Čtení sluší každému - i malému

Redakce 2023-05-10 06:33:55

Měsíc březen během let získal různé podtituly - měsíc knihy, měsíc internetu až k tomu současnému - měsíc čtenářů. V tomto období se knihovny, knihkupci, školy i další organizace svými aktivitami připojují ke kampani podporující čtenářství ve společnosti. Tradičně se zapojuje i lounská knihovna a nezapomíná ani na děti.


V letošním roce byly pro malé návštěvníky knihovny připraveny zajímavé besedy spojené se čtením. Pozvání přijala Daniela Krolupperová, známá česká autorka knih pro děti a mládež. Při setkání děti seznámila s prací spisovatelky, jak vzniká kniha a představila a přečetla ze svých knih. Povídání o své práci - spisovatelky a ilustrátorky v jenom - si pro děti připravila Lucie Gebauer, autorka knihy Království malých čtenářů. Součástí setkání byla také malá tvůrčí dílnička, při které si děti společně vytvořily skřítka.

Činily se i knihovnice. V letošním roce si připomínáme sté výročí narození přední české ilustrátorky Heleny Zmatlíkové. Pak asi není překvapením, že se knihovnou procházel pan malíř ve společnosti Karkulína ze střechy. Tato postavička z pera A. Lindgrenové ilustrovaná H. Zmatlíkovou provázela s panem malířem děti zábavným programem, při němž se seznámily s autorčinými ilustracemi, přiřazovaly k textům správné obrázky, stavěly knižní domino a také se četlo. Jak jinak než z knihy o Karkulínovi. Aby si děti mohly vyzkoušet práci ilustrátora/ky dostaly na závěr stránku z knížky, ke které chyběla ilustrace.

Březnový program knihovny byl bohatý. Užili si ho děti i dospělí. Ale knihovna je tu pro vás nejen v březnu. Přijďte se podívat, vybrat si knížku, hudbu, filmy nebo stolní hru, něco se dozvědět nebo si jen zarelaxovat. (Jana Hrbková), foto: MKL

Napsal(a): Redakce

Komentáře

Nabídky práce


Obsluha bowlingu, Kuchař/Kuchařka - Nový svět, restaurace Louny

Práce na HPP, nástup možný ihned.
Kontakt: Radek Stančík
Tel.: 603178361
WWW: https://www.bowlinglouny.cz/
E-mail: info@bowlinglouny.cz


PATOK LOUNY - OBCHODNÍK

Práce na HPP, v zavedené a stabilní společnosti. Cílové bonusy a zaměstnanecké benefity.
Kontakt: Lenka Venturová
Tel.: 722 476 437
WWW: https://www.patok.cz/kariera/


Pracovník v sociálních službách - Kamarád-LORM, Žatec

Péče o mentálně postižené klienty ve všech oblastech života, zprostředkování kontaktu klientů se společenským prostředím. Požadavky: minimálně výuční list, ŘP sk. B, čistý trestní rejstřík. Nabízíme: zajímavou a různorodou práci v zařízení poskytující sociální služby, odpovídající mzdové ohodnocení, 5 týdnů dovolené, FKSP, závodní stravování.
WWW: https://www.kamarad-lorm.cz/
E-mail: reditel@kamarad-lorm.cz


OBSLUHA KAVÁRNY - Kamarád - LORM, Žatec

Práce v sociálně terapeutické KAVÁRNĚ S DUŠÍ, práce za barem v kavárně (příprava kávy, nápojů), obsluha pokladny - spolupráce s ostatními pracovníky v kavárně. Požadavky: minimálně výuční list, čistý trestní rejstřík, kladný vztah k našim klientům. Nabízíme: odpovídající mzdové ohodnocení, 5 týdnů dovolené, FKSP, závodní stravování.
WWW: https://www.kamarad-lorm.cz/
E-mail: reditel@kamarad-lorm.cz

Poslední videa

Milan Řeřicha zahrál na klarinet v kostele sv. Petra a Pavla v Podbořanech

1. neděle - slavnost Nejsvětější trojice a 1. sv. přijímání - a minikoncert klarinetisty Milana Řeřichy 4. června 2023.

Přehrát video
Podbořany - městské koupaliště se otevřelo 1. června

Sezona zahájena ve čtvrtek 1. 6. 2023 :-)

Přehrát video