Začíná kadaňský pohádkový festival

Redakce 2023-05-23 09:42:55

Kadaň – Od úterý 23. května se kino Hvězda Kadaň a jeho přilehlé okolí promění v pohádku. Začíná totiž druhý ročník kadaňského pohádkového festivalu. Tentokrát s mottem „Zažij pohádku jako nikdy předtím.

A kromě toho, že k akci neodmyslitelně patří pohádková postava Maxipsa Fíka a jeho kamarádky Áji, návštěvníky čeká i beseda s pohádkovým princem Janem Čenským, rapperem Raegem a u slavnostního ukončení bude pohádková princezna Monika Timková.

„Poprvé jsme pohádkový festival představili loni. A jelikož odezvy od našich návštěvníků byly více než pozitivní, rozhodli jsme se, že v tradici budeme pokračovat. A tak tu máme již druhý ročník našeho pohádkového festivalu,“ říká Michal Voltr, ředitel Kabelové televize Kadaň a dále pokračuje: „Doufáme, že letošní ročník předčí ten loňský. Už jen tím, že nás navštíví slavné osobnosti jako herec Jan Čenský, rapper Raego, herečka Monika Timková a jedno veliké překvapení, na které se moc těším. Naši návštěvníci se mohou dále těšit na maraton pohádek, a to jak těch současných, nových, tak ale i starších. Zároveň s promítáním bude probíhat i doprovodný program před kinem Hvězda a v jeho přilehlém okolí.“

Malí i velcí – všichni si přijdou na své

Organizátoři festivalu slibují, že návštěvníci se mohou těšit na skvělou atmosféru a zážitky, na které zajisté nezapomenou. V rámci festivalu se budou konat nejrůznější workshopy, divadelní vystoupení, hry soutěže a besedy se zajímavými osobnostmi. Hudební hvězdou festivalu pak bude zpěvák Reago, který byl v roce 2021 oceněn v anketě Zlatý slavík třetím místem v kategorii hip hop a rap. Kromě toho se v rámci festivalu uskuteční také beseda s pohádkovým princem Janem Čenským, který nám prozradí, jestli je lepší být princem nebo králem.

Program festivalu bude probíhat v kadaňském kině Hvězda. Na dopoledne jsou připravena promítání pro školky, každý den festivalu od 15,30 a 18,30 hodin pak pohádka pro širokou veřejnost. Na odpoledním promítání představí v soutěžní sekci své pohádky studenti FAMU. Večer pak děti uvidí třeba Kocoura v botách, Myšku Pattie nebo Malou mořskou vílu. Po každém promítání proběhne hlasování o nejlepší pohádku z tvorby FAMU, jejíž vyhlášení se můžete zúčastnit za doprovodu pohádkové princezny Moniky Timkové a tajného hosta.

Festival pomáhá Ondráškovi!

Jak už tomu v pohádkách bývá, dobro vždy zvítězí nad zlem. A tímto se řídí i kadaňský pohádkový festival. Celá akce má totiž charitativní podtext. „Výtěžek z festivalu bude věnován na dobrou věc. Chceme společně s Charitou Kadaň pomoct malému Ondráškovi, který se již od svého narození potýká s vážnými zdravotními problémy. Doufáme, že tak jeho rodině trochu finančně odlehčíme a oni budou moct Ondráškovi dopřát tu nejlepší zdravotní péči,“ vysvětluje Michal Voltr.

Ondrášek je věčně usměvavý tříletý bojovník, který trpí hypotonií. Jedná se o onemocnění, které způsobuje snížení svalového napětí. Těmto dětem se tak někdy říká „hadrové panenky“. Přestože mají ochablé svaly, příčina jejich problémů není v pohybovém ústrojí, ale neurologická a genetická. K tomu všemu má Ondrášek ještě hypoplazii corpus callosun, což znamená, že má nedovyvinuté nervové centrum mezi oběma hemisférami mozku. Aby se Ondráškův zdravotní stav zlepšil, je třeba cvičit, intenzivně rehabilitovat a stimulovat mozek. Bohužel jsou rehabilitace placena jen z části zdravotní pojišťovnou. A proto bude výtěžek z festivalu věnován přes Charitu Kadaň rodině Ondráška.

Děkujeme – bez Vás by to nešlo!

„Celá akce by se nekonala nebýt našich významných partnerů. Velké díky patří především generálnímu partnerovi skupině ČEZ a Severočeským dolům. Dále bych rád poděkoval ministerstvu kultury, které celý festival zaštiťuje. A v neposlední řadě i našim školám a školkám v Kadani, které se podílejí na programu celého festivalu,“ říká Michal Voltr a dále pokračuje: „Samozřejmostí je ale také poděkovat těm nejmenším. Našim dětem. Bez nich bychom myšlenku uskutečnit festival nikdy neměli, a jsme proto velice rádi, že pro ně tento festival můžeme již druhým rokem uspořádat.“


Napsal(a): Redakce

Komentáře

Nabídky práce


Obsluha bowlingu, Kuchař/Kuchařka - Nový svět, restaurace Louny

Práce na HPP, nástup možný ihned.
Kontakt: Radek Stančík
Tel.: 603178361
WWW: https://www.bowlinglouny.cz/
E-mail: info@bowlinglouny.cz


PATOK LOUNY - OBCHODNÍK

Práce na HPP, v zavedené a stabilní společnosti. Cílové bonusy a zaměstnanecké benefity.
Kontakt: Lenka Venturová
Tel.: 722 476 437
WWW: https://www.patok.cz/kariera/


Pracovník v sociálních službách - Kamarád-LORM, Žatec

Péče o mentálně postižené klienty ve všech oblastech života, zprostředkování kontaktu klientů se společenským prostředím. Požadavky: minimálně výuční list, ŘP sk. B, čistý trestní rejstřík. Nabízíme: zajímavou a různorodou práci v zařízení poskytující sociální služby, odpovídající mzdové ohodnocení, 5 týdnů dovolené, FKSP, závodní stravování.
WWW: https://www.kamarad-lorm.cz/
E-mail: reditel@kamarad-lorm.cz


OBSLUHA KAVÁRNY - Kamarád - LORM, Žatec

Práce v sociálně terapeutické KAVÁRNĚ S DUŠÍ, práce za barem v kavárně (příprava kávy, nápojů), obsluha pokladny - spolupráce s ostatními pracovníky v kavárně. Požadavky: minimálně výuční list, čistý trestní rejstřík, kladný vztah k našim klientům. Nabízíme: odpovídající mzdové ohodnocení, 5 týdnů dovolené, FKSP, závodní stravování.
WWW: https://www.kamarad-lorm.cz/
E-mail: reditel@kamarad-lorm.cz

Poslední videa

Milan Řeřicha zahrál na klarinet v kostele sv. Petra a Pavla v Podbořanech

1. neděle - slavnost Nejsvětější trojice a 1. sv. přijímání - a minikoncert klarinetisty Milana Řeřichy 4. června 2023.

Přehrát video
Podbořany - městské koupaliště se otevřelo 1. června

Sezona zahájena ve čtvrtek 1. 6. 2023 :-)

Přehrát video