V Ústeckém kraji se lidem žije lépe, říká průzkum

Lucie Steklá 2022-07-20 17:54:00

Deváté místo v České republice obsadil Ústecký kraj v celkovém pořadí průzkumu Místo pro život. Ač v některých kategoriích zcela ,,vyhořel“, v jiných si oproti minulým letům dokonce výrazně polepšil. Lidé jsou i přes pozici spíše ,,ve spodní části tabulky“ se životem v kraji spokojení. Výzkum Místo pro život srovnává kvalitu podmínek pro život v rámci celé republiky, letos již po dvanácté.


V posledních čtyřech letech skončil Ústecký kraj vždy beznadějně poslední. ,,Je to signál, že se v některých oblastech situace v regionu zlepšuje, a že je řada konkrétních kritérií, která dokládají, že na region nelze pohlížet jen pohledem špatných výsledků,“ říká David Pavlát ze společnosti Communa, která průzkum zajišťovala. Nejlepších výsledků dosáhly letos Hlavní město Praha (84 bodů), Jihočeský (75) a poté Karlovarský kraj (73). Nejnižší skóre letos získaly Olomoucký (33) a Moravskoslezský kraj pouhých třicet bodů.

Z maxima stovky bodů nasbíral Ústecký kraj bodů 47. ,,Letošní výsledky nebereme jako neúspěch, naopak. Po několika letech, kdy jsme byli poslední, čtrnáctí, jsme poskočili na deváté místo. Je to pozitivní směr, vidím to jako úspěch. Hodně se zlepšuje životní prostředí, je to potvrzení toho, že se nám život v Ústeckém kraji daří postupně povznášet,“ řekl hejtman kraje Jan Schiller.

Nulou bodů vyhodnotil výzkum Místo pro život v oblastech péče o děti a vzdělávání, také u volnočasových aktivit a turismu a bezpečnosti. Ústecký kraj má například nejmenší kapacitu základních uměleckých škol, také nejméně sportovních klubů na počet obyvatel. Naopak se tu páchá nejvíce trestných činů. ,,V oblasti spokojenosti obyvatel se dokonce umístil na šestém místě před Prahou! Je to úspěch, ze kterého mám velkou radost a věřím, že i práce, kterou v Lounech odvádíme, k tomuto ohodnocení pomohla,“ řekl k výsledku lounský starosta Pavel Janda.

Analytická agentura Datank v průzkumu hodnotila tři základní faktory – životní prostředí, společenské souvislosti a spokojenost obyvatel. V rámci prvních dvou se věnovala i dalším kategoriím jako jsou bezpečnost, volnočasové aktivity a turismus, občanská společnost a tolerance, péče o děti a vzdělávání, rozvoj infrastruktury, zdravotní a sociální služby, ekologie a životní prostředí a práce. 


Napsal(a): Lucie Steklá

Komentáře

Nabídky práce

Obsluha ČERPACÍ STANICE A MYCÍ LINKY - KM - Prona Žatec

Ranní a odpolední směny v režimu: 2 dny ranní, 2 dny odpolední, 2 dny volno; včetnně víkendů. Práce v kolektivu 5 lidí, vhodné pro muže i ženy. Zájemce doručí životopis na e-mail: info@wdishop.cz nebo na adresu: KM - Prona, Plzeňská 3095, Žatec
Kontakt: KM - Prona, Plzeňská 3095, Žatec
E-mail: info@wdishop.cz


TECHNIK ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČ)

Žatecká teplárenská, a.s. přijme do svého týmu zaměstnance/zaměstnankyni na pozici TECHNIK ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČ). Nabízíme: Odpovídající ohodnocení a motivační systém odměn, po cca 1/2 roce absolvování zkoušky a získání topičského průkazu pro nízkotlakovou kotelnu, po dalším období cca 1 - 1,5 roce možnost získání dalšího topičského průkazu pro středotlakou, zaškolení na ŘP sk. C a na obsluhu kolových nakladačů, proškolení na obsluhu tlakových nádob a obsluhu plynových zařízení, proškolení jeřáb a vazačský průkaz, kariérní růst podle dosažených dovedností (proškolení), příspěvek na stravování, dobrý pracovní kolektiv, pracoviště Žatec, nástup dle dohody. Po zaškolení: 5 týdnů dovolené, penzijní připojištění, příspěvek na dovolenou. Požadujeme: Dokončené SOU/SŠ technického zaměření nebo odpovídající praxi, orientace v energetických zařízení výhodou, topičský průkaz výhodou, není však podmínkou - zajistíme zaškolení, samostatnost a technické myšlení, ochota pracovat ve směnném provozu (2 směnný nepřetržitý), dobrý zdravotní stav. Zájemci/zájemkyně doručí životopis v českém jazyce na adresu Žatecká teplárenská, a.s. (Žatec č.p. 3149, 438 01 Žatec).
Tel.: 605 211 725
E-mail: ztas@ztac.cz


TOPIČ - Technik energetických zařízení

Žatecká teplárenska, a.s., přijme TECHNIKA ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČE). Náplní práce je obsluha kotlů a pomocných zařízení, organizování provozu kotle a horkovodní soustavy, spolupráce na odstraňování poruch a provádění odstrukování a odpopelnění.
Tel.: 412375414
E-mail: ztas@ztas.cz


Strojní zámečník, operátor CNC soustruhu, obráběč kovů

CHMELAŘSTVÍ, družstvo Žatec přijme STROJNÍ ZÁMEČNÍKY, OPERÁTORY CNC MECHANICKÉHO SOUSTRUHU, OBRÁBĚČE KOVŮ. Nabízíme: zázemí stabilní firmy, odpovídající mzdové ohodnocení a benefity v rámci sociálního programu.
Kontakt: Ing. Milan Vlček
Tel.: 415733207
WWW: http://chmelarstvi.cz/aktuality/172-nabidka-prace
E-mail: prace@chmelarstvi.cz


ŽATEC, DĚLNÍK NA DRCENÍ, MLETÍ PLASTŮ

Wastemat s.r.o. Žatec přijme DĚLNÍKA NA DRCENÍ, MLETÍ PLASTŮ. TEL.: 728880155. EMAIL: wastemat@seznam.cz
Tel.: 728880155
E-mail: wastemat@seznam.cz

Poslední videa

Milan Řeřicha zahrál na klarinet v kostele sv. Petra a Pavla v Podbořanech

1. neděle - slavnost Nejsvětější trojice a 1. sv. přijímání - a minikoncert klarinetisty Milana Řeřichy 4. června 2023.

Přehrát video
Podbořany - městské koupaliště se otevřelo 1. června

Sezona zahájena ve čtvrtek 1. 6. 2023 :-)

Přehrát video