Dům Sokolů z Mor po rekonstrukci otevírá. Do síně slávy české turistiky bude uveden autor vystavovaných snímků Karel Goszler

Lucie Steklá 2022-06-23 07:53:51

Příznivci muzea se dočkali. Po řadě měsíců se veřejnosti otevře zrekonstruovaná budova - dům Sokolů z Mor - Oblastního muzea Louny. Slavnostní znovuotevření hlavní výstavní budovy je naplánováno na pátek 24. června. Zahájeny budou nové výstavy, připraven je doplňující program, v sobotu bude vstup zdarma.


,,Muzejní událost sezóny je tu! Konečně otevíráme naši hlavní výstavní budovu. Slavnostní otevření budovy proběhne od 17 hodin a bude spojeno s vernisáží nové expozice Ztracený svět na snímcích Karla Goszlera – Lounsko a turistika před 100 lety. Výstava je věnovaná turistice a historickým fotografiím našeho kraje z let 1890 až 1930,“ zve na výstavu Miroslav Bažant. Autorem ,,úvodní výstavy“ je Martin Postřel. Druhou výstavou, která návštěvníky uvítá, je stěžejní archeologická výstavy a Pravěk Lounska od autorů Petra Nováka a Anastázie Ryškové. ,,Při příležitosti otevření výstavy Pravěk Lounska bude pokřtěna stejnojmenná kniha Petra Nováka,“ doplňuje pozvánku M. Bažant. Druhý den, tedy v sobotu 25. června, návštěvníky čeká milé překvapení - vstup zdarma. Navíc od 11 a 15 hodin proběhnou komentované prohlídky nové expozice Ztracený svět na snímcích Karla Goszlera a výstavy Pravěk Lounska v 10 a 14 hodin. Komentovanými prohlídkami provedou autoři nové expozice a výstavy.

Karel Goszler, který je autorem snímků, byl přijat jako první občan Loun do Síně slávy české turistiky. ,,V roce 2022 bylo přijato pět osobností do prestižní Síně slávy české turistiky. Mezi nimi je i první obyvatel Loun, nezdolný turista, propagátor turistiky, fotograf a dlouholetý činovník lounského odboru Klubu českých turistů Karel Goszler,“ řekl M. Bažant. Jeho jmenování zástupcem generálního sekretáře KČT Mojmírem Nováčkem se uskuteční v pátek 24. června od 17 hodin právě u příležitosti slavnostního znovuotevření hlavní výstavní budovy muzea. ,,Znovuobjevený Karel Goszler se dočkal bezmála 90 let po své smrti svého docenění!“ zvou muzejníci. (lus)

Napsal(a): Lucie Steklá

Komentáře

Nabídky práce

ELKTRIKÁŘ - INTERMONT OPATRNÝ JIRKOV

Nabízíme nadstandardní finanční ohodnocení, 13. a 14. plat, odměny, stravné, sick days a další benefity. Požadujeme vzdělání v oboru elektro, ŘP sk. B, NV 194/2022 (dříve vyhl. 50/78).
Kontakt: Dagmar Křížová
Tel.: 775868949
WWW: https://intermont-opatrny.cz/
E-mail: krizova@intermont-opatrny.cz


Ročov ŘEDITEL/KA ZŠ

Rada Městyse Ročov vyhlašuje výběrové řízení na obsazení pracovního místa ŘEDITELE/ŘEDITELKY Základní školy Ročov. Bližší informace na: https://www.obec-rocov.cz/
Kontakt: Ing. Vojtěch Václav Pour, starosta
Tel.: +420 415 695 110
WWW: https://www.obec-rocov.cz/
E-mail: starosta@obec-rocov.cz


DPS Žatec - vyučený KUCHAŘ/KUCHAŘKA

Směnný provoz, dlouhý krátký týden
Kontakt: Marcela Patykyová
Tel.: 725895664
E-mail: patakyova@dpszatec.cz


Pragolaktos - řidič cisterny

Parkování v Blšanech u Podbořan. Nástup ihned, smlouva na dobu neurčitou, 13. plat, 5 týdnů dovolené a mnoho dalších benefitů. Požadujeme ŘP sk. C,E; střední odborné vzdělání s výučním listem, trestní bezúhonost.
Kontakt: Josef Machač
WWW: https://www.pragolaktos.cz/
E-mail: josef.machac@pragolaktos.cz


Gymnázium a Střední odborná škola, Podbořany - UČITEL/KA + ÚDRŽBÁŘ

Přijmeme do pracovního poměru UČITELE EKONOMICKÝCH PŘEDMĚTŮ, UČITELE ODBORNÝCH PŘEDMĚTŮ, UČITELE ODBORNÉHO VÝCVIKU, ÚDRŽBÁŘE - ELEKTRIKÁŘE. Nabízíme stabilní zaměstnání + mnoho benefitů.
Kontakt: Ing. Šárka Fenclová
Tel.: 4150237710
WWW: https://www.gsospodborany.cz/volna-mista/
E-mail: ekonom@gsospodborany.cz

Poslední videa

Podbořany - městské koupaliště se otevřelo 1. června

Sezona zahájena ve čtvrtek 1. 6. 2023 :-)

Přehrát video
Trénink malých tenistů na kurtech v Podbořanech

Takto se rozcvičují na tréninku tenisové naděje v Podbořanech. Každý čtvrtek od 16 hodin ;-)

Přehrát video