Fotogalerie: Volby začaly. Podbořany volí prezidenta

Alla Želinská 2023-01-13 17:00:00

Pojďte se podívat na záběry z volebních místností v Podbořanech.

Úderem 14. hodiny se v pátek 13. otevřely volební místnosti také v Podbořanech. Začalo první kolo voleb, v nichž si Češi potřetí v historii v přímé volbě zvolí hlavu státu. Vybírat mohou z osmi kandidátů.

Ve městě při volbách se změnila jedna hlasovací místnost. Voliči, kteří byli zvyklí v předchozích letech hlasovat v budově ZUŠ Podbořany (tam se nyní rekonstruuje sál), tentokrát najdou „svou“ volební urnu a komisi přibližně o 200 metrů dál v budově podbořanského muzea v Dukelské ulici. V objektu kromě muzea sídlí také nedávno zřízené městské informační centrum. Jde o volební okrsek č. 1 a změna se týká voličů ze sedmnácti podbořanských ulic a také všech lidí, kteří bydlí v Hlubanech a k volbám jezdí či chodí hlasovat do Podbořan. Ve volebním okrsku 1 je evidováno přibližně 900 voličů. Celkem má město Podbořany devět volebních okrsků.

Někteří byli nedočkavi. Už v pátek kolem půl jedenácté přišli dva zájemci. "Byla to starší paní a po ni bezdomovec. Vysvětlila jsem, že volby začnou až ve 14 hodin a pán navíc patřil do jiného okrsku. Byl slušný, počkal si na vyhledání svého okrsku a pak odešel," vyprávěla nám Hanka Oktábcová z Infocentra, když jsme přišli zaznamenat první voliče hned ve 14 hodin. 

Komentáře

Nabídky práce

DPS Podbořany - VŠEOBECNÁ ZDRAVOTNÍ SESTRA

Příplatek za práci o víkendu a svátcích, odměny, 5 týdnů dovolené, příspěvek na dovolenou, příspěvek na penzijní pojištění, příspěvek na stravování, příspěvek na vitamínové prostředky a očkování. Nástup od května 2023.
Tel.: 733714024
WWW: https://www.domovpodborany.cz/
E-mail: sulcova@domovpodborany.cz


AUTOSERVIS KOČINA LOUNY - AUTOMECHANIK

Do našeho týmu hledáme AUTOMECHANIKA. Info přímo v prodejně: Postoloprtská 2968, Louny nebo na telefonu.
Kontakt: Miroslav Kočina
Tel.: 415656116
E-mail: servis@autodilykocina.cz


Nelumbo Otvice - PROJEKTOVÝ MANAŽER/STAVBYVEDOUCÍ

Práce na HPP ve stabilní společnost, zajímavý plat a smlouva na dobu neurčitou.
Kontakt: Petra Štáfková
Tel.: 417669065
E-mail: hr@nelumbo.cz


Ročov ŘEDITEL/KA ZŠ

Nástup 1.9.2023, přihlášky nejpozději do 28.4.2023. Bližší info na webu Městyse Ročov
Kontakt: Ing. Vojtěch Václav Pour, starosta
Tel.: +420 415 695 110
E-mail: starosta@obec-rocov.cz


TECHNIK ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČ)

Žatecká teplárenská, a.s. přijme do svého týmu zaměstnance/zaměstnankyni na pozici TECHNIK ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČ). Nabízíme: Odpovídající ohodnocení a motivační systém odměn, po cca 1/2 roce absolvování zkoušky a získání topičského průkazu pro nízkotlakovou kotelnu, po dalším období cca 1 - 1,5 roce možnost získání dalšího topičského průkazu pro středotlakou, zaškolení na ŘP sk. C a na obsluhu kolových nakladačů, proškolení na obsluhu tlakových nádob a obsluhu plynových zařízení, proškolení jeřáb a vazačský průkaz, kariérní růst podle dosažených dovedností (proškolení), příspěvek na stravování, dobrý pracovní kolektiv, pracoviště Žatec, nástup dle dohody. Po zaškolení: 5 týdnů dovolené, penzijní připojištění, příspěvek na dovolenou. Požadujeme: Dokončené SOU/SŠ technického zaměření nebo odpovídající praxi, orientace v energetických zařízení výhodou, topičský průkaz výhodou, není však podmínkou - zajistíme zaškolení, samostatnost a technické myšlení, ochota pracovat ve směnném provozu (2 směnný nepřetržitý), dobrý zdravotní stav. Zájemci/zájemkyně doručí životopis v českém jazyce na adresu Žatecká teplárenská, a.s. (Žatec č.p. 3149, 438 01 Žatec).
Tel.: 605 211 725
E-mail: ztas@ztac.cz

Poslední videa

Vernisáž výstavy Ivy Mokré v Mederově domě d Žatci

V sobotu 25. 3. byla zahájena výstava "Svět víl" Ivy Mokré z Ústí nad Labem, chalupářky z Řepan u Lubence. Autorka návštěvníkům zahrála na harmoniku i spolu si zazpívali...

Přehrát video
Otevření nové expozice Hlasy Čechů z Volyně a soubor Доля

22. 3. 2023 v podbořanském muzeu slavnostně otevřeli novou stálou expozici Hlasy Čechů z Volyně. Dorazilo velké množství hostů. V úvodu vystoupil soubor Dolja z Ústí...

Přehrát video