Zachování vlaků na trati do Slaného je nejisté

Lucie Steklá 2022-12-09 07:06:14

Posuzovat vytíženost vlakového spoje tím, že nasednete do toho, který jede v poledne ve všední den, není úplně dobrý nápad. Děti a studenti jsou tou dobou ještě ve školách, lidé pracující osm hodin denně také, ti co pracují na směny, jakbysmet. Tuto možnost zvolili ž v létě radní Středočeského kraje, v minulých dnech televize pro svoji reportáž. Ani jedni tak nepomohli obcím z Perucka a dalším obcím Středočeského kraje, které bojují za zachování vlakové dopravy na trati Louny - Slaný.

Kraj bude platit provoz na této regionální trati, stejně jako trati z Lužné do Žatce, již jen rok. Se začátkem platnosti jízdního řádu pro rok 2024 by se měly k těm, které přišla od posledních krajských voleb o pravidelnou osobní dopravu, zařadit také spoje na této trati spojující Ústecký a Středočeský kraj.

Středočeský radní pro dopravu Petr Borecký (STAN) jednal v pátek o budoucnosti traťových úseků Slaný–Louny a Lužná u Rakovníka – Žatec se zástupci obcí, které u kolejí leží. Kraj náklady nést nechce, podle set-kání, které proběhlo ve Slaném, nyní záleží na postoji obcí. Ty daly najevo, že by za určitých podmínek mohly na náhradu vlaků autobusovými linkami kývnout. Výsledkem jednání ale pro-zatím je stále reálnější vidina toho, že osobní doprava na trati do Slaného umlkne. Podle vyjádření Boreckého jezdí vlaky na sever od Slaného velmi málo lidí. Podle jeho slov je počet cestujících na té trati velmi nízký a do budoucna není ekonomicky udržitelný. Vlaky obcím zůstanou, pokud na jejich provoz přispějí. Taková je nabídka kraje, který dopravu objednává. V opačném případě je nahradí autobusové linky. ,,Pokud by to bylo tak, že by autobus plnohodnotně nahradil vlak, tak se o tom dá diskutovat,“ při-pustil v televizním rozhovoru starosta Peruce Jan Vnouček s tím, že ovšem zatím záruku, že by dokázaly autobusy zrušenou železniční obsluhu plně nahradit, starostové nemají. (lus)


Napsal(a): Lucie Steklá

Komentáře

Nabídky práce

DPS Podbořany - VŠEOBECNÁ ZDRAVOTNÍ SESTRA

Příplatek za práci o víkendu a svátcích, odměny, 5 týdnů dovolené, příspěvek na dovolenou, příspěvek na penzijní pojištění, příspěvek na stravování, příspěvek na vitamínové prostředky a očkování. Nástup od května 2023.
Tel.: 733714024
WWW: https://www.domovpodborany.cz/
E-mail: sulcova@domovpodborany.cz


AUTOSERVIS KOČINA LOUNY - AUTOMECHANIK

Do našeho týmu hledáme AUTOMECHANIKA. Info přímo v prodejně: Postoloprtská 2968, Louny nebo na telefonu.
Kontakt: Miroslav Kočina
Tel.: 415656116
E-mail: servis@autodilykocina.cz


Nelumbo Otvice - PROJEKTOVÝ MANAŽER/STAVBYVEDOUCÍ

Práce na HPP ve stabilní společnost, zajímavý plat a smlouva na dobu neurčitou.
Kontakt: Petra Štáfková
Tel.: 417669065
E-mail: hr@nelumbo.cz


Ročov ŘEDITEL/KA ZŠ

Nástup 1.9.2023, přihlášky nejpozději do 28.4.2023. Bližší info na webu Městyse Ročov
Kontakt: Ing. Vojtěch Václav Pour, starosta
Tel.: +420 415 695 110
E-mail: starosta@obec-rocov.cz


TECHNIK ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČ)

Žatecká teplárenská, a.s. přijme do svého týmu zaměstnance/zaměstnankyni na pozici TECHNIK ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČ). Nabízíme: Odpovídající ohodnocení a motivační systém odměn, po cca 1/2 roce absolvování zkoušky a získání topičského průkazu pro nízkotlakovou kotelnu, po dalším období cca 1 - 1,5 roce možnost získání dalšího topičského průkazu pro středotlakou, zaškolení na ŘP sk. C a na obsluhu kolových nakladačů, proškolení na obsluhu tlakových nádob a obsluhu plynových zařízení, proškolení jeřáb a vazačský průkaz, kariérní růst podle dosažených dovedností (proškolení), příspěvek na stravování, dobrý pracovní kolektiv, pracoviště Žatec, nástup dle dohody. Po zaškolení: 5 týdnů dovolené, penzijní připojištění, příspěvek na dovolenou. Požadujeme: Dokončené SOU/SŠ technického zaměření nebo odpovídající praxi, orientace v energetických zařízení výhodou, topičský průkaz výhodou, není však podmínkou - zajistíme zaškolení, samostatnost a technické myšlení, ochota pracovat ve směnném provozu (2 směnný nepřetržitý), dobrý zdravotní stav. Zájemci/zájemkyně doručí životopis v českém jazyce na adresu Žatecká teplárenská, a.s. (Žatec č.p. 3149, 438 01 Žatec).
Tel.: 605 211 725
E-mail: ztas@ztac.cz

Poslední videa

Vernisáž výstavy Ivy Mokré v Mederově domě d Žatci

V sobotu 25. 3. byla zahájena výstava "Svět víl" Ivy Mokré z Ústí nad Labem, chalupářky z Řepan u Lubence. Autorka návštěvníkům zahrála na harmoniku i spolu si zazpívali...

Přehrát video
Otevření nové expozice Hlasy Čechů z Volyně a soubor Доля

22. 3. 2023 v podbořanském muzeu slavnostně otevřeli novou stálou expozici Hlasy Čechů z Volyně. Dorazilo velké množství hostů. V úvodu vystoupil soubor Dolja z Ústí...

Přehrát video