Březen patří čtenářům - s mottem "zpátky do knihoven“!

Lucie Steklá 2023-03-16 17:29:00

Louny - Celý březen budou v lounské městské knihovně probíhat zajímavé akce. Městská knihovna se každý rok zapojuje do akce Březen - měsíc čtenářů, kterou vyhlašuje Svaz knihovníků a informačních pracovníků ČR. "Po covidovém období je návrat čtenářů do knihoven pozvolný, proto je letošní kampaň zaměřena k propagaci činnosti knihoven mezi širokou veřejností,“ přiblížila knihovnice Ilona Konířová.

Mezi akcemi si mohou čtenáři i široká veřejnost vybrat následující: Louny, Poeticky! 2023, Dětská scéna 2023 – recitace (oblast), Národní týden trénování paměti, vernisáž výstavy Jezdíme, plujeme, létáme, Jarní ateliér - příměstský tábor, besedy pro děti s autorkami Danielou Krolupperovou a Lucií Gebauer, knihovničtí inspektoři v akci, besedy pro dospělé - (Z)ODPOVĚDNĚ – Jak ušetřit za energie, Svět médií – Televizní novinařina a Otužování – nejefektivnější cvičení na světě, exkurze do Loosových interiérů v Plzni, cyklus Křesla pro hosty – Loutkové divadlo, Církev-ní život v Lounech a Lounští skauti a veslaři. Březen – měsíc čtenářů bude ukončen ,,Nocí s Andersenem“ - mezinárodní aktivitou podporující vztah dětí a rodičů ke knihám, čtení a knihovnám. ,,Věříme, že si z naší nabídky vyberete. Těší se na Vás,“ dodala knihovnice I. Konířová.

,,Březen - měsíc čtenářů je také dobrá příležitost pro knihovny, aby představily své nové služby. Je to skvělá příležitost pro všechny milovníky knih a čtení, aby si užili svůj koníček a zároveň podpořili jeho rozvoj ve společnosti,” řekl Roman Giebisch z Národní knihovny ČR.

Letošní Březen měsíc čtenářů podpoří kampaň Mám rád/a knihovnu na sociálních sítích knihoven. Kampaň podpoří mj. spisovatelé Daniela Fischerová, Markéta Pilátová, Jaroslav Rudiš, Radek Malý, Michael Viewegh, herci Lukáš Pavlásek, David Matásek, Markéta Hrubešová, Nela Boudová, Jaromír Nosek, či významné osobnosti veřejného života Michael Žantovský, Jakub Železný, Nina Rutová, Pavel Kolář. (lus)


Napsal(a): Lucie Steklá

Komentáře

Nabídky práce

DPS Podbořany - VŠEOBECNÁ ZDRAVOTNÍ SESTRA

Příplatek za práci o víkendu a svátcích, odměny, 5 týdnů dovolené, příspěvek na dovolenou, příspěvek na penzijní pojištění, příspěvek na stravování, příspěvek na vitamínové prostředky a očkování. Nástup od května 2023.
Tel.: 733714024
WWW: https://www.domovpodborany.cz/
E-mail: sulcova@domovpodborany.cz


AUTOSERVIS KOČINA LOUNY - AUTOMECHANIK

Do našeho týmu hledáme AUTOMECHANIKA. Info přímo v prodejně: Postoloprtská 2968, Louny nebo na telefonu.
Kontakt: Miroslav Kočina
Tel.: 415656116
E-mail: servis@autodilykocina.cz


Nelumbo Otvice - PROJEKTOVÝ MANAŽER/STAVBYVEDOUCÍ

Práce na HPP ve stabilní společnost, zajímavý plat a smlouva na dobu neurčitou.
Kontakt: Petra Štáfková
Tel.: 417669065
E-mail: hr@nelumbo.cz


Ročov ŘEDITEL/KA ZŠ

Nástup 1.9.2023, přihlášky nejpozději do 28.4.2023. Bližší info na webu Městyse Ročov
Kontakt: Ing. Vojtěch Václav Pour, starosta
Tel.: +420 415 695 110
E-mail: starosta@obec-rocov.cz


TECHNIK ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČ)

Žatecká teplárenská, a.s. přijme do svého týmu zaměstnance/zaměstnankyni na pozici TECHNIK ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČ). Nabízíme: Odpovídající ohodnocení a motivační systém odměn, po cca 1/2 roce absolvování zkoušky a získání topičského průkazu pro nízkotlakovou kotelnu, po dalším období cca 1 - 1,5 roce možnost získání dalšího topičského průkazu pro středotlakou, zaškolení na ŘP sk. C a na obsluhu kolových nakladačů, proškolení na obsluhu tlakových nádob a obsluhu plynových zařízení, proškolení jeřáb a vazačský průkaz, kariérní růst podle dosažených dovedností (proškolení), příspěvek na stravování, dobrý pracovní kolektiv, pracoviště Žatec, nástup dle dohody. Po zaškolení: 5 týdnů dovolené, penzijní připojištění, příspěvek na dovolenou. Požadujeme: Dokončené SOU/SŠ technického zaměření nebo odpovídající praxi, orientace v energetických zařízení výhodou, topičský průkaz výhodou, není však podmínkou - zajistíme zaškolení, samostatnost a technické myšlení, ochota pracovat ve směnném provozu (2 směnný nepřetržitý), dobrý zdravotní stav. Zájemci/zájemkyně doručí životopis v českém jazyce na adresu Žatecká teplárenská, a.s. (Žatec č.p. 3149, 438 01 Žatec).
Tel.: 605 211 725
E-mail: ztas@ztac.cz

Poslední videa

Vernisáž výstavy Ivy Mokré v Mederově domě d Žatci

V sobotu 25. 3. byla zahájena výstava "Svět víl" Ivy Mokré z Ústí nad Labem, chalupářky z Řepan u Lubence. Autorka návštěvníkům zahrála na harmoniku i spolu si zazpívali...

Přehrát video
Otevření nové expozice Hlasy Čechů z Volyně a soubor Доля

22. 3. 2023 v podbořanském muzeu slavnostně otevřeli novou stálou expozici Hlasy Čechů z Volyně. Dorazilo velké množství hostů. V úvodu vystoupil soubor Dolja z Ústí...

Přehrát video