Nový výukový polygon odstartoval 7. ročník Motivačního programu Prokopa Diviše

otys 2022-10-29 15:26:46

Chomutov – Slavnostní vyhlášení Motivačního programu Prokopa Diviše ČEZ Distribuce a pomyslné přestřižení pásky u Výcvikového polygonu sítí nízkého napětí (nn) pro žáky elektrotechnických oborů má za sebou SOŠ ESOZ Chomutov. Zároveň tak byl odstartován další školní rok dlouholeté a velmi úzké spolupráce se Skupinou ČEZ, která se netýká jen investic a vzdělávání.

„Se zástupci Skupiny ČEZ totiž pravidelně konzultujeme vzdělávací materiály, potřebné kompetence žáků pro práci u této energetické skupiny či využíváme znalosti odborníků ČEZ Distribuce z praxe během výuky. Ovšem i naši učitelé odborných předmětů si potřebují někdy osvěžit a případně rozšířit své znalosti o nové poznatky, takže absolvují praktickou stáž přímo u energetiků. My jsme naopak schopni jim nabídnout naše kapacity jak pro potřebná školení zaměstnanců, tak i pro možnost zvýšení kvalifikace nejen v oblasti klasických elektrooborů, ale i výškových prací, přípojek, elektroměrů a podobně. Na základě poptávky trhu připravujeme i další profesní kvalifikace, jako je například Montér fotovoltaických systémů,“ říká ředitelka školy Lenka Demjanová.

Výukový polygon, který vznikl za spoluúčasti ČEZ Distribuce a Nadace ČEZ, je umístěn v areálu odborného pracoviště školy v ulici Na Moráni a má venkovní i vnitřní část. Zatímco pod širým nebem se nachází betonová simulace vedení nn, v hale pak stojí několik klasických dřevěných sloupů. Samozřejmostí jsou přípojkové a rozvodné skříně, různé druhy elektroměrů, instalace volného vedení a vedení vodiči AES, výkopová část pro zemní vedení pomocí kabelů zaústěných do rozvodných skříní a podobně. „Prostě máme zde vše, co je potřebné k praktické výuce,“ dodává Lenka Demjanová.

Na zprovoznění výukového polygonu navázalo zahájení sedmého ročníku Motivačního programu Prokopa Diviše, jímž se ČEZ Distribuce snaží motivovat žáky k tomu, aby se z nich stali kvalitní energetici a hlavně, aby po skončení školy měli i nadále zájem pracovat v oboru. Zástupci společnosti proto během krátké prezentace představili žákům z druhých ročníků elektro oborů nejen co obnáší motivační program pojmenovaný po českém knězi, hudebníkovi a hlavně vynálezci bleskosvodu Prokopu Divišovi, ale i práce v ČEZ Distribuci. „Motivační program je od toho, aby vás motivoval, proto na tři nejlepší z druhých až čtvrtých ročníků čeká i zajímavá finanční odměna. Nikoho si přitom předem nevybíráme, takže zapojit se může opravdu každý. Budeme jedině rádi, když se vás bude co nejvíce. A ještě raději budeme, pokud po skončení studia zůstanete energetice věrni, ať již v zaměstnání či během dalšího studia na některé z technických vysokých škol,“ uvedl Martin Hušek z ČEZ Distribuce.

Motivační program Prokopa Diviše se zaměřuje na žáky elektro oborů vybraných středních škol napříč regiony. Mladí elektrotechnici jsou oceněním a peněžitou odměnou od společnosti ČEZ Distribuce motivováni k dobrým studijním výsledkům, účasti ve studentských soutěžích a obecně k dalším aktivitám nad rámec běžné školní docházky. Během dosavadního trvání programu podpořila ČEZ Distribuce elektro vzdělání celkovou částkou 12 720 000 korun. Vyhodnocování probíhá celý školní rok a následně vybere komise složená ze zástupců školy a ČEZ Distribuce tři nejlepší žáky ve třech elektro oborech či třech nejvyšších ročnících.

Jen v závěru loňského školního roku si mezi sebou rozdělilo devadesát nejaktivnějších studentů elektro oborů z deseti partnerských středních škol v Plzni, Ostrově, Chomutově, Liberci, Kladně, Praze, Hradci Králové, Pardubicích, Olomouci a Ostravě celkem 1 020 000 korun. Celková účast za šest let činí téměř sedm tisíc středoškoláků, přičemž je n vloni jich bylo 1 527.

Napsal(a): otys

Komentáře

Nabídky práce

Samostatná(ý) účetní - Obec Perštejn

Možno na plný či poloviční úvazek, lhůta pro podání přihlášky: do 12.7.2024. Plné znění obsahu výběrového řízení naleznete na www.obec-perstejn.cz či úřední desce OÚ.
Tel.: 474394184
WWW: www.obec-perstejn.cz
E-mail: starosta@obec-perstejn.cz

Poslední videa

Valentýnský koncert v žateckém divadle rozněžnil i rozpálil

Klavír Jiří Knotte a housle Milan Brouček... Bravo!

Přehrát video
V 1.A ZŠ P. Bezruče v Žatci děti s učitelkou v kroužku probíraly první vysvědčení

Ve středu 31. 1. 24 se rozdávaly pololetní vysvědčení - přesněji Výpisy vysvědčení. Třídní učitelka 1.A Nikola Martinovská si se svými prvňáčky v poslední hodině po předání o tom povídala...

Přehrát video