Lounským krasobruslařkám se daří, soutěže nabírají tempo

Lucie Steklá 2022-12-01 07:16:00

Lounským krasobruslařkám se v letošní sezoně daří, sbírají zkušenosti i medailové úspěchy.

Začala závodní sezóna pro lounské krasobruslařky. Prvním závodem, kde se naše krasobruslařky akreditovaly, byla Náchodská bruslička. Zastoupení jsem měli ve dvou kategoriích Žačky nejmladší Leontýna Novotná a Žačky mladší Sofie Anna Gabajová. Svůj první závodní start obě absolvovaly již v loňské sezóně pod vedením trenérky Anastasie Galkiny.Leontýna Novotná obsadila 4. místo. Velice nás potěšil výkon Sofie Anny Gabajové, která získala za 2 místo stříbrnou medaili.

V prvním listopadovém víkendu se lounské krasobruslařky zúčastnily hned dvou závodů. 49. ročníku Podkrušnohorské brusle v Ústí nad Labem se pod vedením trenérky Anastasie Galkini zúčastnily tři krasobruslařky. Eliška Witošová v kategorii Juniorky, Kateřina Plíšková v kategorii Žačky a Leontýna Novotná v kategorii Žačky nejmladší. Nejlepšího umístění dosáhla Kateřina Plíšková, která obsadila 9. místo z celkového počtu 30 startujících. Eliška Witošová obhájila místo v první desítce startujících a devítiletá Leontýna Novotná skončila v druhé polovině startovního pole. Závod byl hodnocen podle mezinárodních pravidel krasobruslení ISU. Druhou krasobruslařskou soutěží, ve které jsme měli své zastoupení, byl Memoriál Karla Diviše ve Dvoře Králové nad Labem. Lounské krasobruslení reprezentovala jediná závodnice, desetiletá Kristýna Uhlířová v kategorii Žačky nejmladší. V konkurenci dvacet závodnic obsadila 9. místo. V letošní sezóně to byl její první start. ,,Všem děvčatům děkujeme za skvělou reprezentaci a přejeme jim v dalších sportovních kláních mnoho úspěchů a medailí,” řekla Jarmila Panenková z oddílu krasobruslení. 

 V Roudnici nad Labem se uskutečnila Velká cena Podřipska v krasobruslení. Jednoznačně nejlepšího umístění dosáhla Kateřina Plíšková. Ve své kategorii Žačky, získala zlatou medaili a připsala si tak další svoje prvenství. Velkou radost nám udělaly Leontýna Novotná a Lucie Rácová (na snímcích), které získaly bronzové medaile v kategoriích Žačky nejmladší a Nováčci mladší. Matador krasobruslařských závodů Eliška Witošová tentokrát na medailové pozice nedosáhla a umístila se na čtvrtém místě. Spokojené s výkony byly i trenérky Anastasie Galkina a Květa Franková. Všem lounským krasobruslařkám přejeme ta nejlepší umístění v dalších závodech. Nejbližším startem je 26. listopadu Slánská brusle. 

V sobotu 26. listopadu se konal ve Slaném tradiční závod v krasobruslení "Slánská brusle". Jako obvykle se lounské krasobruslařky zúčastnily v hojném počtu. Celkem se z Loun zúčastnilo 10 závodnic. Start to byl velmi úspěšný. Děvčata získala 4 medailová umístění. Leontýna Novotná v kategorii Žačky nejmladší získala po týdnu další stříbrnou medaili. Její trenérka Anastasie Galkina věří, že ke stříbrným medailím, přibudou i zlaté. V zisku zlatých medailí pokračuje Kateřina Plíšková, která opět zvítězila v kategorii Žačky. Tentokrát přidala zlatou i Kateřina Marková v kategorii Nováčci starší.Bronzové ocenění získala Lucie Rácová v kategorii Nováčci mladší. Další krasobruslařky se ve svých kategoriích umístily takto: Lenka Rácová, Elena Fričová a Sofie Gabajová obsadily místa v první desítce startovního pole. Výkon Anny Kučerové a Nely Tomanové stačil na druhou desítku. Svůj první závod absolvovala osmiletá Michaela Hlubíková a vybojovala 22.místo. Jarmila Panenková


Napsal(a): Lucie Steklá

Komentáře

Nabídky práce

DPS Podbořany - VŠEOBECNÁ ZDRAVOTNÍ SESTRA

Příplatek za práci o víkendu a svátcích, odměny, 5 týdnů dovolené, příspěvek na dovolenou, příspěvek na penzijní pojištění, příspěvek na stravování, příspěvek na vitamínové prostředky a očkování. Nástup od května 2023.
Tel.: 733714024
WWW: https://www.domovpodborany.cz/
E-mail: sulcova@domovpodborany.cz


AUTOSERVIS KOČINA LOUNY - AUTOMECHANIK

Do našeho týmu hledáme AUTOMECHANIKA. Info přímo v prodejně: Postoloprtská 2968, Louny nebo na telefonu.
Kontakt: Miroslav Kočina
Tel.: 415656116
E-mail: servis@autodilykocina.cz


Nelumbo Otvice - PROJEKTOVÝ MANAŽER/STAVBYVEDOUCÍ

Práce na HPP ve stabilní společnost, zajímavý plat a smlouva na dobu neurčitou.
Kontakt: Petra Štáfková
Tel.: 417669065
E-mail: hr@nelumbo.cz


Ročov ŘEDITEL/KA ZŠ

Nástup 1.9.2023, přihlášky nejpozději do 28.4.2023. Bližší info na webu Městyse Ročov
Kontakt: Ing. Vojtěch Václav Pour, starosta
Tel.: +420 415 695 110
E-mail: starosta@obec-rocov.cz


TECHNIK ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČ)

Žatecká teplárenská, a.s. přijme do svého týmu zaměstnance/zaměstnankyni na pozici TECHNIK ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČ). Nabízíme: Odpovídající ohodnocení a motivační systém odměn, po cca 1/2 roce absolvování zkoušky a získání topičského průkazu pro nízkotlakovou kotelnu, po dalším období cca 1 - 1,5 roce možnost získání dalšího topičského průkazu pro středotlakou, zaškolení na ŘP sk. C a na obsluhu kolových nakladačů, proškolení na obsluhu tlakových nádob a obsluhu plynových zařízení, proškolení jeřáb a vazačský průkaz, kariérní růst podle dosažených dovedností (proškolení), příspěvek na stravování, dobrý pracovní kolektiv, pracoviště Žatec, nástup dle dohody. Po zaškolení: 5 týdnů dovolené, penzijní připojištění, příspěvek na dovolenou. Požadujeme: Dokončené SOU/SŠ technického zaměření nebo odpovídající praxi, orientace v energetických zařízení výhodou, topičský průkaz výhodou, není však podmínkou - zajistíme zaškolení, samostatnost a technické myšlení, ochota pracovat ve směnném provozu (2 směnný nepřetržitý), dobrý zdravotní stav. Zájemci/zájemkyně doručí životopis v českém jazyce na adresu Žatecká teplárenská, a.s. (Žatec č.p. 3149, 438 01 Žatec).
Tel.: 605 211 725
E-mail: ztas@ztac.cz

Poslední videa

Vernisáž výstavy Ivy Mokré v Mederově domě d Žatci

V sobotu 25. 3. byla zahájena výstava "Svět víl" Ivy Mokré z Ústí nad Labem, chalupářky z Řepan u Lubence. Autorka návštěvníkům zahrála na harmoniku i spolu si zazpívali...

Přehrát video
Otevření nové expozice Hlasy Čechů z Volyně a soubor Доля

22. 3. 2023 v podbořanském muzeu slavnostně otevřeli novou stálou expozici Hlasy Čechů z Volyně. Dorazilo velké množství hostů. V úvodu vystoupil soubor Dolja z Ústí...

Přehrát video