Čteme spolu. Velký úspěch speciální školy

Lucie Steklá 2022-07-28 12:59:18

Závěr školního roku se prvňáčkům ze Speciální základní školy Louny opravdu vydařil. Zapojili se totiž do literárně-výtvarného projektu „Čteme spolu“, který vypsalo dětské oddělení Městské knihovny Louny jak pro jednotlivce, tak pro třídy mateřských škol a 1. stupně škol základních.

Hlavní myšlenkou bylo seznámit s díly současných českých autorek pro naše nejmenší. Tato díla mají jiskru: hlavní hrdinové jsou děti se stejnými starostmi a problémy jako ty dnešní děti, mluví „stejným jazykem“, děj má spád a text provázejí velmi pěkné ilustrace.

Při poslechu ukázek z knihy ,,F jako Fík“ od Ivony Březinové některé děti zapomněly i zavřít pusu, smály se, vymýšlely podle ilustrací, jak se bude děj dále vyvíjet. Takže jsme nakonec po krátkých ukázkách přečetli knihu celou. A nejen to. Vytvořili jsme i kolektivní výtvarné dílo nazvané ,,Dlouhá ulice“, kde se děj ode-hrává. Paním knihovnicím se tak líbila, že použily tento motiv na záložku do knihy, kterou obdržel každý človíček zapojený do tohoto projektu. No, posuďte sami, jak se jim to povedlo. Na snímku prvňáčci v knihovně představují své dílo.

               Text: J. Stehlíková, foto: archiv školy


Napsal(a): Lucie Steklá

Komentáře

Nabídky práce


Obsluha bowlingu, Kuchař/Kuchařka - Nový svět, restaurace Louny

Práce na HPP, nástup možný ihned.
Kontakt: Radek Stančík
Tel.: 603178361
WWW: https://www.bowlinglouny.cz/
E-mail: info@bowlinglouny.cz


PATOK LOUNY - OBCHODNÍK

Práce na HPP, v zavedené a stabilní společnosti. Cílové bonusy a zaměstnanecké benefity.
Kontakt: Lenka Venturová
Tel.: 722 476 437
WWW: https://www.patok.cz/kariera/


Pracovník v sociálních službách - Kamarád-LORM, Žatec

Péče o mentálně postižené klienty ve všech oblastech života, zprostředkování kontaktu klientů se společenským prostředím. Požadavky: minimálně výuční list, ŘP sk. B, čistý trestní rejstřík. Nabízíme: zajímavou a různorodou práci v zařízení poskytující sociální služby, odpovídající mzdové ohodnocení, 5 týdnů dovolené, FKSP, závodní stravování.
WWW: https://www.kamarad-lorm.cz/
E-mail: reditel@kamarad-lorm.cz


OBSLUHA KAVÁRNY - Kamarád - LORM, Žatec

Práce v sociálně terapeutické KAVÁRNĚ S DUŠÍ, práce za barem v kavárně (příprava kávy, nápojů), obsluha pokladny - spolupráce s ostatními pracovníky v kavárně. Požadavky: minimálně výuční list, čistý trestní rejstřík, kladný vztah k našim klientům. Nabízíme: odpovídající mzdové ohodnocení, 5 týdnů dovolené, FKSP, závodní stravování.
WWW: https://www.kamarad-lorm.cz/
E-mail: reditel@kamarad-lorm.cz

Poslední videa

Milan Řeřicha zahrál na klarinet v kostele sv. Petra a Pavla v Podbořanech

1. neděle - slavnost Nejsvětější trojice a 1. sv. přijímání - a minikoncert klarinetisty Milana Řeřichy 4. června 2023.

Přehrát video
Podbořany - městské koupaliště se otevřelo 1. června

Sezona zahájena ve čtvrtek 1. 6. 2023 :-)

Přehrát video