Miroslav Kalina opět poběží proti rakovině

Redakce 2012-07-13 00:18:00

Louny – Vážná nemoc vám obrátí život na ruby během chvilky, o tom by ostatně Miroslav Kalina z Loun mohl vyprávět. Nejdříve si to musíte jak se říká srovnat v hlavě a pak začít bojovat, ovšem ne vždy se to povede dovést do vítězného konce. Míra to štěstí měl a dnes je nejen zpátky v normálním životě, ale ještě navíc se snaží pomoci těm, kteří onkologicky onemocní. V současné době je trenérem tenisu a s kamarády založil Občanské sdružení Běh o život. 

Jak jsem se dozvěděl, cílem sdružení je podpora a zkvalitnění léčebných podmínek a zdravotnického vybavení onkologických oddělení různých zdravotnických zařízení v rámci České republiky. Formami činnosti občanského sdružení jsou zejména pořádání sportovních akcí, pořádání seminářů, konferencí  a  přednášek, organizování kampaní a petičních aktivit, a to vše za účelem veřejnosti představit cíle občanského sdružení. Dále také vydávání letáčků, publikací a propagačních materiálů sdružení.
A také se v těchto dnech již popáté připravuje na akci „Běh o život“, což v jeho případě je napříč republikou. Cílem tohoto charitativního běhu je získat finanční prostředky na zlepšení prostředí na onkologickém oddělení Nemocnice Chomutov. Na trasu dlouhou několik stovek kilometrů se vydá v sobotu 21. července a opět vyběhne z obce Kyselka v západních Čechách. Do cíle, do Ostravy by chtěl doběhnout za osm dnů a trasa je i letos odhadnuta na zhruba 500 kilometrů. Trasa povede mimo jiné přes Kadaň, Žatec, Louny, Roudnici nad Labem, Mělník, Mladou Boleslav, Hradec Králové, Opavu a další města. Společníkem Mirka bude Jaroslav sedláček, který pojede na kole, doprovodné auto zapůjčené od Martina Bartoně bude střídavě řídit Martin Mydlář a Petr Kuchta. Podle volného času se na část tratě připravuje asi desítka kamarádů a přátel. A jak už bylo řečeno, pomoc je určena opět na chomutovskou onkologii na opravu dalších sociálních zařízení. Pokud chcete jeho myšlenku podpořit, můžete si zakoupit tričko, čepici, umístit na doprovodné auto reklamu nebo přispět finančně. Více o projektu se dozvíte na webových stránkách sdružení, které má tuto adresu: www.behozivot.cz. Na snímku Miroslav Kalina po doběhu první etapy v loňském roce.

 

Napsal(a): Redakce

Komentáře

Nabídky práce

Pomocný KUCHAŘ/KUCHAŘKA - Domov pro seniory Žatec

Občasná práce i ve směnném provozu, praxe ve stravování min. 3 roky. Zájemci ať posílají přihlášku formou životopisu k rukám vedoucí stravovacího úseku paní Marcely Patakyové.
Kontakt: Marcela Patakyová
Tel.: 725 044 664
E-mail: patakyova@dpszatec.cz


ŘEDITEL/ŘEDITELKA MŠ Hřivice

Předpokládaný nástup 1. 8. 2024 nebo dle dohody. Přihlášky doručte nejpozději 15. 3. 2024 do 12 hodin na adresu úřadu. Bližší informace na webu obce.
Tel.: 415 696 331
WWW: https://www.hrivice.cz/
E-mail: obec@hrivice.cz


ZŠ a MŠ Jesenice, okr. Rakovník - ÚČETNÍ, KUCHAŘKA, VEDOUCÍ ŠKOLNÍ JÍDELNY

U všech pozic jde o práci na plný úvazek, nástup 17. 6. 2024. Jistota stabilního místa. Bližší informace najdete na webu školy.
Kontakt: Mgr. Petr Koníř, ředitel
Tel.: 724926290
WWW: https://zsjesenice.cz/138-kariera
E-mail: reditel@zsjesenice.cz


Nemak Podbořany nabírá

Hledáme nové kolegy na tyto pozice: IT SPECIALISTA S SQL; EXPERT NA SVAŘOVÁNÍ; PROCESNÍ INŽENÝR – OBRÁBĚNÍ / MECHANICKÉ SPOJOVÁNÍ ZA STUDENA / MONTÁŽ; PLC SPECIALISTA - CONTROL SYSTEM ENGINEER. Bližší info na webu firmy uvedeném v kontaktech.
Kontakt: Dana Setváková
Tel.: +420 737 233 799
WWW: https://nemak.cz/#volne-pozice
E-mail: prace@nemak.com


Poslední videa

Valentýnský koncert v žateckém divadle rozněžnil i rozpálil

Klavír Jiří Knotte a housle Milan Brouček... Bravo!

Přehrát video
V 1.A ZŠ P. Bezruče v Žatci děti s učitelkou v kroužku probíraly první vysvědčení

Ve středu 31. 1. 24 se rozdávaly pololetní vysvědčení - přesněji Výpisy vysvědčení. Třídní učitelka 1.A Nikola Martinovská si se svými prvňáčky v poslední hodině po předání o tom povídala...

Přehrát video