresu Žatecká teplárenská, a.s. (Žatec č.p. 3149, 438 01 Žatec).
Tel.: 605 211 725
E-mail: ztas@ztac.cz


TOPIČ - Technik energetických zařízení

Žatecká teplárenska, a.s., přijme TECHNIKA ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČE). Náplní práce je obsluha kotlů a pomocných zařízení, organizování provozu kotle a horkovodní soustavy, spolupráce na odstraňování poruch a provádění odstrukování a odpopelnění.
Tel.: 412375414
E-mail: ztas@ztas.cz


Strojní zámečník, operátor CNC soustruhu, obráběč kovů

CHMELAŘSTVÍ, družstvo Žatec přijme STROJNÍ ZÁMEČNÍKY, OPERÁTORY CNC MECHANICKÉHO SOUSTRUHU, OBRÁBĚČE KOVŮ. Nabízíme: zázemí stabilní firmy, odpovídající mzdové ohodnocení a benefity v rámci sociálního programu.
Kontakt: Ing. Milan Vlček
Tel.: 415733207
WWW: http://chmelarstvi.cz/aktuality/172-nabidka-prace
E-mail: prace@chmelarstvi.cz


ŽATEC, DĚLNÍK NA DRCENÍ, MLETÍ PLASTŮ

Wastemat s.r.o. Žatec přijme DĚLNÍKA NA DRCENÍ, MLETÍ PLASTŮ. TEL.: 728880155. EMAIL: wastemat@seznam.cz
Tel.: 728880155
E-mail: wastemat@seznam.cz

Poslední videa

Milan Řeřicha zahrál na klarinet v kostele sv. Petra a Pavla v Podbořanech

1. neděle - slavnost Nejsvětější trojice a 1. sv. přijímání - a minikoncert klarinetisty Milana Řeřichy 4. června 2023.

Přehrát video
Podbořany - městské koupaliště se otevřelo 1. června

Sezona zahájena ve čtvrtek 1. 6. 2023 :-)

Přehrát video