Pozvánka na zahájení výstavy Židé v Žatci - OSUDY

2022-11-08 07:21:17

Galerie U Radnice zve na zahájení výstavy z historie města Židé v Žatci - OSUDY, která se bude konat v sobotu 12. listopadu od 16 hodin. Součástí vernisáže bude i připomínka Křišťálové noci, která proběhla i v Žatci. Křišťálová noc byl protižidovský pogrom, který se odehrál v noci z 9. na 10. listopadu 1938 v nacistickém Německu, Rakousku a Sudetech. Podílely se na něm paramilitantní jednotky SA, zatímco německé úřady nečinně přihlížely. Jeho název je odvozen od střepů rozbitého skla z oken a výloh židovských domů a synagog. Křišťálovou noc následovala další ekonomická, politická a společenská perzekuce Židů. Více než sto synagog bylo vypáleno a zničeno bylo přes sedm tisíc židovských obchodů. „Tehdejší události budou připomenuty i v Žatci v Galerii U Radnice,“ dodává Petr Šimáček, předseda Spolku rodáků a přátel města Žatec, který zároveň všechny na zahájení výstavy srdečně zve.

Komentáře

Nabídky práce

Samostatná(ý) účetní - Obec Perštejn

Možno na plný či poloviční úvazek, lhůta pro podání přihlášky: do 12.7.2024. Plné znění obsahu výběrového řízení naleznete na www.obec-perstejn.cz či úřední desce OÚ.
Tel.: 474394184
WWW: www.obec-perstejn.cz
E-mail: starosta@obec-perstejn.cz

Poslední videa

Valentýnský koncert v žateckém divadle rozněžnil i rozpálil

Klavír Jiří Knotte a housle Milan Brouček... Bravo!

Přehrát video
V 1.A ZŠ P. Bezruče v Žatci děti s učitelkou v kroužku probíraly první vysvědčení

Ve středu 31. 1. 24 se rozdávaly pololetní vysvědčení - přesněji Výpisy vysvědčení. Třídní učitelka 1.A Nikola Martinovská si se svými prvňáčky v poslední hodině po předání o tom povídala...

Přehrát video