Německý mecenáš ocenil kryrské školáky

Jan Vnouček 2011-06-11 00:01:00

Kryry – Minulé úterý přijel do Kryr emeritní profesor Harald Richter, aby osobně odměnil pět nejlepších žáků tamní základní školy. Místní rodák, který byl po válce jako osmiletý odsunut, podporuje zdejší nadané děti z prostředků své nadace již několik let. 

Na návrh pedagogické rady ZŠ letos předal cenu Ladislavu Turkovi ze 7. ročníku za „vynikající talent a píli v oblasti přírodních věd“. Danu Tučimovou z osmé třídy vyznamenal za „úspěšné spojení hobby (jezdectví) s výbornou prací ve škole“. Deváťačky Kristýnu Svídovou a Mirku Nemravovou vyzvednul za „zdařilé skloubení sportovní činnosti (mažoretky) se znamenitou školní prací“. A výjimečně již podruhé ocenil Tomáše Hromádka z 9.B za „všestranný talent a dlouhodobý přínos pro svou třídu i školu“. Všichni si domů odnesli hodnotnou encyklopedickou knihu Atlas zvířat. S autorem publikace o historii kryrských Němců se vydařila i beseda. Diskuzi tlumočila Vilma Churanová. „Otázky byly na úrovni a korespondovaly s učivem dějepisu devátého ročníku,“ pochválil své svěřence ředitel městského vzdělávacího ústavu Kamil Kraus. Německý mecenáš si také prohlédl hřbitov a navštívil muzeum v Podbořanech.

Napsal(a): Jan Vnouček

Komentáře

Nabídky práce

VŠEOBECNÁ ZDRAVOTNÍ SESTRA - Domov pro seniory Podbořany

Nástup možný ihned! POŽADUJEME: vzdělání zdravotníckého směru NABÍZÍME: pracovní poměr na plný úvazek a dobu určitou s možností prodloužení na dobu neurčitou; pracovní poměr na DPP nebo DPČ; zvláštní příplatek pro zdravotníky + příplatek za práci o víkendu a svátcích + odměny; 5 týdnů dovolené; příspěvek na dovolenou; příspěvek na penzijní pojištění; příspěvek na stravování; příspěvek na vitamínové prostředky + očkování; možnost dalšího vzdělávání. Profesní životopis zašlete na uvedený e-mail.
Kontakt: paní Šulcová
Tel.: 733714024
WWW: https://www.domovpodborany.cz/
E-mail: sulcova@domovpodbořany.cz

Poslední videa

Valentýnský koncert v žateckém divadle rozněžnil i rozpálil

Klavír Jiří Knotte a housle Milan Brouček... Bravo!

Přehrát video
V 1.A ZŠ P. Bezruče v Žatci děti s učitelkou v kroužku probíraly první vysvědčení

Ve středu 31. 1. 24 se rozdávaly pololetní vysvědčení - přesněji Výpisy vysvědčení. Třídní učitelka 1.A Nikola Martinovská si se svými prvňáčky v poslední hodině po předání o tom povídala...

Přehrát video