Johanka z Podbořan je prvním miminkem roku v kadaňské porodnici

Alla Želinská 2023-01-03 05:40:00

V kadaňské porodnici si museli na první dítě narozené v roce 2023 počkat pár dní a nocí. Je to holčička Johanka, a je z Podbořan!

Ještě v pondělí 2. ledna na narození prvního děťátka nového roku teprve čekali. „Na první miminko 2023 stále čekáme,” řekla nám v pondělí dopoledne vrchní sestra gynekologicko - porodnického oddělení v Kadani Lenka Štěpánková. Radostná zpráva přišla o něco později. V úterý v 1:51 hodin ráno se narodila Johanka a je z Podbořan! Měla krásné míry - 53 cm a 4020 g. Mamince Lence Mohlové gratulujeme a přejeme hodně zdraví! Doma se na Johanku už moc těšili brácha Matýsek a sestra Barunka.  

Vůbec první české miminko roku 2023 se narodilo ve Šternberku. Jmenuje se Anička. Porodníci ve Šternberku ji přivedli na svět pouhých osm minut po silvestrovské půlnoci. Anička při narození vážila 2700 gramů a měřila 45 centimetrů.

V sousedním Plzeňském kraji se jako první narodil 1. 1. 2023 v 6:16 chlapeček Matyáš - v porodnici Mulačovy nemocnici v Plzni. Po narození vážil 3450 gramů. Mamince Kateřině (i prarodičům p. Evě a p. Václavu z Postoloprt) blahopřejeme! 

Na snímku první miminko letošního roku v Olomouckém kraji a v celé ČR Anička s maminkou. Foto: Se souhlasem Nemocnice Šternberk

2. foto - Johanka Kocíková - první miminko roku narozené v kadaňské porodnici.

3. foto - Matyášek, první miminko roku 2023 v Plzeňském kraji.

Komentáře

Nabídky práce

DPS Podbořany - VŠEOBECNÁ ZDRAVOTNÍ SESTRA

Příplatek za práci o víkendu a svátcích, odměny, 5 týdnů dovolené, příspěvek na dovolenou, příspěvek na penzijní pojištění, příspěvek na stravování, příspěvek na vitamínové prostředky a očkování. Nástup od května 2023.
Tel.: 733714024
WWW: https://www.domovpodborany.cz/
E-mail: sulcova@domovpodborany.cz


AUTOSERVIS KOČINA LOUNY - AUTOMECHANIK

Do našeho týmu hledáme AUTOMECHANIKA. Info přímo v prodejně: Postoloprtská 2968, Louny nebo na telefonu.
Kontakt: Miroslav Kočina
Tel.: 415656116
E-mail: servis@autodilykocina.cz


Nelumbo Otvice - PROJEKTOVÝ MANAŽER/STAVBYVEDOUCÍ

Práce na HPP ve stabilní společnost, zajímavý plat a smlouva na dobu neurčitou.
Kontakt: Petra Štáfková
Tel.: 417669065
E-mail: hr@nelumbo.cz


Ročov ŘEDITEL/KA ZŠ

Nástup 1.9.2023, přihlášky nejpozději do 28.4.2023. Bližší info na webu Městyse Ročov
Kontakt: Ing. Vojtěch Václav Pour, starosta
Tel.: +420 415 695 110
E-mail: starosta@obec-rocov.cz


TECHNIK ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČ)

Žatecká teplárenská, a.s. přijme do svého týmu zaměstnance/zaměstnankyni na pozici TECHNIK ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČ). Nabízíme: Odpovídající ohodnocení a motivační systém odměn, po cca 1/2 roce absolvování zkoušky a získání topičského průkazu pro nízkotlakovou kotelnu, po dalším období cca 1 - 1,5 roce možnost získání dalšího topičského průkazu pro středotlakou, zaškolení na ŘP sk. C a na obsluhu kolových nakladačů, proškolení na obsluhu tlakových nádob a obsluhu plynových zařízení, proškolení jeřáb a vazačský průkaz, kariérní růst podle dosažených dovedností (proškolení), příspěvek na stravování, dobrý pracovní kolektiv, pracoviště Žatec, nástup dle dohody. Po zaškolení: 5 týdnů dovolené, penzijní připojištění, příspěvek na dovolenou. Požadujeme: Dokončené SOU/SŠ technického zaměření nebo odpovídající praxi, orientace v energetických zařízení výhodou, topičský průkaz výhodou, není však podmínkou - zajistíme zaškolení, samostatnost a technické myšlení, ochota pracovat ve směnném provozu (2 směnný nepřetržitý), dobrý zdravotní stav. Zájemci/zájemkyně doručí životopis v českém jazyce na adresu Žatecká teplárenská, a.s. (Žatec č.p. 3149, 438 01 Žatec).
Tel.: 605 211 725
E-mail: ztas@ztac.cz

Poslední videa

Vernisáž výstavy Ivy Mokré v Mederově domě d Žatci

V sobotu 25. 3. byla zahájena výstava "Svět víl" Ivy Mokré z Ústí nad Labem, chalupářky z Řepan u Lubence. Autorka návštěvníkům zahrála na harmoniku i spolu si zazpívali...

Přehrát video
Otevření nové expozice Hlasy Čechů z Volyně a soubor Доля

22. 3. 2023 v podbořanském muzeu slavnostně otevřeli novou stálou expozici Hlasy Čechů z Volyně. Dorazilo velké množství hostů. V úvodu vystoupil soubor Dolja z Ústí...

Přehrát video