Nebezpečnou lávku museli zavřít

Redakce 2023-02-14 11:21:03

Chomutov – Lávka pro pěší, která přes přivaděč spojuje v Chomutově ulice Děvínská a Lipanská, musela být s okamžitou platností uzavřena. Znalecký posudek odhalil její závažné statické narušení, které ohrožuje bezpečnost chodců. Práce na její opravě započaly ve středu 8. února.

 „Od středy 8. února na lávce započaly práce na odstranění havarijního stavu. Vymění se starý beton za nové betonové dílce a ošetří se ocelové nosníky,“ uvádí Jitka Řeháková, vedoucí odboru majetku města.

Cedule upozorňující na uzavření lávky a zákaz vstupu jsou osazeny pod schody směřujícími k lávce v ulici Děvínská a dále nad schody a na začátek chodníku v ulici Lipanská (aby se lidé nemuseli vracet, když k té lávce dojdou). Obyvatelé dané lokality byli o uzavírce taktéž informováni Mobilním rozhlasem, komunikační aplikací Magistrátu města Chomutova. A jelikož uzavření lávky může znamenat komplikaci mimo jiné pro školáky ze Zátiší, kteří dochází na ZŠ Heyrovského, budou školáci a jejich rodiče o uzavírce informováni vedením školy.

Obchůzné trasy jsou možné dvě. „Z jedné strany je možno využít trasu přes Blatenskou ulici, z druhé strany je možno jít po přivaděči kolem ulice Svahová a dále přes most k zahrádkám do ulice Winterova,“ vysvětluje Řeháková s tím, že však toto je neupravená kamenitá cesta bez osvětlení a například pro kočárky špatně schůdná.

Práce se odhadují na přibližně měsíc, ale budou závislé na klimatických podmínkách, město proto prosí obyvatele dané lokality o shovívavost. (rod)

Napsal(a): Redakce

Komentáře

Nabídky práce

ŠKOLNÍ PSYCHOLOG - ZŠ a MŠ Jesenice

Nástup od 1.12.2023, pracovní doba jeden den v týdnu. Nabídky včetně strukturovaného profesního životopisu zasílejte do 29.11.2023 na uvedený e-mail.
Kontakt: Mgr. Petr Koníř, ředitel
Tel.: 776 193 438
WWW: https://zsjesenice.cz/
E-mail: reditel@zsjesenice.cz


Obsluha ČERPACÍ STANICE A MYCÍ LINKY - KM - Prona Žatec

Ranní a odpolední směny v režimu: 2 dny ranní, 2 dny odpolední, 2 dny volno; včetnně víkendů. Práce v kolektivu 5 lidí, vhodné pro muže i ženy. Zájemce doručí životopis na e-mail: info@wdishop.cz nebo na adresu: KM - Prona, Plzeňská 3095, Žatec
Kontakt: KM - Prona, Plzeňská 3095, Žatec
E-mail: info@wdishop.cz


TECHNIK ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČ)

Žatecká teplárenská, a.s. přijme do svého týmu zaměstnance/zaměstnankyni na pozici TECHNIK ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČ). Nabízíme: Odpovídající ohodnocení a motivační systém odměn, po cca 1/2 roce absolvování zkoušky a získání topičského průkazu pro nízkotlakovou kotelnu, po dalším období cca 1 - 1,5 roce možnost získání dalšího topičského průkazu pro středotlakou, zaškolení na ŘP sk. C a na obsluhu kolových nakladačů, proškolení na obsluhu tlakových nádob a obsluhu plynových zařízení, proškolení jeřáb a vazačský průkaz, kariérní růst podle dosažených dovedností (proškolení), příspěvek na stravování, dobrý pracovní kolektiv, pracoviště Žatec, nástup dle dohody. Po zaškolení: 5 týdnů dovolené, penzijní připojištění, příspěvek na dovolenou. Požadujeme: Dokončené SOU/SŠ technického zaměření nebo odpovídající praxi, orientace v energetických zařízení výhodou, topičský průkaz výhodou, není však podmínkou - zajistíme zaškolení, samostatnost a technické myšlení, ochota pracovat ve směnném provozu (2 směnný nepřetržitý), dobrý zdravotní stav. Zájemci/zájemkyně doručí životopis v českém jazyce na adresu Žatecká teplárenská, a.s. (Žatec č.p. 3149, 438 01 Žatec).
Tel.: 605 211 725
E-mail: ztas@ztac.cz


TOPIČ - Technik energetických zařízení

Žatecká teplárenska, a.s., přijme TECHNIKA ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČE). Náplní práce je obsluha kotlů a pomocných zařízení, organizování provozu kotle a horkovodní soustavy, spolupráce na odstraňování poruch a provádění odstrukování a odpopelnění.
Tel.: 412375414
E-mail: ztas@ztas.cz


Strojní zámečník, operátor CNC soustruhu, obráběč kovů

CHMELAŘSTVÍ, družstvo Žatec přijme STROJNÍ ZÁMEČNÍKY, OPERÁTORY CNC MECHANICKÉHO SOUSTRUHU, OBRÁBĚČE KOVŮ. Nabízíme: zázemí stabilní firmy, odpovídající mzdové ohodnocení a benefity v rámci sociálního programu.
Kontakt: Ing. Milan Vlček
Tel.: 415733207
WWW: http://chmelarstvi.cz/aktuality/172-nabidka-prace
E-mail: prace@chmelarstvi.cz

Poslední videa

Milan Řeřicha zahrál na klarinet v kostele sv. Petra a Pavla v Podbořanech

1. neděle - slavnost Nejsvětější trojice a 1. sv. přijímání - a minikoncert klarinetisty Milana Řeřichy 4. června 2023.

Přehrát video
Podbořany - městské koupaliště se otevřelo 1. června

Sezona zahájena ve čtvrtek 1. 6. 2023 :-)

Přehrát video