Gymnázium Podbořany. Seznamte se blíže!

Alla Želinská 2023-01-11 12:43:48

Věděli jste, že podbořanské gymnázium za několik let oslaví devadesátiny? O historii, současnosti i plánech do budoucna této školy se můžete dozvědět mnohem více, zavítáte-li 13. ledna na den otevřených dveří.

Gymnázium bylo v Podbořanech založeno v roce 1937. Jednalo se o první českou střední školu na Podbořansku. V současnosti je osmileté gymnázium součástí školy Gymnázium a Střední odborná škola Podbořany. V roce 2021 - 2022 proběhla náročná rekonstrukce gymnázia budovy A, která se teď blýská novotou nejen zvenku, ale také v interiéru.

Ke studiu jsou přijímáni žáci z pátých ročníku, ale zájemci také mohou přestoupit do vyššího ročníku gymnázia z různých ročníků ZŠ. Pro páťáky z okolních škol gymnázium pořádá zdarma přípravné kurzy k přijímacím zkouškám. Cílem studia na gymnáziu je získání všeobecného přehledu pro přípravu ke studiu na vysoké škole nebo vyšší odborné škole. V posledních ročnících si studenti mohou vybrat volitelné semináře, které je směrují k dalšími studiu.

Studenti si každý rok mohou vyzkoušet neplacené zkušební testy z angličtiny, podle jejich výsledků se mohou přihlásit na oficiální placené kurzy a získat certifikáty Cambridge English dané jazykové úrovně.

Škola také pravidelně organizuje pro studenty zahraniční pobyt ve Velké Británii, kde studenti navštěvují jazykovou školu a zajímavá místa. Součástí výuky na podbořanské škole jsou exkurze, přednášky a besedy s odborníky, návštěvy divadel aj., více se o nich dočtete na stránkách školy. Zdejší studenti se pravidelně účastní okresních a krajských kol olympiád v různých předmětech, úspěchy mají také v soutěži Pythagoriáda, turnaji v Pišqworkách a literárních soutěžích.

Gymnázium je zapojeno do řady vzdělávacích projektů jako je Podpora polytechnického vzdělávání a gramotnosti v Ústeckém kraji, Podpora úspěšnosti vzdělávání v Ústeckém kraji, dále spolupráce se zahraničními studenty v projektu Edison a badatelská výuka dějepisu v projektu Dějepis+.

Podbořanské gymnázium je velmi hrdé na charitativní akce, které jeho studenti organizují. Jedná se o charitativní koncerty, které se pořádají již od roku 2015. Celkem jich bylo již sedm. Podpořili jsme handicapované děti, ukrajinskou školu v Koločavě a obnovu některých památek.

K dalším aktivitám školy patří organizace sportovních kurzů – pro studenty sekundy a kvinty lyžařský v Loučné pod Klínovcem a pro septimány sportovní, jenž je zaměřený na cyklistiku a vodácký výcvik. Pro studenty jsou také připraveny zájmové kroužky – badminton, herní klub s přespáním ve škole a oblíbený dramaťák.

Žhavou novinkou roku 2023 je taneční kurz, který byl studentům zajištěn po mnohaleté odmlce. V letošním školním roce 2022/2023 gymnázium také začalo s tradicí plesu, na kterém vítá nově příchozí primány. Tradičními akcemi na škole jsou maturitní ples oktávy, poslední zvonění, úklid okolí na Den Země, Mikuláš pro nižší gymnázium, halloweenské veselí aj. Po několikaleté odmlce zde navázali na Klub mladého diváka, se kterým mají studenti vyššího gymnázia možnost navštívit několik představení známých pražských divadel.

Výhodou tohoto malého gymnázia je, že se všichni studenti a vyučující dobře znají, čímž vzniká přátelská atmosféra školy. Studenti mají možnost společně pracovat na různých projektech a je pravidlem, že starší pomáhají mladším, organizují jim zábavná setkání a někdy pomáhají i s učením.

V pátek 13. ledna bude Gymnázium Podbořany od 14 do 18 hodin otevřeno pro veřejnost v rámci Dne otevřených dveří. Srdečně vás k nám zveme!

Studenti a učitelé Gymnázia Podbořany

Komentáře

Nabídky práce

DPS Podbořany - VŠEOBECNÁ ZDRAVOTNÍ SESTRA

Příplatek za práci o víkendu a svátcích, odměny, 5 týdnů dovolené, příspěvek na dovolenou, příspěvek na penzijní pojištění, příspěvek na stravování, příspěvek na vitamínové prostředky a očkování. Nástup od května 2023.
Tel.: 733714024
WWW: https://www.domovpodborany.cz/
E-mail: sulcova@domovpodborany.cz


AUTOSERVIS KOČINA LOUNY - AUTOMECHANIK

Do našeho týmu hledáme AUTOMECHANIKA. Info přímo v prodejně: Postoloprtská 2968, Louny nebo na telefonu.
Kontakt: Miroslav Kočina
Tel.: 415656116
E-mail: servis@autodilykocina.cz


Nelumbo Otvice - PROJEKTOVÝ MANAŽER/STAVBYVEDOUCÍ

Práce na HPP ve stabilní společnost, zajímavý plat a smlouva na dobu neurčitou.
Kontakt: Petra Štáfková
Tel.: 417669065
E-mail: hr@nelumbo.cz


Ročov ŘEDITEL/KA ZŠ

Nástup 1.9.2023, přihlášky nejpozději do 28.4.2023. Bližší info na webu Městyse Ročov
Kontakt: Ing. Vojtěch Václav Pour, starosta
Tel.: +420 415 695 110
E-mail: starosta@obec-rocov.cz


TECHNIK ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČ)

Žatecká teplárenská, a.s. přijme do svého týmu zaměstnance/zaměstnankyni na pozici TECHNIK ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČ). Nabízíme: Odpovídající ohodnocení a motivační systém odměn, po cca 1/2 roce absolvování zkoušky a získání topičského průkazu pro nízkotlakovou kotelnu, po dalším období cca 1 - 1,5 roce možnost získání dalšího topičského průkazu pro středotlakou, zaškolení na ŘP sk. C a na obsluhu kolových nakladačů, proškolení na obsluhu tlakových nádob a obsluhu plynových zařízení, proškolení jeřáb a vazačský průkaz, kariérní růst podle dosažených dovedností (proškolení), příspěvek na stravování, dobrý pracovní kolektiv, pracoviště Žatec, nástup dle dohody. Po zaškolení: 5 týdnů dovolené, penzijní připojištění, příspěvek na dovolenou. Požadujeme: Dokončené SOU/SŠ technického zaměření nebo odpovídající praxi, orientace v energetických zařízení výhodou, topičský průkaz výhodou, není však podmínkou - zajistíme zaškolení, samostatnost a technické myšlení, ochota pracovat ve směnném provozu (2 směnný nepřetržitý), dobrý zdravotní stav. Zájemci/zájemkyně doručí životopis v českém jazyce na adresu Žatecká teplárenská, a.s. (Žatec č.p. 3149, 438 01 Žatec).
Tel.: 605 211 725
E-mail: ztas@ztac.cz

Poslední videa

Vernisáž výstavy Ivy Mokré v Mederově domě d Žatci

V sobotu 25. 3. byla zahájena výstava "Svět víl" Ivy Mokré z Ústí nad Labem, chalupářky z Řepan u Lubence. Autorka návštěvníkům zahrála na harmoniku i spolu si zazpívali...

Přehrát video
Otevření nové expozice Hlasy Čechů z Volyně a soubor Доля

22. 3. 2023 v podbořanském muzeu slavnostně otevřeli novou stálou expozici Hlasy Čechů z Volyně. Dorazilo velké množství hostů. V úvodu vystoupil soubor Dolja z Ústí...

Přehrát video