Autismusic Fest propojí hudbu a pomoc

2023-03-14 13:43:32

Chomutov – Dne 1. dubna od 18 hodin se v chomutovském Sklepení osudu koná již 3. ročník benefičního uměleckého festivalu Autismusic Fest na podporu života lidí s autismem. Návštěvníky bude bavit až do pozdních večerních hodin. Vstupné je dobrovolné, výtěžek ze vstupného bude věnován ZŠ speciální Palachova Chomutov.

Jedinečné spojení hudby, tvořivosti místních umělců a zajímavých informací o autismu na jednom místě si klade za cíl zvýšení povědomí veřejnosti o tomto handicapu. Festival návštěvníky láká nejen na alternativní a zábavné formy informací o autismu, ale i výstavu obrazů zdejších malířů či zajímavá jména z českého hudebního prostředí. Vystoupí například kapely Molly the Bloom, Lake Stopper či pražský písničkář Michal Strnad, spolupracující například s Lenkou Dusilovou a Bárou Polákovou. Nově je do programu zařazen i open mic, každý návštěvník bude mít tedy možnost a příležitost přispět svým uměním v jakékoliv podobě, ať už hudebně, nebo přednesem svých básní či stand-up výstupem, a tímto gestem tak podpořit projekt. Další novinkou letošního ročníku jsou příběhy dětí potýkajících se s autismem a jejich pečujících rodičů z Chomutova a okolí. Návštěvníci si na místě budou moci přečíst informace i jejich životních cestách, také dostanou k dispozici propagační materiály organizací pomáhajících lidem s autismem, které se rozhodli s projektem Autismusic spolupracovat.

 „Prapůvod této akce jsou moji sourozenci – autisti. V průběhu jejich života jsem se setkávala s mnoha reakcemi veřejnosti na jejich chování a většina jich byla negativních. Řekla jsem si tedy, proč neudělat něco pro to, aby se to zlepšilo? Svět autismu je ve skutečnosti velmi inspirující a mnoha ohledech fascinující“ říká organizátorka festivalu Monika Pekárková.

Beneficí k lepšímu životu

Organizátoři se již první ročníku tohoto festivalu rozhodli pro benefici a letos to nebude jinak. Výtěžek z dobrovolného vstupného bude darován chomutovské Základní škole speciální a mateřské škole Palachova, kterou navštěvují i žáci s poruchami autistického spektra. Festival Autismusic Fest se finančně rozhodlo podpořit například statutární město Chomutov nebo senátor za okres Chomutov Přemysl Rabas. (mp)

Komentáře

Nabídky práce

DPS Podbořany - VŠEOBECNÁ ZDRAVOTNÍ SESTRA

Příplatek za práci o víkendu a svátcích, odměny, 5 týdnů dovolené, příspěvek na dovolenou, příspěvek na penzijní pojištění, příspěvek na stravování, příspěvek na vitamínové prostředky a očkování. Nástup od května 2023.
Tel.: 733714024
WWW: https://www.domovpodborany.cz/
E-mail: sulcova@domovpodborany.cz


AUTOSERVIS KOČINA LOUNY - AUTOMECHANIK

Do našeho týmu hledáme AUTOMECHANIKA. Info přímo v prodejně: Postoloprtská 2968, Louny nebo na telefonu.
Kontakt: Miroslav Kočina
Tel.: 415656116
E-mail: servis@autodilykocina.cz


Nelumbo Otvice - PROJEKTOVÝ MANAŽER/STAVBYVEDOUCÍ

Práce na HPP ve stabilní společnost, zajímavý plat a smlouva na dobu neurčitou.
Kontakt: Petra Štáfková
Tel.: 417669065
E-mail: hr@nelumbo.cz


Ročov ŘEDITEL/KA ZŠ

Nástup 1.9.2023, přihlášky nejpozději do 28.4.2023. Bližší info na webu Městyse Ročov
Kontakt: Ing. Vojtěch Václav Pour, starosta
Tel.: +420 415 695 110
E-mail: starosta@obec-rocov.cz


TECHNIK ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČ)

Žatecká teplárenská, a.s. přijme do svého týmu zaměstnance/zaměstnankyni na pozici TECHNIK ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČ). Nabízíme: Odpovídající ohodnocení a motivační systém odměn, po cca 1/2 roce absolvování zkoušky a získání topičského průkazu pro nízkotlakovou kotelnu, po dalším období cca 1 - 1,5 roce možnost získání dalšího topičského průkazu pro středotlakou, zaškolení na ŘP sk. C a na obsluhu kolových nakladačů, proškolení na obsluhu tlakových nádob a obsluhu plynových zařízení, proškolení jeřáb a vazačský průkaz, kariérní růst podle dosažených dovedností (proškolení), příspěvek na stravování, dobrý pracovní kolektiv, pracoviště Žatec, nástup dle dohody. Po zaškolení: 5 týdnů dovolené, penzijní připojištění, příspěvek na dovolenou. Požadujeme: Dokončené SOU/SŠ technického zaměření nebo odpovídající praxi, orientace v energetických zařízení výhodou, topičský průkaz výhodou, není však podmínkou - zajistíme zaškolení, samostatnost a technické myšlení, ochota pracovat ve směnném provozu (2 směnný nepřetržitý), dobrý zdravotní stav. Zájemci/zájemkyně doručí životopis v českém jazyce na adresu Žatecká teplárenská, a.s. (Žatec č.p. 3149, 438 01 Žatec).
Tel.: 605 211 725
E-mail: ztas@ztac.cz

Poslední videa

Vernisáž výstavy Ivy Mokré v Mederově domě d Žatci

V sobotu 25. 3. byla zahájena výstava "Svět víl" Ivy Mokré z Ústí nad Labem, chalupářky z Řepan u Lubence. Autorka návštěvníkům zahrála na harmoniku i spolu si zazpívali...

Přehrát video
Otevření nové expozice Hlasy Čechů z Volyně a soubor Доля

22. 3. 2023 v podbořanském muzeu slavnostně otevřeli novou stálou expozici Hlasy Čechů z Volyně. Dorazilo velké množství hostů. V úvodu vystoupil soubor Dolja z Ústí...

Přehrát video