Fotogalerie: Lampiónový průvod v Žatci

Zuzana Hořínková Kawanová 2022-10-18 08:55:00

Podzimní akci, určenou nejen pro rodiny s dětmi pod názvem „Lampiónový průvod“, zorganizoval v sobotu 15. října spolek EduTrio ze Žatce.

Program se uskutečnil v Music Clubu Chaloupka. Pro děti byly připravené soutěže v podobě tvoření, vědomostních a sportovních disciplín. Za všechna razítka v kartičce mohly děti vyhrát ceny v podobě sladkostí, lampiónů nebo občerstvení na oheň. Během odpoledne akci doprovázelo malování na obličej, zpívání písniček, recitování básniček nebo i stánkový prodej různých svítících doplňků.

V podvečer vyrazilo více než 200 návštěvníků na očekávaný průvod, při kterém všichni společně rozsvítili lampióny. Trasa v délce 2,5 km vedla po cyklostezce kolem řeky Ohře, a to od Chaloupky kolem TJ Sever Žatec, přes most v ulici Chomutovská, kde řádný provoz hlídala Městská policie Žatec, až k veřejnému grilovišti pod městským koupalištěm. Na grilovišti si mohly děti opéct buřtíka na ohni.

Vrcholem večera byla působivá ohnivá show, kterou představilo uskupení Lumatoal. Dohled nad dvěma posledními částmi programu zajišťoval Sbor dobrovolných hasičů města Žatce. "Letošní průvod se vydařil, za což patří velké díky především všem návštěvníkům. Chceme z tohoto udělat tradici a postupně se tedy začneme připravovat na 1. ročník v nadcházejícím roce," uvedla předsedkyně spolku EduTrio Zuzana Hořínková Kawanová.

Foto: David Evan, Alla Želinská

Napsal(a): Zuzana Hořínková Kawanová

Komentáře

Nabídky práce

VŠEOBECNÁ ZDRAVOTNÍ SESTRA - Domov pro seniory Podbořany

Nástup možný ihned! POŽADUJEME: vzdělání zdravotníckého směru NABÍZÍME: pracovní poměr na plný úvazek a dobu určitou s možností prodloužení na dobu neurčitou; pracovní poměr na DPP nebo DPČ; zvláštní příplatek pro zdravotníky + příplatek za práci o víkendu a svátcích + odměny; 5 týdnů dovolené; příspěvek na dovolenou; příspěvek na penzijní pojištění; příspěvek na stravování; příspěvek na vitamínové prostředky + očkování; možnost dalšího vzdělávání. Profesní životopis zašlete na uvedený e-mail.
Kontakt: paní Šulcová
Tel.: 733714024
WWW: https://www.domovpodborany.cz/
E-mail: sulcova@domovpodbořany.cz

Poslední videa

Valentýnský koncert v žateckém divadle rozněžnil i rozpálil

Klavír Jiří Knotte a housle Milan Brouček... Bravo!

Přehrát video
V 1.A ZŠ P. Bezruče v Žatci děti s učitelkou v kroužku probíraly první vysvědčení

Ve středu 31. 1. 24 se rozdávaly pololetní vysvědčení - přesněji Výpisy vysvědčení. Třídní učitelka 1.A Nikola Martinovská si se svými prvňáčky v poslední hodině po předání o tom povídala...

Přehrát video