Za smrt mladíka na Car wars padlo obvinění

Lucie Steklá 2022-12-31 12:32:19

Panenský Týnec - Minulý rok při večerním sprintu v Panenském Týnci došlo k nehodě. Lounští kriminalisté nyní obvinili 54letého muže z Teplicka z trestného činu usmrcení z nedbalosti. Kladou mu za vinu, že je zodpovědný za smrt mladého spolujezdce v autě na motoristické akci Car wars na letišti v Panenském Týnci.


,,V pátek dne 9. července 2021 došlo v rámci motoristické sportovní akce CARWARS Opening 2021 při večer-ním sprintu k nehodě na letištní ploše u Panenského Týnce. Řidič osobního vozidla zn. Audi při jízdě narazil do stojícího osobního vozidla zn. Seat. Osádka z vozidla zn. Audi neutrpěla zranění, přičemž ve vozidle zn. Seat byl zraněn řidič i spolujezdec. Oba byli ihned převezeni do zdravotnického zařízení, kde spolujezdec na druhý den bohužel zemřel,“ přiblížil nehodu policejní mluvčí Kamil Marek. Podle jeho slov byly u obou řidičů provedeny dechové zkoušky ke zjištění hladiny alkoholu, které byly v obou případech pozitivní v přestupkové hodnotě, nadýchali tedy méně než jedno promile. K objasnění příčiny smrti byla provedena soudní pitva.

Okolnosti a příčiny případu prověřovala služba kriminální policie a vyšetřování. ,,Ta ve věci zahájila úkony trestního řízení pro podezření z trestného činu usmrcení z nedbalosti. Vyžádala si několik znaleckých posudků z oboru zdravotnictví a dopravy. Policisté vyslechli několik desítek zúčastněných osob a svědků, zajišťovali a vyhodnocovali jednotlivé kamerové záznamy,“ dodal mluvčí. V současné době lounští kriminalisté po vyhodnocení všech získaných informací a poznatků obvinili 54letého muže z Teplicka z trestného činu usmrcení z nedbalosti. V případě soudem uznané viny mu hrozí trest odnětí svobody až do výše šesti let. (kam) 

Napsal(a): Lucie Steklá

Komentáře

Nabídky práce

DPS Podbořany - VŠEOBECNÁ ZDRAVOTNÍ SESTRA

Příplatek za práci o víkendu a svátcích, odměny, 5 týdnů dovolené, příspěvek na dovolenou, příspěvek na penzijní pojištění, příspěvek na stravování, příspěvek na vitamínové prostředky a očkování. Nástup od května 2023.
Tel.: 733714024
WWW: https://www.domovpodborany.cz/
E-mail: sulcova@domovpodborany.cz


AUTOSERVIS KOČINA LOUNY - AUTOMECHANIK

Do našeho týmu hledáme AUTOMECHANIKA. Info přímo v prodejně: Postoloprtská 2968, Louny nebo na telefonu.
Kontakt: Miroslav Kočina
Tel.: 415656116
E-mail: servis@autodilykocina.cz


Nelumbo Otvice - PROJEKTOVÝ MANAŽER/STAVBYVEDOUCÍ

Práce na HPP ve stabilní společnost, zajímavý plat a smlouva na dobu neurčitou.
Kontakt: Petra Štáfková
Tel.: 417669065
E-mail: hr@nelumbo.cz


Ročov ŘEDITEL/KA ZŠ

Nástup 1.9.2023, přihlášky nejpozději do 28.4.2023. Bližší info na webu Městyse Ročov
Kontakt: Ing. Vojtěch Václav Pour, starosta
Tel.: +420 415 695 110
E-mail: starosta@obec-rocov.cz


TECHNIK ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČ)

Žatecká teplárenská, a.s. přijme do svého týmu zaměstnance/zaměstnankyni na pozici TECHNIK ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČ). Nabízíme: Odpovídající ohodnocení a motivační systém odměn, po cca 1/2 roce absolvování zkoušky a získání topičského průkazu pro nízkotlakovou kotelnu, po dalším období cca 1 - 1,5 roce možnost získání dalšího topičského průkazu pro středotlakou, zaškolení na ŘP sk. C a na obsluhu kolových nakladačů, proškolení na obsluhu tlakových nádob a obsluhu plynových zařízení, proškolení jeřáb a vazačský průkaz, kariérní růst podle dosažených dovedností (proškolení), příspěvek na stravování, dobrý pracovní kolektiv, pracoviště Žatec, nástup dle dohody. Po zaškolení: 5 týdnů dovolené, penzijní připojištění, příspěvek na dovolenou. Požadujeme: Dokončené SOU/SŠ technického zaměření nebo odpovídající praxi, orientace v energetických zařízení výhodou, topičský průkaz výhodou, není však podmínkou - zajistíme zaškolení, samostatnost a technické myšlení, ochota pracovat ve směnném provozu (2 směnný nepřetržitý), dobrý zdravotní stav. Zájemci/zájemkyně doručí životopis v českém jazyce na adresu Žatecká teplárenská, a.s. (Žatec č.p. 3149, 438 01 Žatec).
Tel.: 605 211 725
E-mail: ztas@ztac.cz

Poslední videa

Vernisáž výstavy Ivy Mokré v Mederově domě d Žatci

V sobotu 25. 3. byla zahájena výstava "Svět víl" Ivy Mokré z Ústí nad Labem, chalupářky z Řepan u Lubence. Autorka návštěvníkům zahrála na harmoniku i spolu si zazpívali...

Přehrát video
Otevření nové expozice Hlasy Čechů z Volyně a soubor Доля

22. 3. 2023 v podbořanském muzeu slavnostně otevřeli novou stálou expozici Hlasy Čechů z Volyně. Dorazilo velké množství hostů. V úvodu vystoupil soubor Dolja z Ústí...

Přehrát video