Nebezpečnou lávku museli zavřít

Redakce 2023-02-14 11:21:03

Chomutov – Lávka pro pěší, která přes přivaděč spojuje v Chomutově ulice Děvínská a Lipanská, musela být s okamžitou platností uzavřena. Znalecký posudek odhalil její závažné statické narušení, které ohrožuje bezpečnost chodců. Práce na její opravě započaly ve středu 8. února.

 „Od středy 8. února na lávce započaly práce na odstranění havarijního stavu. Vymění se starý beton za nové betonové dílce a ošetří se ocelové nosníky,“ uvádí Jitka Řeháková, vedoucí odboru majetku města.

Cedule upozorňující na uzavření lávky a zákaz vstupu jsou osazeny pod schody směřujícími k lávce v ulici Děvínská a dále nad schody a na začátek chodníku v ulici Lipanská (aby se lidé nemuseli vracet, když k té lávce dojdou). Obyvatelé dané lokality byli o uzavírce taktéž informováni Mobilním rozhlasem, komunikační aplikací Magistrátu města Chomutova. A jelikož uzavření lávky může znamenat komplikaci mimo jiné pro školáky ze Zátiší, kteří dochází na ZŠ Heyrovského, budou školáci a jejich rodiče o uzavírce informováni vedením školy.

Obchůzné trasy jsou možné dvě. „Z jedné strany je možno využít trasu přes Blatenskou ulici, z druhé strany je možno jít po přivaděči kolem ulice Svahová a dále přes most k zahrádkám do ulice Winterova,“ vysvětluje Řeháková s tím, že však toto je neupravená kamenitá cesta bez osvětlení a například pro kočárky špatně schůdná.

Práce se odhadují na přibližně měsíc, ale budou závislé na klimatických podmínkách, město proto prosí obyvatele dané lokality o shovívavost. (rod)

Napsal(a): Redakce

Komentáře

Nabídky práce


Obsluha bowlingu, Kuchař/Kuchařka - Nový svět, restaurace Louny

Práce na HPP, nástup možný ihned.
Kontakt: Radek Stančík
Tel.: 603178361
WWW: https://www.bowlinglouny.cz/
E-mail: info@bowlinglouny.cz


PATOK LOUNY - OBCHODNÍK

Práce na HPP, v zavedené a stabilní společnosti. Cílové bonusy a zaměstnanecké benefity.
Kontakt: Lenka Venturová
Tel.: 722 476 437
WWW: https://www.patok.cz/kariera/


Pracovník v sociálních službách - Kamarád-LORM, Žatec

Péče o mentálně postižené klienty ve všech oblastech života, zprostředkování kontaktu klientů se společenským prostředím. Požadavky: minimálně výuční list, ŘP sk. B, čistý trestní rejstřík. Nabízíme: zajímavou a různorodou práci v zařízení poskytující sociální služby, odpovídající mzdové ohodnocení, 5 týdnů dovolené, FKSP, závodní stravování.
WWW: https://www.kamarad-lorm.cz/
E-mail: reditel@kamarad-lorm.cz


OBSLUHA KAVÁRNY - Kamarád - LORM, Žatec

Práce v sociálně terapeutické KAVÁRNĚ S DUŠÍ, práce za barem v kavárně (příprava kávy, nápojů), obsluha pokladny - spolupráce s ostatními pracovníky v kavárně. Požadavky: minimálně výuční list, čistý trestní rejstřík, kladný vztah k našim klientům. Nabízíme: odpovídající mzdové ohodnocení, 5 týdnů dovolené, FKSP, závodní stravování.
WWW: https://www.kamarad-lorm.cz/
E-mail: reditel@kamarad-lorm.cz

Poslední videa

Milan Řeřicha zahrál na klarinet v kostele sv. Petra a Pavla v Podbořanech

1. neděle - slavnost Nejsvětější trojice a 1. sv. přijímání - a minikoncert klarinetisty Milana Řeřichy 4. června 2023.

Přehrát video
Podbořany - městské koupaliště se otevřelo 1. června

Sezona zahájena ve čtvrtek 1. 6. 2023 :-)

Přehrát video