Ze Siřemi do Buršovky. Parta nadšenců vytvořila ve vesnici zajímavý rozcestník

Alla Želinská 2022-09-13 16:42:00

První vlaštovka z pilotní výzvy Podpora mládeže na venkově MAS Vladař 2022 je na světě. Zajímavý nevšední rozcestník naleznete v magické Siřemi u Blšan.

Směrovky vás navedou nejen k místním dominantám, ale také k známým metropolím či přímo na Volyň. „Na svědomí” ho má parta místních dobrovolníků – Lucie Danková a její přátelé. Lucka pracuje jako hlavní pečující v dětské skupině Chůvička při rodinném centru v Podbořanech. Bydlí v Siřemi.

„Na jaře mě kolegyně z Chůvičky ředitelka Zuzka Bechyňová upozornila na projekt od MAS Vladař pro mladé lidi do 26 let Podpora mládeže na venkově. Sepsali jsme žádost, odprezentovali jsme náš záměr na schůzi zastupitelstva města Blšany a nakonec jsme s projektem uspěli a byl podpořen. Cílem projektu bylo vyrobit rozcestník zaměřený na Franze Kafku, Siřem obecně a Volyňské Čechy. Vznikl tak rozcestník, který jsme v neděli umístili na náves v Siremi,“ vypráví ve zkratce příběh vzniku nového zajímavého rozcestníku a hlavně nadšení a skvělé součinnosti mladých lidí.

Z grantu byl financován materiál v hodnotě 10 tisíc korun. Na práci se podílelo pět dobrovolníků. „A protože nás tento projekt velmi bavil, rozhodli jsme se založit spolek. Nyní jsme ve fázi administrativy. Spolek se bude jmenovat SPOLEK PŘÁTEL A PŘÍZNIVCŮ,“ pokračuje Lucie. Jádro nově vznikajícího spolku tvoří opravdu blízcí lidé - spolu s Lucií v něm jsou mj. její manžel a bratr.

Na výrobě rozcestníku se tedy podíleli Lukáš a Lucie Dankovi, Jaroslav Dušek, Zdeněk Kunst a Jaroslav Kuneš. „Na rozcestníku jsme pracovali celá parta každé volno, co jsme měli, moc nás to bavilo, určitě máme v plánu další projekty… Chtěli bychom například uspořádat nějakou společenskou akci pro celou vesnici, aby se všichni obyvatelé Siřemi sešli společně,“ říkají místní dobrovolníci.

Krásná práce a vize, jen tak dál! 

Fotky: Rozcestník. Nejdále od Siřemi leží Buršovka, vesnice na Volyni, odkud byla babička Lucii.

Na snímku Lukáš a Lucie Dankovi, Jaroslav Dušek, Zdeněk Kunst, členové nového spolku, kteří začali tím správným a zajímavým směrem :-)

Komentáře

Nabídky práce

DPS Podbořany - VŠEOBECNÁ ZDRAVOTNÍ SESTRA

Příplatek za práci o víkendu a svátcích, odměny, 5 týdnů dovolené, příspěvek na dovolenou, příspěvek na penzijní pojištění, příspěvek na stravování, příspěvek na vitamínové prostředky a očkování. Nástup od května 2023.
Tel.: 733714024
WWW: https://www.domovpodborany.cz/
E-mail: sulcova@domovpodborany.cz


AUTOSERVIS KOČINA LOUNY - AUTOMECHANIK

Do našeho týmu hledáme AUTOMECHANIKA. Info přímo v prodejně: Postoloprtská 2968, Louny nebo na telefonu.
Kontakt: Miroslav Kočina
Tel.: 415656116
E-mail: servis@autodilykocina.cz


Nelumbo Otvice - PROJEKTOVÝ MANAŽER/STAVBYVEDOUCÍ

Práce na HPP ve stabilní společnost, zajímavý plat a smlouva na dobu neurčitou.
Kontakt: Petra Štáfková
Tel.: 417669065
E-mail: hr@nelumbo.cz


Ročov ŘEDITEL/KA ZŠ

Nástup 1.9.2023, přihlášky nejpozději do 28.4.2023. Bližší info na webu Městyse Ročov
Kontakt: Ing. Vojtěch Václav Pour, starosta
Tel.: +420 415 695 110
E-mail: starosta@obec-rocov.cz


TECHNIK ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČ)

Žatecká teplárenská, a.s. přijme do svého týmu zaměstnance/zaměstnankyni na pozici TECHNIK ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČ). Nabízíme: Odpovídající ohodnocení a motivační systém odměn, po cca 1/2 roce absolvování zkoušky a získání topičského průkazu pro nízkotlakovou kotelnu, po dalším období cca 1 - 1,5 roce možnost získání dalšího topičského průkazu pro středotlakou, zaškolení na ŘP sk. C a na obsluhu kolových nakladačů, proškolení na obsluhu tlakových nádob a obsluhu plynových zařízení, proškolení jeřáb a vazačský průkaz, kariérní růst podle dosažených dovedností (proškolení), příspěvek na stravování, dobrý pracovní kolektiv, pracoviště Žatec, nástup dle dohody. Po zaškolení: 5 týdnů dovolené, penzijní připojištění, příspěvek na dovolenou. Požadujeme: Dokončené SOU/SŠ technického zaměření nebo odpovídající praxi, orientace v energetických zařízení výhodou, topičský průkaz výhodou, není však podmínkou - zajistíme zaškolení, samostatnost a technické myšlení, ochota pracovat ve směnném provozu (2 směnný nepřetržitý), dobrý zdravotní stav. Zájemci/zájemkyně doručí životopis v českém jazyce na adresu Žatecká teplárenská, a.s. (Žatec č.p. 3149, 438 01 Žatec).
Tel.: 605 211 725
E-mail: ztas@ztac.cz

Poslední videa

Vernisáž výstavy Ivy Mokré v Mederově domě d Žatci

V sobotu 25. 3. byla zahájena výstava "Svět víl" Ivy Mokré z Ústí nad Labem, chalupářky z Řepan u Lubence. Autorka návštěvníkům zahrála na harmoniku i spolu si zazpívali...

Přehrát video
Otevření nové expozice Hlasy Čechů z Volyně a soubor Доля

22. 3. 2023 v podbořanském muzeu slavnostně otevřeli novou stálou expozici Hlasy Čechů z Volyně. Dorazilo velké množství hostů. V úvodu vystoupil soubor Dolja z Ústí...

Přehrát video