Tajemství noci. Knížka vyrazila do světa

Alla Želinská 2022-09-28 18:09:30

Své první literární dílo vydal mladý autor ze Žatce Jan Karas. Kniha básní Tajemství noci vyšla v pondělí 5. září. Koupit si ji můžete v kamenných prodejnách i na webu u všech dobrých knihkupectví, také v tom v Žatci. V knize je čtyřicet básní.

„Píšu o svých pocitech. Cílem je pomoci lidem, kteří se cítí tak jako já a rovněž, aby lidé začali téma mentálního zdraví brát vážně a aby pochopili, co se třeba jejich dětem děje,“ říká Honza Karas. Je mu 17 let, studuje na žateckém gymnáziu. A stal se jedním z vítězů autorské literární soutěže Seifertovy Kralupy 2022, vyhlášení jejíchž výsledků proběhlo v rámci 27. ročníku festivalu poezie a přednesu Seifertovy Kralupy uplynulou sobotu 17. září.

„Mám radost, že se vydání knížky podařilo, i díky vám všem, kdo jste ji „předplatili“ a umožnili tak, aby vůbec vyšla. Připravuji už druhou,“ prozradil mladý autor.

Svoji prvotinu Jan Karas vydal prostřednictvím crowdfundingové metody v nakladatelství Pointa. „Knížka je hlavně o tom, jak jsem se poslední dva roky, víceméně od začátku epidemie, cítil a stále cítím. Jak obtížné je někomu říct, co se vám děje, jelikož si všichni myslí, že to jen hrajete, protože chcete na sebe strhnout pozornost… Také zde píšu o lásce, která může být velice krásná, ale také strašně bolestivá,“ prozradil Jan už během příprav svého prvního literárního díla.

Tajemství noci ovšem není jen kniha o lásce a trápení se: „To podstatné tvoří i nádherné kresby od ilustrátorky Romany Bejdové, jejíž bohaté obrázky probudily knihu a mé emoce k životu,“ řekl Jan Karas.

Mladý autor rád čte a píše poezii, hraje tenis, fotbal, věnuje se plavání. Občas píše články do novin, čímž by se chtěl také v budoucnu živit. Jeho nejoblíbenějším básníkem je Edgar Allan Poe, mezi českými je to Jaroslav Seifert. Tajemství noci je jeho první kniha, ale, jak již prozradil, pracuje nad dalšími náměty a jen tak u první sbírky nezůstane. Svou první báseň Honza napsal v 11 letech a byla umístěna do školních novin. „Od té doby se mi toho přihodilo celkem dost a chci se o to podělit či pomoci lidem, kteří zažívají podobné věci. O vydání vlastní knihy jsem snil celý svůj život,“ přiznal se Honza. Přejeme autorovi a jeho knížce šťastnou cestu životem a hodně úspěchů. 

Knihu si můžete koupit i TADY.

Komentáře

Nabídky práce

NEXEN TIRE hledá talenty

Nabízené pozice: Operátor výroby, operátor kvality, operátor logistiky, údržbář - elektro, operátor technologie, specialista plánování výroby, operátor R&D, účetní.
Tel.: +420733123733
WWW: https://www.nexentire.com/cz/company/recruit/
E-mail: prace@nexentire.com


ELKTRIKÁŘ - INTERMONT OPATRNÝ JIRKOV

Nabízíme nadstandardní finanční ohodnocení, 13. a 14. plat, odměny, stravné, sick days a další benefity. Požadujeme vzdělání v oboru elektro, ŘP sk. B, NV 194/2022 (dříve vyhl. 50/78).
Kontakt: Dagmar Křížová
Tel.: 775868949
WWW: https://intermont-opatrny.cz/
E-mail: krizova@intermont-opatrny.cz


Ročov ŘEDITEL/KA ZŠ

Rada Městyse Ročov vyhlašuje výběrové řízení na obsazení pracovního místa ŘEDITELE/ŘEDITELKY Základní školy Ročov. Bližší informace na: https://www.obec-rocov.cz/
Kontakt: Ing. Vojtěch Václav Pour, starosta
Tel.: +420 415 695 110
WWW: https://www.obec-rocov.cz/
E-mail: starosta@obec-rocov.cz


DPS Žatec - vyučený KUCHAŘ/KUCHAŘKA

Směnný provoz, dlouhý krátký týden
Kontakt: Marcela Patykyová
Tel.: 725895664
E-mail: patakyova@dpszatec.cz


Pragolaktos - řidič cisterny

Parkování v Blšanech u Podbořan. Nástup ihned, smlouva na dobu neurčitou, 13. plat, 5 týdnů dovolené a mnoho dalších benefitů. Požadujeme ŘP sk. C,E; střední odborné vzdělání s výučním listem, trestní bezúhonost.
Kontakt: Josef Machač
WWW: https://www.pragolaktos.cz/
E-mail: josef.machac@pragolaktos.cz

Poslední videa

Milan Řeřicha zahrál na klarinet v kostele sv. Petra a Pavla v Podbořanech

1. neděle - slavnost Nejsvětější trojice a 1. sv. přijímání - a minikoncert klarinetisty Milana Řeřichy 4. června 2023.

Přehrát video
Podbořany - městské koupaliště se otevřelo 1. června

Sezona zahájena ve čtvrtek 1. 6. 2023 :-)

Přehrát video