Husitská zvonička opravena

Redakce 2012-07-14 00:39:00

Úlovice – Zvonička Církve československé husitské z r. 1924, kterou postavili Úlovičáci, se dočkala opravy. Rekonstrukci provádí Spolek pro obnovu Ročova z prostředků městyse Ročov a daru nadace T-Mobile. Protože si občané, křesťané, postavili na návsi v Úlovicích kapličku, tak si také vyznavači husitské církve zhotovili dřevěnou zvoničku. Těžký zvon drží na dřevěných podstavcích a je ukotvený na zdi soukromého velkého statku. Dříve se na zvon zvonilo při oznamování všech událostí slavnostních i umíráčku pro husitské vyznavače víry.

Nezapomnělo se ani na zeleň. Vysázeny byly také okrasné keře a stromy v blízkém parčíku. Vyzvánět se bude při různých slavnostních událostech, které se v obci konají. V sobotu 30. června proběhlo slavnostní 1. zvonění s projevem farářky CČSH. Doprovodný kulturní program zajistili děti i dospělí, Ročovský pěvecký sbor a bylo vzpomenuto na slavné rodáky Úlovic.

Napsal(a): Redakce

Komentáře

Nabídky práce

ŘEDITEL/ŘEDITELKA MŠ Peruc

Bližší info na webu obce Peruc. Nástup 1. srpna 2024, přihlášky zasílejte do 17. května 2024.
WWW: https://peruc.cz/
E-mail: podatelna@peruc.cz


ŘEDITEL/ŘEDITELKA ZŠ A MŠ Vilémov

Bližší informace na webu Obce Vilémov u Kadaně.
Tel.: 474398146
WWW: https://www.obec-vilemov.cz/
E-mail: vilemov@obce-cv.cz

Poslední videa

Valentýnský koncert v žateckém divadle rozněžnil i rozpálil

Klavír Jiří Knotte a housle Milan Brouček... Bravo!

Přehrát video
V 1.A ZŠ P. Bezruče v Žatci děti s učitelkou v kroužku probíraly první vysvědčení

Ve středu 31. 1. 24 se rozdávaly pololetní vysvědčení - přesněji Výpisy vysvědčení. Třídní učitelka 1.A Nikola Martinovská si se svými prvňáčky v poslední hodině po předání o tom povídala...

Přehrát video