Město Podbořany otevírá nové infocentrum

Alla Želinská 2022-08-24 15:31:43

Najdete ho v muzeu a přivítá vás Hanka Oktábcová

Podbořany - Informace o kulturním, společenském a sportovním vyžití ve městě, zajímavostech, ubytování, dopravě. To vše ve většině měst nabízí Informační centra, tzv. íčka zřizovaná radnicemi. V Podbořanech takové infocentrum doposud chybělo. „Kdysi, už je to dlouhá doba, fungovalo infocentrum v knihkupectví Mazánek pod kolejemi, jenže to už neexistuje. Následně a dodnes funkci íčka suplovala pokladna v přízemí Městského úřadu Podbořany v Mírové ulici,“ přiblížila nám toto téma Hana Oktábcová, která je novou posilou kulturního sektoru města, správkyní nově zřízeného Infocentra města Podbořany.

Informační a turistické centrum najdete v muzeu, Dukelská 1. Fungovat začne v nejbližších dnech a turisté, hosté města, občané, kteří tam zavítají, potkají v něm právě Hanku Oktábcovou. Město předtím vyhlásilo výběrové řízení na pracovníka informačního centra v Podbořanech, zájemců bylo poměrně mnoho, nakonec vyhrála paní Hanka. Vystudovala zdravotnickou školu a práce s lidmi ji naplňuje.

„Muzeum je prozatím uzavřené, v rekonstrukci, ale íčko se pomalu dává do kupy. Po otevření muzea bude íčko také zpřístupňovat stálé i krátkodobé expozice. Informační a turistické centrum bude sloužit jako zdroj informací pro návštěvníky města i místní, k dispozici budou plánky, letáčky, mapky a suvenýry jako v běžných íčkách, a také se bude zapojovat do kulturních akcí v Podbořanech. Doufáme v jeho růst, rozšíření nabídky upomínkových předmětů, navýšení počtu turistů a cílů pro ně,“ říká paní Oktábcová.

„V budově muzea se během posledních několika měsíců přestavovalo, obnovovaly se a připravovaly nové expozice, od srpna tu je i Infocentrum, které bude fungovat jako klasické íčko, jen se musí postavit na nohy,“ říká správce kulturního domu, kina, muzea a výstavní síně, kulturní referent Městského úřadu Martin Cyprian. Novou posilu přivítal s radostí.

Jaké jsou další novinky, o nichž se podrobně můžete dozvědět v Infocentru? „Momentálně spolupracuji s panem Janem Mourem, správcem IT, na interaktivní mapě města (součástí je i obnova fotografií), připravuje se historická procházka městem, pochod Pěšky s dětmi městem Podbořany. A spoustu dalších akcí k výročí 660 let města Podbořany“ dodala Hana Oktábcová. 

Foto: V Informačním centru města Podbořan návštěvníkům bude k dispozici Hana Oktábcová. 

Komentáře

Nabídky práce


Obsluha bowlingu, Kuchař/Kuchařka - Nový svět, restaurace Louny

Práce na HPP, nástup možný ihned.
Kontakt: Radek Stančík
Tel.: 603178361
WWW: https://www.bowlinglouny.cz/
E-mail: info@bowlinglouny.cz


PATOK LOUNY - OBCHODNÍK

Práce na HPP, v zavedené a stabilní společnosti. Cílové bonusy a zaměstnanecké benefity.
Kontakt: Lenka Venturová
Tel.: 722 476 437
WWW: https://www.patok.cz/kariera/


Pracovník v sociálních službách - Kamarád-LORM, Žatec

Péče o mentálně postižené klienty ve všech oblastech života, zprostředkování kontaktu klientů se společenským prostředím. Požadavky: minimálně výuční list, ŘP sk. B, čistý trestní rejstřík. Nabízíme: zajímavou a různorodou práci v zařízení poskytující sociální služby, odpovídající mzdové ohodnocení, 5 týdnů dovolené, FKSP, závodní stravování.
WWW: https://www.kamarad-lorm.cz/
E-mail: reditel@kamarad-lorm.cz


OBSLUHA KAVÁRNY - Kamarád - LORM, Žatec

Práce v sociálně terapeutické KAVÁRNĚ S DUŠÍ, práce za barem v kavárně (příprava kávy, nápojů), obsluha pokladny - spolupráce s ostatními pracovníky v kavárně. Požadavky: minimálně výuční list, čistý trestní rejstřík, kladný vztah k našim klientům. Nabízíme: odpovídající mzdové ohodnocení, 5 týdnů dovolené, FKSP, závodní stravování.
WWW: https://www.kamarad-lorm.cz/
E-mail: reditel@kamarad-lorm.cz

Poslední videa

Milan Řeřicha zahrál na klarinet v kostele sv. Petra a Pavla v Podbořanech

1. neděle - slavnost Nejsvětější trojice a 1. sv. přijímání - a minikoncert klarinetisty Milana Řeřichy 4. června 2023.

Přehrát video
Podbořany - městské koupaliště se otevřelo 1. června

Sezona zahájena ve čtvrtek 1. 6. 2023 :-)

Přehrát video