Nebezpečné silnice v okrese Louny. Úsek mezi Libčevsí a Želkovicemi patří mezi nejrizikovější

Lucie Steklá 2022-06-06 13:53:15

Silnice v Ústeckém kraji nejsou právě nejbezpečnější. Podle webového serveru portalnehod.cz o tom svědčí nejen absolutní počet karambolů, ale i jejich přepočet na klíčové ukazatele.

V porovnání krajů podle počtu nehod a délky silniční sítě je Ústecký kraj třetí nejhorší. Podle rozlohy jednotlivých krajů je náš kraj v počtu nehod druhý nejhorší v celé ČR se 402 nehodami na 100 kilometr čtverečný. Bohužel, podle počtu nehod na to tisíc obyvatel statistiky vede. Podle údajů portálu je v okrese Louny několik silničních úseků, kde se nejvíce bourá. ,,Právě lounský okres vyčnívá ve statistikách nehod způsobených nepřiměřenou rychlostí. Za poslední dva roky zde Portál nehod napočítal 512 nehod, které zavinili řidiči rychlou jízdou. Důvodem tohoto prvenství může být i nedostavěná dálnice, kterou si řidiči ,,kompenzují“ těžkou nohou na plynu a riskantním předjížděním,“ řekl Jan Chalas ze společnosti DataFriends, která portál provozuje.

K nejnebezpečnějším silnicím v našem okrese podle statistik patří I/15 Most - Lovosice, která okres okrajově protíná. Policisté a pojišťovny ve dvou úsecích zmíněné silnice evidují v poslední době více než padesátku nehod s dvěma desítkami zraněných. Kritickými jsou úseky u Želkovic a mezi Kozly a Libčevsí. Úsek mezi těmito obcemi je čtvrtým, pro řidiče nejvíc fatálním místem v kraji. ,,Je to poměrně přehledná silnice, která svádí k živější jízdě s ostřejší zatáčkou, v níž došlo za poslední dva roky k třiceti nehodám se škodou podle odhadu pojišťoven za téměř sedm miliard korun. Nejčastější příčinou nehod bylo nepřizpůsobení rychlosti stavu vozovky,” dodal. Nehodovost na této silnici by se měla snížit až po vybudování přeložky silnice I/15. Tříkilometrový obchvat Želkovic, kterými denně projedou tisíce aut, by se měl začít stavět zhruba za pět let.

Riziková je také silnice I/7, tedy budoucí dálnice D7 z Chomutova do Prahy Na ní v poslední době došlo zhruba k padesátce nehod. Kritickými úseky je obchvat Loun, křižovatka u Smolnice a konec dálnice u Sulce. Tato riziková místa by měla zmizet poměrně brzy, nejpozději v roce 2024, kdy mají být dokončeny stavby zkapacitnění obchvatu Loun a Chlumčan. Na 48 kilometru silnice I/7 u Loun je zaznamenáno sedmadvacet nehod s odhadnutou škodou pojišťoven ve výši 6,7 milionu. Na 41 kilo-metru u odbočky na Smolnici se bouralo už dvanáctkrát, většinou byla na vině rychlost, stejně jako o kilometr blíže k Praze, kde portál zaznamenal nehod třináct.

Dvaadvacet nehod za uplynulé dva roky se stalo přímo v Lounech, na rizikovém úseku u nákupní zóny v ulici Václava Majera. Pojišťovny tady odhadly škody za necelé dva miliony korun.


Napsal(a): Lucie Steklá

Komentáře

Prozatím zde nejsou žádné nabídky práce

Poslední videa

Valentýnský koncert v žateckém divadle rozněžnil i rozpálil

Klavír Jiří Knotte a housle Milan Brouček... Bravo!

Přehrát video
V 1.A ZŠ P. Bezruče v Žatci děti s učitelkou v kroužku probíraly první vysvědčení

Ve středu 31. 1. 24 se rozdávaly pololetní vysvědčení - přesněji Výpisy vysvědčení. Třídní učitelka 1.A Nikola Martinovská si se svými prvňáčky v poslední hodině po předání o tom povídala...

Přehrát video