Tajemství noci. Knížka vyrazila do světa

Alla Želinská 2022-09-28 18:09:30

Své první literární dílo vydal mladý autor ze Žatce Jan Karas. Kniha básní Tajemství noci vyšla v pondělí 5. září. Koupit si ji můžete v kamenných prodejnách i na webu u všech dobrých knihkupectví, také v tom v Žatci. V knize je čtyřicet básní.

„Píšu o svých pocitech. Cílem je pomoci lidem, kteří se cítí tak jako já a rovněž, aby lidé začali téma mentálního zdraví brát vážně a aby pochopili, co se třeba jejich dětem děje,“ říká Honza Karas. Je mu 17 let, studuje na žateckém gymnáziu. A stal se jedním z vítězů autorské literární soutěže Seifertovy Kralupy 2022, vyhlášení jejíchž výsledků proběhlo v rámci 27. ročníku festivalu poezie a přednesu Seifertovy Kralupy uplynulou sobotu 17. září.

„Mám radost, že se vydání knížky podařilo, i díky vám všem, kdo jste ji „předplatili“ a umožnili tak, aby vůbec vyšla. Připravuji už druhou,“ prozradil mladý autor.

Svoji prvotinu Jan Karas vydal prostřednictvím crowdfundingové metody v nakladatelství Pointa. „Knížka je hlavně o tom, jak jsem se poslední dva roky, víceméně od začátku epidemie, cítil a stále cítím. Jak obtížné je někomu říct, co se vám děje, jelikož si všichni myslí, že to jen hrajete, protože chcete na sebe strhnout pozornost… Také zde píšu o lásce, která může být velice krásná, ale také strašně bolestivá,“ prozradil Jan už během příprav svého prvního literárního díla.

Tajemství noci ovšem není jen kniha o lásce a trápení se: „To podstatné tvoří i nádherné kresby od ilustrátorky Romany Bejdové, jejíž bohaté obrázky probudily knihu a mé emoce k životu,“ řekl Jan Karas.

Mladý autor rád čte a píše poezii, hraje tenis, fotbal, věnuje se plavání. Občas píše články do novin, čímž by se chtěl také v budoucnu živit. Jeho nejoblíbenějším básníkem je Edgar Allan Poe, mezi českými je to Jaroslav Seifert. Tajemství noci je jeho první kniha, ale, jak již prozradil, pracuje nad dalšími náměty a jen tak u první sbírky nezůstane. Svou první báseň Honza napsal v 11 letech a byla umístěna do školních novin. „Od té doby se mi toho přihodilo celkem dost a chci se o to podělit či pomoci lidem, kteří zažívají podobné věci. O vydání vlastní knihy jsem snil celý svůj život,“ přiznal se Honza. Přejeme autorovi a jeho knížce šťastnou cestu životem a hodně úspěchů. 

Knihu si můžete koupit i TADY.

Komentáře

Nabídky práce

DPS Žatec - vyučený KUCHAŘ/KUCHAŘKA

Směnný provoz, dlouhý krátký týden
Kontakt: Marcela Patykyová
Tel.: 725895664
E-mail: patakyova@dpszatec.cz


Pragolaktos - řidič cisterny

Parkování v Blšanech u Podbořan. Nástup ihned, smlouva na dobu neurčitou, 13. plat, 5 týdnů dovolené a mnoho dalších benefitů. Požadujeme ŘP sk. C,E; střední odborné vzdělání s výučním listem, trestní bezúhonost.
Kontakt: Josef Machač
WWW: https://www.pragolaktos.cz/
E-mail: josef.machac@pragolaktos.cz


Gymnázium a Střední odborná škola, Podbořany - UČITEL/KA + ÚDRŽBÁŘ

Přijmeme do pracovního poměru UČITELE EKONOMICKÝCH PŘEDMĚTŮ, UČITELE ODBORNÝCH PŘEDMĚTŮ, UČITELE ODBORNÉHO VÝCVIKU, ÚDRŽBÁŘE - ELEKTRIKÁŘE. Nabízíme stabilní zaměstnání + mnoho benefitů.
Kontakt: Ing. Šárka Fenclová
Tel.: 4150237710
WWW: https://www.gsospodborany.cz/volna-mista/
E-mail: ekonom@gsospodborany.cz


ÚČETNÍ - paveldvorsky.cz s.r.o. Žatec

Přijmeme účetní, praxe 5 a více let, nástupní plat 30.000 - 38.000 Kč. Benefity: penzijní připojištění, služební telefonní číslo, stravenkový paušál, možnost práce na home-office.
Kontakt: Ing. Pavel Dvorský Ph.D.
Tel.: 415210415
WWW: https://paveldvorsky.cz/
E-mail: info@paveldvorsky.cz


ZÁSTUP DO RECEPCE, PRÁDELNY - Domov pro seniory v Žatci

Práce na DOHODU O PROVEDENÍ PRÁCE, vhodné i pro příjemce důchodu.
Kontakt: Ing. Eva Hajná
Tel.: 739 429 601
E-mail: hajna@dpszatec.cz

Poslední videa

Podbořany - městské koupaliště se otevřelo 1. června

Sezona zahájena ve čtvrtek 1. 6. 2023 :-)

Přehrát video
Trénink malých tenistů na kurtech v Podbořanech

Takto se rozcvičují na tréninku tenisové naděje v Podbořanech. Každý čtvrtek od 16 hodin ;-)

Přehrát video