Tajemství noci. Knížka vyrazila do světa

Alla Želinská 2022-09-28 18:09:30

Své první literární dílo vydal mladý autor ze Žatce Jan Karas. Kniha básní Tajemství noci vyšla v pondělí 5. září. Koupit si ji můžete v kamenných prodejnách i na webu u všech dobrých knihkupectví, také v tom v Žatci. V knize je čtyřicet básní.

„Píšu o svých pocitech. Cílem je pomoci lidem, kteří se cítí tak jako já a rovněž, aby lidé začali téma mentálního zdraví brát vážně a aby pochopili, co se třeba jejich dětem děje,“ říká Honza Karas. Je mu 17 let, studuje na žateckém gymnáziu. A stal se jedním z vítězů autorské literární soutěže Seifertovy Kralupy 2022, vyhlášení jejíchž výsledků proběhlo v rámci 27. ročníku festivalu poezie a přednesu Seifertovy Kralupy uplynulou sobotu 17. září.

„Mám radost, že se vydání knížky podařilo, i díky vám všem, kdo jste ji „předplatili“ a umožnili tak, aby vůbec vyšla. Připravuji už druhou,“ prozradil mladý autor.

Svoji prvotinu Jan Karas vydal prostřednictvím crowdfundingové metody v nakladatelství Pointa. „Knížka je hlavně o tom, jak jsem se poslední dva roky, víceméně od začátku epidemie, cítil a stále cítím. Jak obtížné je někomu říct, co se vám děje, jelikož si všichni myslí, že to jen hrajete, protože chcete na sebe strhnout pozornost… Také zde píšu o lásce, která může být velice krásná, ale také strašně bolestivá,“ prozradil Jan už během příprav svého prvního literárního díla.

Tajemství noci ovšem není jen kniha o lásce a trápení se: „To podstatné tvoří i nádherné kresby od ilustrátorky Romany Bejdové, jejíž bohaté obrázky probudily knihu a mé emoce k životu,“ řekl Jan Karas.

Mladý autor rád čte a píše poezii, hraje tenis, fotbal, věnuje se plavání. Občas píše články do novin, čímž by se chtěl také v budoucnu živit. Jeho nejoblíbenějším básníkem je Edgar Allan Poe, mezi českými je to Jaroslav Seifert. Tajemství noci je jeho první kniha, ale, jak již prozradil, pracuje nad dalšími náměty a jen tak u první sbírky nezůstane. Svou první báseň Honza napsal v 11 letech a byla umístěna do školních novin. „Od té doby se mi toho přihodilo celkem dost a chci se o to podělit či pomoci lidem, kteří zažívají podobné věci. O vydání vlastní knihy jsem snil celý svůj život,“ přiznal se Honza. Přejeme autorovi a jeho knížce šťastnou cestu životem a hodně úspěchů. 

Knihu si můžete koupit i TADY.

Komentáře

Nabídky práce

DPS Podbořany - VŠEOBECNÁ ZDRAVOTNÍ SESTRA

Příplatek za práci o víkendu a svátcích, odměny, 5 týdnů dovolené, příspěvek na dovolenou, příspěvek na penzijní pojištění, příspěvek na stravování, příspěvek na vitamínové prostředky a očkování. Nástup od května 2023.
Tel.: 733714024
WWW: https://www.domovpodborany.cz/
E-mail: sulcova@domovpodborany.cz


AUTOSERVIS KOČINA LOUNY - AUTOMECHANIK

Do našeho týmu hledáme AUTOMECHANIKA. Info přímo v prodejně: Postoloprtská 2968, Louny nebo na telefonu.
Kontakt: Miroslav Kočina
Tel.: 415656116
E-mail: servis@autodilykocina.cz


Nelumbo Otvice - PROJEKTOVÝ MANAŽER/STAVBYVEDOUCÍ

Práce na HPP ve stabilní společnost, zajímavý plat a smlouva na dobu neurčitou.
Kontakt: Petra Štáfková
Tel.: 417669065
E-mail: hr@nelumbo.cz


Ročov ŘEDITEL/KA ZŠ

Nástup 1.9.2023, přihlášky nejpozději do 28.4.2023. Bližší info na webu Městyse Ročov
Kontakt: Ing. Vojtěch Václav Pour, starosta
Tel.: +420 415 695 110
E-mail: starosta@obec-rocov.cz


TECHNIK ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČ)

Žatecká teplárenská, a.s. přijme do svého týmu zaměstnance/zaměstnankyni na pozici TECHNIK ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČ). Nabízíme: Odpovídající ohodnocení a motivační systém odměn, po cca 1/2 roce absolvování zkoušky a získání topičského průkazu pro nízkotlakovou kotelnu, po dalším období cca 1 - 1,5 roce možnost získání dalšího topičského průkazu pro středotlakou, zaškolení na ŘP sk. C a na obsluhu kolových nakladačů, proškolení na obsluhu tlakových nádob a obsluhu plynových zařízení, proškolení jeřáb a vazačský průkaz, kariérní růst podle dosažených dovedností (proškolení), příspěvek na stravování, dobrý pracovní kolektiv, pracoviště Žatec, nástup dle dohody. Po zaškolení: 5 týdnů dovolené, penzijní připojištění, příspěvek na dovolenou. Požadujeme: Dokončené SOU/SŠ technického zaměření nebo odpovídající praxi, orientace v energetických zařízení výhodou, topičský průkaz výhodou, není však podmínkou - zajistíme zaškolení, samostatnost a technické myšlení, ochota pracovat ve směnném provozu (2 směnný nepřetržitý), dobrý zdravotní stav. Zájemci/zájemkyně doručí životopis v českém jazyce na adresu Žatecká teplárenská, a.s. (Žatec č.p. 3149, 438 01 Žatec).
Tel.: 605 211 725
E-mail: ztas@ztac.cz

Poslední videa

Otevření nové expozice Hlasy Čechů z Volyně a soubor Доля

22. 3. 2023 v podbořanském muzeu slavnostně otevřeli novou stálou expozici Hlasy Čechů z Volyně. Dorazilo velké množství hostů. V úvodu vystoupil soubor Dolja z Ústí...

Přehrát video
O Budulínkovi poněkud netradičně ;-)

Loutková pohádka Klubu knihomolů v žatecké knihovně 22. 2.

Přehrát video