Společnost dodávající teplo změnila majitele

Lucie Steklá 2022-09-08 14:20:25

Společnost, dodávající teplo do stovek domácností v Lounech, a provozovatel lounských ,,kotelen“ společnost Energie Holding má nového vlastníka. Energetickou skupinu MVV Energie CZ, jíž je Energie Holding členem a která poskytuje služby zákazníkům v patnácti městech České republiky, nově vlastní společnost Cube Infrastructure Managers, lucemburská investiční společnost zaměřená na infrastrukturní projekty střední velikosti.


,,Shodou okolností jsem týden před oznámením prodeje byl kvůli tomuto tématu v Litoměřicích za starostou Ladislavem Chlupáčem, který v březnu inicioval společný postup dotčených měst a jednal i s vedením MVV. Současně mám naplánovanou schůzku s vede-ním EH. Jsem optimista v tom, že když je novým vlastníkem lucemburská investiční společnost, nebude zasahovat do dosavadních dohod a korektních vztahu mezi EH a zákazníky i samosprávami,“ uvedl lounský starosta Pavel Janda. Současně dodal, že pokud by se někdo ptal, proč lounskou část společnosti nekoupilo město, odpověď je následující: ,,MVV prodávalo jeden celek a nechtělo ho nijak dělit, což se potvrdilo v případě Liberce, který neúspěšně usiloval nejprve o odkup části skupiny a pak ve spojení se soukromým partnerem o odkup celku.“

Energetická skupina MVV Energie CZ transakci oznámila minulý týden. Centrální zásobování teplem funguje v Lounech zhruba od roku 1970 a zajišťuje ho pět kotelen na zemní plyn. Hlavními odběrateli tepelné energie v Lounech jsou převážně domácnosti, na síť rozvodů jsou připojeny také školy, školky, úřady a komerční budovy. Celkový instalovaný výkon je 36,44 MWt a délka teplovodní tepelné soustavy je 12,5 kilometru. Největším zdrojem je kotelna Louny západ v ulici 17. listopadu.

,,Jsme hrdí na to, jak se MVV Energie CZ od našeho vstupu na český trh rozvinula a jakých dosáhla úspěchů. Významně jsme pokročili ve snižování emisí skleníkových plynů v našich výrobních zařízeních a vybudovali jsme vedoucí firmu v oblasti efektivní výroby a spotřeby energií. Přesně v souladu se strategickým plánem MVV Energie AG stát se do roku 2040 klimaticky neutrální firmou a poté firmou s mínusovými emisemi skleníkových plynů. Pevně věříme, že jsme ve společnosti Cube našli nového vlastníka pro naši českou dceru, který jí na této skvělé cestě bude dlouhodobě podporovat a dodá jí další impulzy a energii,“ uvedl k prodeji Ralf Klöpfer, člen představenstva MVV Energie AG. 

Napsal(a): Lucie Steklá

Komentáře

Nabídky práce

ŠKOLNÍ PSYCHOLOG - ZŠ a MŠ Jesenice

Nástup od 1.12.2023, pracovní doba jeden den v týdnu. Nabídky včetně strukturovaného profesního životopisu zasílejte do 29.11.2023 na uvedený e-mail.
Kontakt: Mgr. Petr Koníř, ředitel
Tel.: 776 193 438
WWW: https://zsjesenice.cz/
E-mail: reditel@zsjesenice.cz


Obsluha ČERPACÍ STANICE A MYCÍ LINKY - KM - Prona Žatec

Ranní a odpolední směny v režimu: 2 dny ranní, 2 dny odpolední, 2 dny volno; včetnně víkendů. Práce v kolektivu 5 lidí, vhodné pro muže i ženy. Zájemce doručí životopis na e-mail: info@wdishop.cz nebo na adresu: KM - Prona, Plzeňská 3095, Žatec
Kontakt: KM - Prona, Plzeňská 3095, Žatec
E-mail: info@wdishop.cz


TECHNIK ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČ)

Žatecká teplárenská, a.s. přijme do svého týmu zaměstnance/zaměstnankyni na pozici TECHNIK ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČ). Nabízíme: Odpovídající ohodnocení a motivační systém odměn, po cca 1/2 roce absolvování zkoušky a získání topičského průkazu pro nízkotlakovou kotelnu, po dalším období cca 1 - 1,5 roce možnost získání dalšího topičského průkazu pro středotlakou, zaškolení na ŘP sk. C a na obsluhu kolových nakladačů, proškolení na obsluhu tlakových nádob a obsluhu plynových zařízení, proškolení jeřáb a vazačský průkaz, kariérní růst podle dosažených dovedností (proškolení), příspěvek na stravování, dobrý pracovní kolektiv, pracoviště Žatec, nástup dle dohody. Po zaškolení: 5 týdnů dovolené, penzijní připojištění, příspěvek na dovolenou. Požadujeme: Dokončené SOU/SŠ technického zaměření nebo odpovídající praxi, orientace v energetických zařízení výhodou, topičský průkaz výhodou, není však podmínkou - zajistíme zaškolení, samostatnost a technické myšlení, ochota pracovat ve směnném provozu (2 směnný nepřetržitý), dobrý zdravotní stav. Zájemci/zájemkyně doručí životopis v českém jazyce na adresu Žatecká teplárenská, a.s. (Žatec č.p. 3149, 438 01 Žatec).
Tel.: 605 211 725
E-mail: ztas@ztac.cz


TOPIČ - Technik energetických zařízení

Žatecká teplárenska, a.s., přijme TECHNIKA ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČE). Náplní práce je obsluha kotlů a pomocných zařízení, organizování provozu kotle a horkovodní soustavy, spolupráce na odstraňování poruch a provádění odstrukování a odpopelnění.
Tel.: 412375414
E-mail: ztas@ztas.cz


Strojní zámečník, operátor CNC soustruhu, obráběč kovů

CHMELAŘSTVÍ, družstvo Žatec přijme STROJNÍ ZÁMEČNÍKY, OPERÁTORY CNC MECHANICKÉHO SOUSTRUHU, OBRÁBĚČE KOVŮ. Nabízíme: zázemí stabilní firmy, odpovídající mzdové ohodnocení a benefity v rámci sociálního programu.
Kontakt: Ing. Milan Vlček
Tel.: 415733207
WWW: http://chmelarstvi.cz/aktuality/172-nabidka-prace
E-mail: prace@chmelarstvi.cz

Poslední videa

Milan Řeřicha zahrál na klarinet v kostele sv. Petra a Pavla v Podbořanech

1. neděle - slavnost Nejsvětější trojice a 1. sv. přijímání - a minikoncert klarinetisty Milana Řeřichy 4. června 2023.

Přehrát video
Podbořany - městské koupaliště se otevřelo 1. června

Sezona zahájena ve čtvrtek 1. 6. 2023 :-)

Přehrát video