Plány obcí? Zeleň, kanalizace, ČOV, nové bydlení, úsporné vytápění úřadu

Alla Želinská 2023-01-10 16:30:00

Jaké jsou plány obcí Podbořanska na letošní rok? Jaké akce chystají? Zeptali jsme se starostů a starostek. Petrohrad plánuje dosadbu zeleně ve svých obcích, má připravené projekty pro opravu silnice a kanalizace; připravuje také bydlení pro nové rodiny. Jedním z hlavních cílů Podbořanského Rohozce pro letošek je projekt "Nový zdroj pitné vody" a zahájení budování ČOV. Blatno chce pokročit s rekonstrukcí veřejného osvětlení, vystavět nový chodník a především přejít na úsporné vytápění v budově obecního úřadu.

„Do nového roku vcházíme s podepsanou smlouvou na dosadbu zeleně v intravilánu i extravilánu našich obcí, máme připravené projekty pro opravu místní komunikace v Černčicích a na dokončení protizápachových opatření na splaškové kanalizaci, chtěli bychom vysoutěžit firmu na samotnou realizaci. Mělo by proběhnout výběrové řízení na zasíťování stavebních parcel,” přiblížila nejbližší plány starostka obce Petrohrad Jitka Dondová.

V letošním roce obec začne připravovat projekty pro opravy komunikací v Bílenci a Petrohradě, zastupitelstvo bude rozhodovat o využití a opravě budovy bývalé pošty v Petrohradě, kterou obec odkoupila. „Kulturní a společenské akce budou organizovány v podobném duchu jako v minulých letech, proběhnou jak akce pořádané pouze obcí, spolky, tak i ty společné," dodala Dondová.

Již tradičně vyjádřila za obec Petrohrad novoroční přání. "Chtěla bych popřát čtenářům klidný vstup do nového roku, spoustu zdraví, štěstí a optimismu, a hlavně síly k překonání všech překážek, které nás v tomto roce potkají.”

Podbořanský Rohozec hodlá v roce 2023 realizovat projekt "Nový zdroj pitné vody" a počítají zde se zahájením budování ČOV pro cca 150 obyvatel.

„V roce 2023 budeme realizovat projekt „Nový zdroj pitné vody” v součinnosti se Státním fondem životního prostředí a počítáme se zahájením budování ČOV pro cca 150 ekvivalentních obyvatel. Jinak jako každý rok budeme pokračovat v rekonstrukci bytů, které jsou ve vlastnictví obce,” přiblížil plány obce Podbořanský Rohozec pro rok 2023 starosta Jiří Klouček.

Kulturní popřípadě sportovní akce v obci budou realizovány v součinnosti s osvědčenými „Rohozeckými sestrami”. Jedná se o spolek místních žen (ale i dobrovolníků z řad mužů), který připravuje hudební a divadelní představení a aktivity spojené s péči o děti a mládež v oblasti kultury. 

A co čeká obec Blatno v letošním roce? Jaké investiční akce chystá? „Do roku 2023 vstupujeme s mnoha plány, které však mohou být ovlivněny vývojem cen energií, stavebního materiálu a dalšího. Přesto však doufám, že za podpory dotačních programů se nám podaří zrealizovat alespoň některé akce, které jsme si vytyčili v našem volebním programu,” říká starostka obce Eva Kolibačová.

Jedná se o uskutečnění části 2. etapy rekonstrukce veřejného osvětlení, výstavbu chodníku podél komunikace č. 2063 a především realizaci úsporného vytápění v budově obecního úřadu. „Věřím, že se nám podaří vybudovat novou pergolu na dětském hřišti v Blatně, abychom zde vytvořili zázemí jak pro děti, tak i pro jejich rodiče,” dodává.

I nadále je pro vedení Blatna nezbytné pokračovat v odstranění a likvidaci následků ničivé bouře spolu se zajištěním mladých lesních porostů. „V obci Malměřice máme v plánu zabezpečit sběrné místo a opravit hráz rybníka,” přiblížila další plány E. Kolibačová.

V rámci upevňování mezilidských vztahů obecní úřad bude i nadále finančně a organizačně podporovat tradiční společenské, kulturní a sportovní aktivity v obci – například Obecní bál, dětský maškarní bál, divadelní představení, Masopust, turnaj o pohár starostky obce v nohejbale a tak dále.

„Může se zdát, že do nového roku vstupujeme s převelkou dávkou optimismu, ale věřím, že společným úsilím se nám vše podaří. Na závěr bych si dovolila spoluobčanům popřát hodně zdraví, štěstí a úspěchů v jejich osobním i pracovním životě,” popřála nakonec Eva Kolibačová.    

Komentáře

Nabídky práce

DPS Podbořany - VŠEOBECNÁ ZDRAVOTNÍ SESTRA

Příplatek za práci o víkendu a svátcích, odměny, 5 týdnů dovolené, příspěvek na dovolenou, příspěvek na penzijní pojištění, příspěvek na stravování, příspěvek na vitamínové prostředky a očkování. Nástup od května 2023.
Tel.: 733714024
WWW: https://www.domovpodborany.cz/
E-mail: sulcova@domovpodborany.cz


AUTOSERVIS KOČINA LOUNY - AUTOMECHANIK

Do našeho týmu hledáme AUTOMECHANIKA. Info přímo v prodejně: Postoloprtská 2968, Louny nebo na telefonu.
Kontakt: Miroslav Kočina
Tel.: 415656116
E-mail: servis@autodilykocina.cz


Nelumbo Otvice - PROJEKTOVÝ MANAŽER/STAVBYVEDOUCÍ

Práce na HPP ve stabilní společnost, zajímavý plat a smlouva na dobu neurčitou.
Kontakt: Petra Štáfková
Tel.: 417669065
E-mail: hr@nelumbo.cz


Ročov ŘEDITEL/KA ZŠ

Nástup 1.9.2023, přihlášky nejpozději do 28.4.2023. Bližší info na webu Městyse Ročov
Kontakt: Ing. Vojtěch Václav Pour, starosta
Tel.: +420 415 695 110
E-mail: starosta@obec-rocov.cz


TECHNIK ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČ)

Žatecká teplárenská, a.s. přijme do svého týmu zaměstnance/zaměstnankyni na pozici TECHNIK ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČ). Nabízíme: Odpovídající ohodnocení a motivační systém odměn, po cca 1/2 roce absolvování zkoušky a získání topičského průkazu pro nízkotlakovou kotelnu, po dalším období cca 1 - 1,5 roce možnost získání dalšího topičského průkazu pro středotlakou, zaškolení na ŘP sk. C a na obsluhu kolových nakladačů, proškolení na obsluhu tlakových nádob a obsluhu plynových zařízení, proškolení jeřáb a vazačský průkaz, kariérní růst podle dosažených dovedností (proškolení), příspěvek na stravování, dobrý pracovní kolektiv, pracoviště Žatec, nástup dle dohody. Po zaškolení: 5 týdnů dovolené, penzijní připojištění, příspěvek na dovolenou. Požadujeme: Dokončené SOU/SŠ technického zaměření nebo odpovídající praxi, orientace v energetických zařízení výhodou, topičský průkaz výhodou, není však podmínkou - zajistíme zaškolení, samostatnost a technické myšlení, ochota pracovat ve směnném provozu (2 směnný nepřetržitý), dobrý zdravotní stav. Zájemci/zájemkyně doručí životopis v českém jazyce na adresu Žatecká teplárenská, a.s. (Žatec č.p. 3149, 438 01 Žatec).
Tel.: 605 211 725
E-mail: ztas@ztac.cz

Poslední videa

Vernisáž výstavy Ivy Mokré v Mederově domě d Žatci

V sobotu 25. 3. byla zahájena výstava "Svět víl" Ivy Mokré z Ústí nad Labem, chalupářky z Řepan u Lubence. Autorka návštěvníkům zahrála na harmoniku i spolu si zazpívali...

Přehrát video
Otevření nové expozice Hlasy Čechů z Volyně a soubor Доля

22. 3. 2023 v podbořanském muzeu slavnostně otevřeli novou stálou expozici Hlasy Čechů z Volyně. Dorazilo velké množství hostů. V úvodu vystoupil soubor Dolja z Ústí...

Přehrát video