Čističky čistí hlavně obecní rozpočet

Jan Vnouček 2011-06-10 00:00:00

Očihov – Zatím jen starosti přinášejí Očihovu čističky odpadních vod. V pátek sice byly úspěšně zkolaudovány čtyři velké stavby. Ale z dvanácti domovních ČOV schválila kolaudační komise k provozu pouze čtyři. U zbylých shledala špatné sestavení, netěsnosti a nedodržení původního projektu.

„Čističky se instalovaly již od roku 2005. Závady tedy měly být uplatněny v reklamaci. Nikdo to ale tehdy nezkontroloval. Opravy tak budeme muset zaplatit sami,“ rozčiluje se starostka Jana Kronďáková. Spokojena není ani s fungováním těch provozuschopných. Vadí jí především značný odběr elektrické energie a s tím spojené vysoké náklady. Pokračuje tak zlý sen, kdy se minulé vedení obce upsalo posléze zkrachovalé firmě Olympex export-import, s.r.o., zastoupené Robertem Jánským. Další problémy přináší nedokonalé smluvní zajištění investiční akce. „Bývalý starosta slíbil, že dá lidem malé čističky za deset tisíc, i když už tenkrát jedna stála 85 tisíc. Ke všemu to ještě zapomněl ošetřit smlouvou. A tak se jim teď nechce platit. Navíc vinou nezodpovědného rozhodnutí někdejšího zastupitelstva má obecní úřad vše ve vlastnictví a měl by tedy provádět i bezplatnou údržbu,“ kroutí hlavou Kronďáková, která je ve funkci teprve necelý rok. „Za likvidaci odpadních vod odpovídá každý sám, a ne obec. To by si měli všichni uvědomit,“ apeluje na své spoluobčany. Novou podobu smluv projedná zastupitelstvo v polovině června.

Napsal(a): Jan Vnouček

Komentáře

Prozatím zde nejsou žádné nabídky práce

Poslední videa

Varhany a chrámový sbor na poutní mši sv. Petra a Pavla v Podbořanech

Iša Barák hraje každou neděli při mši v kostele na varhany a doprovází zpěv chrámového sboru, když písně sami nacvičí (s varhaníkem mívají jen generálky). Video je z poutní mši 29. 6. 2025.

Přehrát video
Kaple sv. Anny v Hlubanech o Štědrém dnu pro vás otevřena...

Pozvání Mirky Farkasové na Štědrý den 24. 12. 2024.

Přehrát video