První farmářské dopoledne v Mateřské škole Dobroměřice

Lucie Steklá 2022-10-08 13:19:00

,,Naše mateřská škola se dlouhodobě snaží o přiblížení k přírodě, vedeme děti k pocitu sounáležitosti s přírodou a ekologickému vnímání světa. Záleží nám také na tom, co dětem dáváme na talíř a z jakých zdrojů jídlo pochází. Děti poznávají hodnotu jídla a práci, která za jídlem stojí,” vysvětluje ředitelka školky Ludmila Jirotková.

 Jako další logický krok se tedy jevila příprava farmářského dopoledne, které vedení školka pro děti, kamarády z jiných mateřských škol a také pro širší veřejnost uspořádalo ve středu 21. září. Velice náročná příprava se vyplatila a děti si užily krásné dopoledne plné výborného a zdravého jídla, plnění úkolů a prohlídkou domácích zvířat. Školní kuchyň připravila domácí pečivo, zdravé pomazánky, ovocné koláče, fazolové brownies, domácí přesnídávky a sirupy, jablečné štrůdly a mnoho dalšího. Velice děkujeme všem vystavovatelům, kteří k nám přijeli z rodinné farmy, včelařství, prodejci ovoce a zeleniny i výrobce moštů i chovatelům hospodářských zvířat. ,,S programem pro děti nám pomohli žáci ZŠ Montessori Louny pod vedením Zdeňky Parýzkové, kterým také mnohokrát děkujeme. Děkujeme také obci Dobroměřice za zapůjčení a postavení stanu se stoly. Další díky patří také rodičům dětí, kteří se spolupodíleli na přípravě zdravého občerstvení. A nemenší poděkování patří organizátorkám akce z řad pedagogů a provozních zaměstnanců a jejich rodinám, kteří nám s láskou pomohli akci připravit,” dodala ředitelka. 

Napsal(a): Lucie Steklá

Komentáře

Nabídky práce

VŠEOBECNÁ ZDRAVOTNÍ SESTRA - Domov pro seniory Podbořany

Nástup možný ihned! POŽADUJEME: vzdělání zdravotníckého směru NABÍZÍME: pracovní poměr na plný úvazek a dobu určitou s možností prodloužení na dobu neurčitou; pracovní poměr na DPP nebo DPČ; zvláštní příplatek pro zdravotníky + příplatek za práci o víkendu a svátcích + odměny; 5 týdnů dovolené; příspěvek na dovolenou; příspěvek na penzijní pojištění; příspěvek na stravování; příspěvek na vitamínové prostředky + očkování; možnost dalšího vzdělávání. Profesní životopis zašlete na uvedený e-mail.
Kontakt: paní Šulcová
Tel.: 733714024
WWW: https://www.domovpodborany.cz/
E-mail: sulcova@domovpodbořany.cz

Poslední videa

Valentýnský koncert v žateckém divadle rozněžnil i rozpálil

Klavír Jiří Knotte a housle Milan Brouček... Bravo!

Přehrát video
V 1.A ZŠ P. Bezruče v Žatci děti s učitelkou v kroužku probíraly první vysvědčení

Ve středu 31. 1. 24 se rozdávaly pololetní vysvědčení - přesněji Výpisy vysvědčení. Třídní učitelka 1.A Nikola Martinovská si se svými prvňáčky v poslední hodině po předání o tom povídala...

Přehrát video