Společnost dodávající teplo změnila majitele

Lucie Steklá 2022-09-08 14:20:25

Společnost, dodávající teplo do stovek domácností v Lounech, a provozovatel lounských ,,kotelen“ společnost Energie Holding má nového vlastníka. Energetickou skupinu MVV Energie CZ, jíž je Energie Holding členem a která poskytuje služby zákazníkům v patnácti městech České republiky, nově vlastní společnost Cube Infrastructure Managers, lucemburská investiční společnost zaměřená na infrastrukturní projekty střední velikosti.


,,Shodou okolností jsem týden před oznámením prodeje byl kvůli tomuto tématu v Litoměřicích za starostou Ladislavem Chlupáčem, který v březnu inicioval společný postup dotčených měst a jednal i s vedením MVV. Současně mám naplánovanou schůzku s vede-ním EH. Jsem optimista v tom, že když je novým vlastníkem lucemburská investiční společnost, nebude zasahovat do dosavadních dohod a korektních vztahu mezi EH a zákazníky i samosprávami,“ uvedl lounský starosta Pavel Janda. Současně dodal, že pokud by se někdo ptal, proč lounskou část společnosti nekoupilo město, odpověď je následující: ,,MVV prodávalo jeden celek a nechtělo ho nijak dělit, což se potvrdilo v případě Liberce, který neúspěšně usiloval nejprve o odkup části skupiny a pak ve spojení se soukromým partnerem o odkup celku.“

Energetická skupina MVV Energie CZ transakci oznámila minulý týden. Centrální zásobování teplem funguje v Lounech zhruba od roku 1970 a zajišťuje ho pět kotelen na zemní plyn. Hlavními odběrateli tepelné energie v Lounech jsou převážně domácnosti, na síť rozvodů jsou připojeny také školy, školky, úřady a komerční budovy. Celkový instalovaný výkon je 36,44 MWt a délka teplovodní tepelné soustavy je 12,5 kilometru. Největším zdrojem je kotelna Louny západ v ulici 17. listopadu.

,,Jsme hrdí na to, jak se MVV Energie CZ od našeho vstupu na český trh rozvinula a jakých dosáhla úspěchů. Významně jsme pokročili ve snižování emisí skleníkových plynů v našich výrobních zařízeních a vybudovali jsme vedoucí firmu v oblasti efektivní výroby a spotřeby energií. Přesně v souladu se strategickým plánem MVV Energie AG stát se do roku 2040 klimaticky neutrální firmou a poté firmou s mínusovými emisemi skleníkových plynů. Pevně věříme, že jsme ve společnosti Cube našli nového vlastníka pro naši českou dceru, který jí na této skvělé cestě bude dlouhodobě podporovat a dodá jí další impulzy a energii,“ uvedl k prodeji Ralf Klöpfer, člen představenstva MVV Energie AG. 

Napsal(a): Lucie Steklá

Komentáře

Nabídky práce


Obsluha bowlingu, Kuchař/Kuchařka - Nový svět, restaurace Louny

Práce na HPP, nástup možný ihned.
Kontakt: Radek Stančík
Tel.: 603178361
WWW: https://www.bowlinglouny.cz/
E-mail: info@bowlinglouny.cz


PATOK LOUNY - OBCHODNÍK

Práce na HPP, v zavedené a stabilní společnosti. Cílové bonusy a zaměstnanecké benefity.
Kontakt: Lenka Venturová
Tel.: 722 476 437
WWW: https://www.patok.cz/kariera/


Pracovník v sociálních službách - Kamarád-LORM, Žatec

Péče o mentálně postižené klienty ve všech oblastech života, zprostředkování kontaktu klientů se společenským prostředím. Požadavky: minimálně výuční list, ŘP sk. B, čistý trestní rejstřík. Nabízíme: zajímavou a různorodou práci v zařízení poskytující sociální služby, odpovídající mzdové ohodnocení, 5 týdnů dovolené, FKSP, závodní stravování.
WWW: https://www.kamarad-lorm.cz/
E-mail: reditel@kamarad-lorm.cz


OBSLUHA KAVÁRNY - Kamarád - LORM, Žatec

Práce v sociálně terapeutické KAVÁRNĚ S DUŠÍ, práce za barem v kavárně (příprava kávy, nápojů), obsluha pokladny - spolupráce s ostatními pracovníky v kavárně. Požadavky: minimálně výuční list, čistý trestní rejstřík, kladný vztah k našim klientům. Nabízíme: odpovídající mzdové ohodnocení, 5 týdnů dovolené, FKSP, závodní stravování.
WWW: https://www.kamarad-lorm.cz/
E-mail: reditel@kamarad-lorm.cz

Poslední videa

Milan Řeřicha zahrál na klarinet v kostele sv. Petra a Pavla v Podbořanech

1. neděle - slavnost Nejsvětější trojice a 1. sv. přijímání - a minikoncert klarinetisty Milana Řeřichy 4. června 2023.

Přehrát video
Podbořany - městské koupaliště se otevřelo 1. června

Sezona zahájena ve čtvrtek 1. 6. 2023 :-)

Přehrát video