FOTOGALERIE: Dny evropského dědictví ukázaly kostely, muzea a žatecké dvorky

David Evan 2022-10-05 15:36:00

V rámci Dnů evropského dědictví (EHD) se v Žatci třetí zářijovou sobotu od 13 do 18 hodin otevřely kostely, muzea, galerie a také žatecké dvorky. Akci organizovalo Regionální muzeum K. A. Polánka ve spolupráci s městem Žatec.

Na náměstí Svobody byly ukázky dobových řemesel

Před radnicí na náměstí Svobody probíhala dobová tržiště s ukázkami různých řemesel, také zde byly k poslechu gotické a renesanční písně skupiny Innamorata. Otevřely se kostely Nanebevzetí Panny Marie na Hošťálkově náměstí, Klášterní kostel v ulici Obránců míru a Evangelický kostel v Husově ulici. V prvních dvou jmenovaných kostelech bylo zakázáno fotit a pořizovat videozáznam.

Také byla například otevřena budova Regionálního muzea K.A. Polánka v Husově ulici, Křížova vila v Zeyerově ulici a Stará papírna v ulici Volyňských Čechů, či Galerie U Radnice, otevřeno bylo i v Mederově domě, radniční věži, městské knihovně, zde byl umožněn přístup do dvora, kde byl bazar s vyřazenými výtisky knih a časopisů.

Otevřeno bylo také v Chmelařském muzeu, na Chmelovém majáku, v Galerii Sladovna, atd.

Naplánovány byly další doprovodné akce, jako například koncert v Klášterní zahradě, kde zahrál Vladimír Javorský & Mirek Keml, u Budíku na Hošťálkově náměstí proběhl Pestrofest.

Divadelní spolek Rádobydivadlo Klapý v živých obrazech

Divadelní spolek Rádobydivadlo Klapý předváděl na náměstí Svobody živé obrazy z historie žateckých památek na šesti městských památkách. Začátek byl u kašny, pokračovalo se přes morový sloup, chmelničku, Hošťálkův dům, Libočanskou branku, až k Zlatému Andělu. Kdo správně splnil všechny úkoly, mohl se projet po náměstí kočárem.

Žatecké dvorky i Skate Academy

Návštěvníci mohli zavítat na celkem devět žateckých dvorků - Floriánský, trafikový, radniční, knihovnický, architektonický, sousedský, poštovní, chmelový a dětský. 

Občasné sdružení připravilo již tradiční program pro začínající skejťáky Skejt Academy u Rampy na Nákladní ulici. 

Zdroj: https://zatecky.denik.cz/ctenar-reporter/dny-evropskeho-dedictvi-otevrou-pamatky-v-zatci-20220913.html

Foto: D. Evan, A. Želinská

Napsal(a): David Evan

Komentáře

Nabídky práce

ŠKOLNÍ PSYCHOLOG - ZŠ a MŠ Jesenice

Nástup od 1.12.2023, pracovní doba jeden den v týdnu. Nabídky včetně strukturovaného profesního životopisu zasílejte do 29.11.2023 na uvedený e-mail.
Kontakt: Mgr. Petr Koníř, ředitel
Tel.: 776 193 438
WWW: https://zsjesenice.cz/
E-mail: reditel@zsjesenice.cz


Obsluha ČERPACÍ STANICE A MYCÍ LINKY - KM - Prona Žatec

Ranní a odpolední směny v režimu: 2 dny ranní, 2 dny odpolední, 2 dny volno; včetnně víkendů. Práce v kolektivu 5 lidí, vhodné pro muže i ženy. Zájemce doručí životopis na e-mail: info@wdishop.cz nebo na adresu: KM - Prona, Plzeňská 3095, Žatec
Kontakt: KM - Prona, Plzeňská 3095, Žatec
E-mail: info@wdishop.cz


TECHNIK ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČ)

Žatecká teplárenská, a.s. přijme do svého týmu zaměstnance/zaměstnankyni na pozici TECHNIK ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČ). Nabízíme: Odpovídající ohodnocení a motivační systém odměn, po cca 1/2 roce absolvování zkoušky a získání topičského průkazu pro nízkotlakovou kotelnu, po dalším období cca 1 - 1,5 roce možnost získání dalšího topičského průkazu pro středotlakou, zaškolení na ŘP sk. C a na obsluhu kolových nakladačů, proškolení na obsluhu tlakových nádob a obsluhu plynových zařízení, proškolení jeřáb a vazačský průkaz, kariérní růst podle dosažených dovedností (proškolení), příspěvek na stravování, dobrý pracovní kolektiv, pracoviště Žatec, nástup dle dohody. Po zaškolení: 5 týdnů dovolené, penzijní připojištění, příspěvek na dovolenou. Požadujeme: Dokončené SOU/SŠ technického zaměření nebo odpovídající praxi, orientace v energetických zařízení výhodou, topičský průkaz výhodou, není však podmínkou - zajistíme zaškolení, samostatnost a technické myšlení, ochota pracovat ve směnném provozu (2 směnný nepřetržitý), dobrý zdravotní stav. Zájemci/zájemkyně doručí životopis v českém jazyce na adresu Žatecká teplárenská, a.s. (Žatec č.p. 3149, 438 01 Žatec).
Tel.: 605 211 725
E-mail: ztas@ztac.cz


TOPIČ - Technik energetických zařízení

Žatecká teplárenska, a.s., přijme TECHNIKA ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČE). Náplní práce je obsluha kotlů a pomocných zařízení, organizování provozu kotle a horkovodní soustavy, spolupráce na odstraňování poruch a provádění odstrukování a odpopelnění.
Tel.: 412375414
E-mail: ztas@ztas.cz


Strojní zámečník, operátor CNC soustruhu, obráběč kovů

CHMELAŘSTVÍ, družstvo Žatec přijme STROJNÍ ZÁMEČNÍKY, OPERÁTORY CNC MECHANICKÉHO SOUSTRUHU, OBRÁBĚČE KOVŮ. Nabízíme: zázemí stabilní firmy, odpovídající mzdové ohodnocení a benefity v rámci sociálního programu.
Kontakt: Ing. Milan Vlček
Tel.: 415733207
WWW: http://chmelarstvi.cz/aktuality/172-nabidka-prace
E-mail: prace@chmelarstvi.cz

Poslední videa

Milan Řeřicha zahrál na klarinet v kostele sv. Petra a Pavla v Podbořanech

1. neděle - slavnost Nejsvětější trojice a 1. sv. přijímání - a minikoncert klarinetisty Milana Řeřichy 4. června 2023.

Přehrát video
Podbořany - městské koupaliště se otevřelo 1. června

Sezona zahájena ve čtvrtek 1. 6. 2023 :-)

Přehrát video