Příběh jedné hudební cesty

Lucie Steklá 2022-10-09 11:21:00

V Galerii města Loun se uskutečnila zajímavá vernisáž. V Galerii města Loun spatřila světlo světa kniha lounské rodačky a hudební pedagožky Jany Sečanské, v níž mapuje včetně fotodokumentace svůj bohatý umělecký život zasvěcený zvláště hře na flétnu, potažmo svým žákům ať už na základní škole či v „lidušce“ (LŠU, ZUŠ).

Paní učitelka Jana Sečanská tam s veřejností a vedením města pokřtila knihu s názvem Příběhy jedné hudební cesty v Lounech. Kniha popisuje průběh její cesty jako učitelky hudební výchovy a především propagátorky hry na flétnu. Je to nejen vzpomínka na své žáky, ale i učitele. V lounské ,,lidušce“ pracovala téměř dvacet let. Jejím vzorem i učitelem byl prof. Václav Žilka. Známá hudební pedagožka v knížce mapuje svou dlouholetou práci pro ZUŠ Louny a úspěchy flétnových souborů, které vedla. Při křtu knihy Příběhy jedné hudební cesty v Lounech vydané ve spolupráci s Městem Louny se role kmotrů společně s autorkou ujali starosta města Pavel Janda, místostarosta Vladimír A. Hons a kurátor GAML Vladimír Drápal.

Pokud jste se nemohli slavnostního podvečera zúčastnit, máte možnost přijít 8. listopadu v 16:30 hodin do kostela Církve čs. husitské, kde paní Sečanská v rámci cyklu přednášek Spolku rodáků a přátel města Loun a okolí bude nejen vyprávět o své více než dvacetileté učitelské praxi, ale připojí i koncertní část. Foto: L. Bába

Napsal(a): Lucie Steklá

Komentáře

Nabídky práce

VŠEOBECNÁ ZDRAVOTNÍ SESTRA - Domov pro seniory Podbořany

Nástup možný ihned! POŽADUJEME: vzdělání zdravotníckého směru NABÍZÍME: pracovní poměr na plný úvazek a dobu určitou s možností prodloužení na dobu neurčitou; pracovní poměr na DPP nebo DPČ; zvláštní příplatek pro zdravotníky + příplatek za práci o víkendu a svátcích + odměny; 5 týdnů dovolené; příspěvek na dovolenou; příspěvek na penzijní pojištění; příspěvek na stravování; příspěvek na vitamínové prostředky + očkování; možnost dalšího vzdělávání. Profesní životopis zašlete na uvedený e-mail.
Kontakt: paní Šulcová
Tel.: 733714024
WWW: https://www.domovpodborany.cz/
E-mail: sulcova@domovpodbořany.cz

Poslední videa

Valentýnský koncert v žateckém divadle rozněžnil i rozpálil

Klavír Jiří Knotte a housle Milan Brouček... Bravo!

Přehrát video
V 1.A ZŠ P. Bezruče v Žatci děti s učitelkou v kroužku probíraly první vysvědčení

Ve středu 31. 1. 24 se rozdávaly pololetní vysvědčení - přesněji Výpisy vysvědčení. Třídní učitelka 1.A Nikola Martinovská si se svými prvňáčky v poslední hodině po předání o tom povídala...

Přehrát video