Plány obcí? Zeleň, kanalizace, ČOV, nové bydlení, úsporné vytápění úřadu

Alla Želinská 2023-01-10 16:30:00

Jaké jsou plány obcí Podbořanska na letošní rok? Jaké akce chystají? Zeptali jsme se starostů a starostek. Petrohrad plánuje dosadbu zeleně ve svých obcích, má připravené projekty pro opravu silnice a kanalizace; připravuje také bydlení pro nové rodiny. Jedním z hlavních cílů Podbořanského Rohozce pro letošek je projekt "Nový zdroj pitné vody" a zahájení budování ČOV. Blatno chce pokročit s rekonstrukcí veřejného osvětlení, vystavět nový chodník a především přejít na úsporné vytápění v budově obecního úřadu.

„Do nového roku vcházíme s podepsanou smlouvou na dosadbu zeleně v intravilánu i extravilánu našich obcí, máme připravené projekty pro opravu místní komunikace v Černčicích a na dokončení protizápachových opatření na splaškové kanalizaci, chtěli bychom vysoutěžit firmu na samotnou realizaci. Mělo by proběhnout výběrové řízení na zasíťování stavebních parcel,” přiblížila nejbližší plány starostka obce Petrohrad Jitka Dondová.

V letošním roce obec začne připravovat projekty pro opravy komunikací v Bílenci a Petrohradě, zastupitelstvo bude rozhodovat o využití a opravě budovy bývalé pošty v Petrohradě, kterou obec odkoupila. „Kulturní a společenské akce budou organizovány v podobném duchu jako v minulých letech, proběhnou jak akce pořádané pouze obcí, spolky, tak i ty společné," dodala Dondová.

Již tradičně vyjádřila za obec Petrohrad novoroční přání. "Chtěla bych popřát čtenářům klidný vstup do nového roku, spoustu zdraví, štěstí a optimismu, a hlavně síly k překonání všech překážek, které nás v tomto roce potkají.”

Podbořanský Rohozec hodlá v roce 2023 realizovat projekt "Nový zdroj pitné vody" a počítají zde se zahájením budování ČOV pro cca 150 obyvatel.

„V roce 2023 budeme realizovat projekt „Nový zdroj pitné vody” v součinnosti se Státním fondem životního prostředí a počítáme se zahájením budování ČOV pro cca 150 ekvivalentních obyvatel. Jinak jako každý rok budeme pokračovat v rekonstrukci bytů, které jsou ve vlastnictví obce,” přiblížil plány obce Podbořanský Rohozec pro rok 2023 starosta Jiří Klouček.

Kulturní popřípadě sportovní akce v obci budou realizovány v součinnosti s osvědčenými „Rohozeckými sestrami”. Jedná se o spolek místních žen (ale i dobrovolníků z řad mužů), který připravuje hudební a divadelní představení a aktivity spojené s péči o děti a mládež v oblasti kultury. 

A co čeká obec Blatno v letošním roce? Jaké investiční akce chystá? „Do roku 2023 vstupujeme s mnoha plány, které však mohou být ovlivněny vývojem cen energií, stavebního materiálu a dalšího. Přesto však doufám, že za podpory dotačních programů se nám podaří zrealizovat alespoň některé akce, které jsme si vytyčili v našem volebním programu,” říká starostka obce Eva Kolibačová.

Jedná se o uskutečnění části 2. etapy rekonstrukce veřejného osvětlení, výstavbu chodníku podél komunikace č. 2063 a především realizaci úsporného vytápění v budově obecního úřadu. „Věřím, že se nám podaří vybudovat novou pergolu na dětském hřišti v Blatně, abychom zde vytvořili zázemí jak pro děti, tak i pro jejich rodiče,” dodává.

I nadále je pro vedení Blatna nezbytné pokračovat v odstranění a likvidaci následků ničivé bouře spolu se zajištěním mladých lesních porostů. „V obci Malměřice máme v plánu zabezpečit sběrné místo a opravit hráz rybníka,” přiblížila další plány E. Kolibačová.

V rámci upevňování mezilidských vztahů obecní úřad bude i nadále finančně a organizačně podporovat tradiční společenské, kulturní a sportovní aktivity v obci – například Obecní bál, dětský maškarní bál, divadelní představení, Masopust, turnaj o pohár starostky obce v nohejbale a tak dále.

„Může se zdát, že do nového roku vstupujeme s převelkou dávkou optimismu, ale věřím, že společným úsilím se nám vše podaří. Na závěr bych si dovolila spoluobčanům popřát hodně zdraví, štěstí a úspěchů v jejich osobním i pracovním životě,” popřála nakonec Eva Kolibačová.    

Komentáře

Nabídky práce

ŠKOLNÍ PSYCHOLOG - ZŠ a MŠ Jesenice

Nástup od 1.12.2023, pracovní doba jeden den v týdnu. Nabídky včetně strukturovaného profesního životopisu zasílejte do 29.11.2023 na uvedený e-mail.
Kontakt: Mgr. Petr Koníř, ředitel
Tel.: 776 193 438
WWW: https://zsjesenice.cz/
E-mail: reditel@zsjesenice.cz


Obsluha ČERPACÍ STANICE A MYCÍ LINKY - KM - Prona Žatec

Ranní a odpolední směny v režimu: 2 dny ranní, 2 dny odpolední, 2 dny volno; včetnně víkendů. Práce v kolektivu 5 lidí, vhodné pro muže i ženy. Zájemce doručí životopis na e-mail: info@wdishop.cz nebo na adresu: KM - Prona, Plzeňská 3095, Žatec
Kontakt: KM - Prona, Plzeňská 3095, Žatec
E-mail: info@wdishop.cz


TECHNIK ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČ)

Žatecká teplárenská, a.s. přijme do svého týmu zaměstnance/zaměstnankyni na pozici TECHNIK ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČ). Nabízíme: Odpovídající ohodnocení a motivační systém odměn, po cca 1/2 roce absolvování zkoušky a získání topičského průkazu pro nízkotlakovou kotelnu, po dalším období cca 1 - 1,5 roce možnost získání dalšího topičského průkazu pro středotlakou, zaškolení na ŘP sk. C a na obsluhu kolových nakladačů, proškolení na obsluhu tlakových nádob a obsluhu plynových zařízení, proškolení jeřáb a vazačský průkaz, kariérní růst podle dosažených dovedností (proškolení), příspěvek na stravování, dobrý pracovní kolektiv, pracoviště Žatec, nástup dle dohody. Po zaškolení: 5 týdnů dovolené, penzijní připojištění, příspěvek na dovolenou. Požadujeme: Dokončené SOU/SŠ technického zaměření nebo odpovídající praxi, orientace v energetických zařízení výhodou, topičský průkaz výhodou, není však podmínkou - zajistíme zaškolení, samostatnost a technické myšlení, ochota pracovat ve směnném provozu (2 směnný nepřetržitý), dobrý zdravotní stav. Zájemci/zájemkyně doručí životopis v českém jazyce na adresu Žatecká teplárenská, a.s. (Žatec č.p. 3149, 438 01 Žatec).
Tel.: 605 211 725
E-mail: ztas@ztac.cz


TOPIČ - Technik energetických zařízení

Žatecká teplárenska, a.s., přijme TECHNIKA ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČE). Náplní práce je obsluha kotlů a pomocných zařízení, organizování provozu kotle a horkovodní soustavy, spolupráce na odstraňování poruch a provádění odstrukování a odpopelnění.
Tel.: 412375414
E-mail: ztas@ztas.cz


Strojní zámečník, operátor CNC soustruhu, obráběč kovů

CHMELAŘSTVÍ, družstvo Žatec přijme STROJNÍ ZÁMEČNÍKY, OPERÁTORY CNC MECHANICKÉHO SOUSTRUHU, OBRÁBĚČE KOVŮ. Nabízíme: zázemí stabilní firmy, odpovídající mzdové ohodnocení a benefity v rámci sociálního programu.
Kontakt: Ing. Milan Vlček
Tel.: 415733207
WWW: http://chmelarstvi.cz/aktuality/172-nabidka-prace
E-mail: prace@chmelarstvi.cz

Poslední videa

Milan Řeřicha zahrál na klarinet v kostele sv. Petra a Pavla v Podbořanech

1. neděle - slavnost Nejsvětější trojice a 1. sv. přijímání - a minikoncert klarinetisty Milana Řeřichy 4. června 2023.

Přehrát video
Podbořany - městské koupaliště se otevřelo 1. června

Sezona zahájena ve čtvrtek 1. 6. 2023 :-)

Přehrát video