Vážná nehoda u Černovic zavřela třináctku, letěl i vrtulník

Redakce 2022-09-09 13:46:06

Nabourala dvě osobní auta, jejich posádky skončily v nemocnici. Na místě přistával i vrtulník.

V pátek kolem půl dvanácté se na silnici I/13 u Černovic srazily dva osobáky. Stalo se to na křižovatce u firmy H-rekultivace, kde se ve směru z Chomutova odbočuje doleva dolů do Černovic. 

Dopravní nehoda byla velmi vážná. Osobní auto, které pravděpodobně chtělo odbočit do Černovic, po čelním nárazu s protijedoucí oktávkou zůstalo stát v odbočovacím pruhu zcela zdemolované. Ihned po nehodě navíc začalo hořet, ale díky rychlému zásahu lidí z průmyslových firem, kteří přinesli hasičáky, se jej podařilo uhasit ještě před příjezdem záchranných složek. Řidiči, kteří na místě zastavili, také vyprostili z auta dvě starší ženy. Podařilo se je vyvést z auta a následně si je převzala záchranná služba a odvezla sanitka. 

Druhé auto úplně zmizelo z křižovatky a vletělo do areálu firmy, která vyrábí roboty. Tam zůstalo napasované u stožáru, jeho řidiče museli vyprošťovat s technikou hasiči. Na místě také přistál záchranářských vrtulník. 

Podle svědků, kteří byli na místě a se k kterými redakce mluvila, řidič tmavé oktávky jel na trase z Kadaně do Chomutova rychle a nebezpečně předjížděl jedno auto za druhým minimálně na úseku od Prunéřova do Chomutova. Je tak možné, že nebezpečná jízda vyústila v nehodu. Na místě nebyla vidět žádná brzdná dráha. 

Případ vyšetřují policisté. Silnice I/13 byla po dobu přistávání vrtulníku zcela uzavřena v obou směrech, následovalo odklízení nehody. 

Napsal(a): Redakce

Komentáře

Prozatím zde nejsou žádné nabídky práce

Poslední videa

Valentýnský koncert v žateckém divadle rozněžnil i rozpálil

Klavír Jiří Knotte a housle Milan Brouček... Bravo!

Přehrát video
V 1.A ZŠ P. Bezruče v Žatci děti s učitelkou v kroužku probíraly první vysvědčení

Ve středu 31. 1. 24 se rozdávaly pololetní vysvědčení - přesněji Výpisy vysvědčení. Třídní učitelka 1.A Nikola Martinovská si se svými prvňáčky v poslední hodině po předání o tom povídala...

Přehrát video