Město hledá tipy, jak pojmenovat nově vznikající ulici v Podbořanech

Alla Želinská 2023-03-17 12:00:00

Hledá se název ulice v nové lokalitě pro bydlení za ulicí Budovatelů.

Nově vznikající ulice v lokalitě Malá Osada, a to od ulice Budovatelů, dosud nemá název. Město proto hledá tipy, jak by se mohla jmenovat. „Jak by se mohla ulice jmenovat, by si měli říci samotní občané,“ rozhodli radní na svém jednání 8. února.

Město proto vyhlásilo anketu na jméno ulice. Návrhy nového názvu mohou lidé posílat pomocí formuláře, který najdou mj. na webu města. Je možné je také poslat poštou na Město Podbořany, Mírová 615, 441 01 Podbořany. Odevzdat návrh lze i osobně na podatelně úřadu s označením „název ulice“ a do hlavičky Město Podbořany. Názvy navržené občany budou předloženy radě města a poté ke schválení zastupitelstvu města Podbořany. Návrhy lidé mohou zasílat do pátku 31. března 2023.

„Od vyhlášení ankety chodí různé návrhy, a to od názvů, které odvozují občané od názvu lokality, přes směr k nedalekým obcím, blízkosti hřbitova či akcí, které se zde tradičně konaly. Konečné rozhodnutí by mělo být na občanech,“ říká Martina Bláhová, vedoucí odboru investic a památkové péče MÚ Podbořany.

A jaké návrhy od místních obyvatel k názvu nové ulice zaznívají? Například Malá Osada (faktem je, že se jedná právě o lokalitu Malá Osada, a stále zde není stejnojmenná ulice), Jasmínová, Na Malé straně, Očihovská, Na Chmelnici, Pod Valovským kopcem, Cyklokrosová, Hraniční, Za hřbitovem, Mezní, Hřbitovní a jiné.

V posledních letech vznikly v Podbořanech nové ulice v lokalitě bývalých kasáren. Jejich jména se vybírala anketou v roce 2015 i později. Vznikly tam ulice např. Spojovací, Doupovská, Za Prote a U Tankového praporu. A dále před Hlubany vznikly Mariánská ulice a Větrná ulice.

Také v nové lokalitě nad silničním výjezdem z města směrem na Blšany – Na Lišce – vzniká nová ulice. Její název je jasný. „Název nově vzniklé ulice v lokalitě Na Lišce bude zastupitelům předložen ke schválení, kdy Komise pro rozvoj města i Rada města doporučuje název ulice „Na Lišce“, dle historického názvu celé lokality,“ uvedla M. Bláhová.

Mimo vznikajících lokalit v Podbořanech docházelo (jako všude) i o přejmenování některých ulic, jako například z původní ulice Gottwaldova na Vrouteckou ulici. Nebo ulice Přátelství, která od čp. 265 k čp. 212 byla v roce 1945 Bahnhofsstrasse (Nádražní ulice). Po druhé světové válce to byla ulice Svazu československo-sovětského přátelství a v roce 1990 již dostala současný název ulice Přátelství... Tyto historické změny ulic jsou k nalezení v knize Podbořany, dějiny města a okolních obcí z roku 2001 od Jana Svobody.    

Komentáře

Nabídky práce

DPS Podbořany - VŠEOBECNÁ ZDRAVOTNÍ SESTRA

Příplatek za práci o víkendu a svátcích, odměny, 5 týdnů dovolené, příspěvek na dovolenou, příspěvek na penzijní pojištění, příspěvek na stravování, příspěvek na vitamínové prostředky a očkování. Nástup od května 2023.
Tel.: 733714024
WWW: https://www.domovpodborany.cz/
E-mail: sulcova@domovpodborany.cz


AUTOSERVIS KOČINA LOUNY - AUTOMECHANIK

Do našeho týmu hledáme AUTOMECHANIKA. Info přímo v prodejně: Postoloprtská 2968, Louny nebo na telefonu.
Kontakt: Miroslav Kočina
Tel.: 415656116
E-mail: servis@autodilykocina.cz


Nelumbo Otvice - PROJEKTOVÝ MANAŽER/STAVBYVEDOUCÍ

Práce na HPP ve stabilní společnost, zajímavý plat a smlouva na dobu neurčitou.
Kontakt: Petra Štáfková
Tel.: 417669065
E-mail: hr@nelumbo.cz


Ročov ŘEDITEL/KA ZŠ

Nástup 1.9.2023, přihlášky nejpozději do 28.4.2023. Bližší info na webu Městyse Ročov
Kontakt: Ing. Vojtěch Václav Pour, starosta
Tel.: +420 415 695 110
E-mail: starosta@obec-rocov.cz


TECHNIK ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČ)

Žatecká teplárenská, a.s. přijme do svého týmu zaměstnance/zaměstnankyni na pozici TECHNIK ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČ). Nabízíme: Odpovídající ohodnocení a motivační systém odměn, po cca 1/2 roce absolvování zkoušky a získání topičského průkazu pro nízkotlakovou kotelnu, po dalším období cca 1 - 1,5 roce možnost získání dalšího topičského průkazu pro středotlakou, zaškolení na ŘP sk. C a na obsluhu kolových nakladačů, proškolení na obsluhu tlakových nádob a obsluhu plynových zařízení, proškolení jeřáb a vazačský průkaz, kariérní růst podle dosažených dovedností (proškolení), příspěvek na stravování, dobrý pracovní kolektiv, pracoviště Žatec, nástup dle dohody. Po zaškolení: 5 týdnů dovolené, penzijní připojištění, příspěvek na dovolenou. Požadujeme: Dokončené SOU/SŠ technického zaměření nebo odpovídající praxi, orientace v energetických zařízení výhodou, topičský průkaz výhodou, není však podmínkou - zajistíme zaškolení, samostatnost a technické myšlení, ochota pracovat ve směnném provozu (2 směnný nepřetržitý), dobrý zdravotní stav. Zájemci/zájemkyně doručí životopis v českém jazyce na adresu Žatecká teplárenská, a.s. (Žatec č.p. 3149, 438 01 Žatec).
Tel.: 605 211 725
E-mail: ztas@ztac.cz

Poslední videa

Vernisáž výstavy Ivy Mokré v Mederově domě d Žatci

V sobotu 25. 3. byla zahájena výstava "Svět víl" Ivy Mokré z Ústí nad Labem, chalupářky z Řepan u Lubence. Autorka návštěvníkům zahrála na harmoniku i spolu si zazpívali...

Přehrát video
Otevření nové expozice Hlasy Čechů z Volyně a soubor Доля

22. 3. 2023 v podbořanském muzeu slavnostně otevřeli novou stálou expozici Hlasy Čechů z Volyně. Dorazilo velké množství hostů. V úvodu vystoupil soubor Dolja z Ústí...

Přehrát video