Johanka z Podbořan je prvním miminkem roku v kadaňské porodnici

Alla Želinská 2023-01-03 05:40:00

V kadaňské porodnici si museli na první dítě narozené v roce 2023 počkat pár dní a nocí. Je to holčička Johanka, a je z Podbořan!

Ještě v pondělí 2. ledna na narození prvního děťátka nového roku teprve čekali. „Na první miminko 2023 stále čekáme,” řekla nám v pondělí dopoledne vrchní sestra gynekologicko - porodnického oddělení v Kadani Lenka Štěpánková. Radostná zpráva přišla o něco později. V úterý v 1:51 hodin ráno se narodila Johanka a je z Podbořan! Měla krásné míry - 53 cm a 4020 g. Mamince Lence Mohlové gratulujeme a přejeme hodně zdraví! Doma se na Johanku už moc těšili brácha Matýsek a sestra Barunka.  

Vůbec první české miminko roku 2023 se narodilo ve Šternberku. Jmenuje se Anička. Porodníci ve Šternberku ji přivedli na svět pouhých osm minut po silvestrovské půlnoci. Anička při narození vážila 2700 gramů a měřila 45 centimetrů.

V sousedním Plzeňském kraji se jako první narodil 1. 1. 2023 v 6:16 chlapeček Matyáš - v porodnici Mulačovy nemocnici v Plzni. Po narození vážil 3450 gramů. Mamince Kateřině (i prarodičům p. Evě a p. Václavu z Postoloprt) blahopřejeme! 

Na snímku první miminko letošního roku v Olomouckém kraji a v celé ČR Anička s maminkou. Foto: Se souhlasem Nemocnice Šternberk

2. foto - Johanka Kocíková - první miminko roku narozené v kadaňské porodnici.

3. foto - Matyášek, první miminko roku 2023 v Plzeňském kraji.

Komentáře

Prozatím zde nejsou žádné nabídky práce

Poslední videa

Valentýnský koncert v žateckém divadle rozněžnil i rozpálil

Klavír Jiří Knotte a housle Milan Brouček... Bravo!

Přehrát video
V 1.A ZŠ P. Bezruče v Žatci děti s učitelkou v kroužku probíraly první vysvědčení

Ve středu 31. 1. 24 se rozdávaly pololetní vysvědčení - přesněji Výpisy vysvědčení. Třídní učitelka 1.A Nikola Martinovská si se svými prvňáčky v poslední hodině po předání o tom povídala...

Přehrát video