Závěr školního roku se prvňáčkům ze Speciální základní školy Louny opravdu vydařil. Zapojili se totiž do literárně-výtvarného projektu „Čteme spolu“, který vypsalo dětské oddělení Městské knihovny Louny jak pro jednotlivce, tak pro třídy mateřských škol a 1. stupně škol základních.
Hlavní myšlenkou bylo seznámit s díly současných českých autorek pro naše nejmenší. Tato díla mají jiskru: hlavní hrdinové jsou děti se stejnými starostmi a problémy jako ty dnešní děti, mluví „stejným jazykem“, děj má spád a text provázejí velmi pěkné ilustrace.
Při poslechu ukázek z knihy ,,F jako Fík“ od Ivony Březinové některé děti zapomněly i zavřít pusu, smály se, vymýšlely podle ilustrací, jak se bude děj dále vyvíjet. Takže jsme nakonec po krátkých ukázkách přečetli knihu celou. A nejen to. Vytvořili jsme i kolektivní výtvarné dílo nazvané ,,Dlouhá ulice“, kde se děj ode-hrává. Paním knihovnicím se tak líbila, že použily tento motiv na záložku do knihy, kterou obdržel každý človíček zapojený do tohoto projektu. No, posuďte sami, jak se jim to povedlo. Na snímku prvňáčci v knihovně představují své dílo.
Text: J. Stehlíková, foto: archiv školy
Napsal(a): Lucie Steklá
Symfonický orchestr Konzervatoře Teplice pod taktovkou dirigenta Jiřího Knotte bravurně zahrál v pátek 12. 12. večer mj. Uherský tanec č. 5 a sklidil velký aplaus
Přehrát videoMěstské divadlo v Žatci se v pátek 12. prosince 2025 zaplnilo do posledního místa – tradiční vánoční koncert byl zcela vyprodán.
Přehrát video