Začíná kadaňský pohádkový festival

Redakce 2023-05-23 09:42:55

Kadaň – Od úterý 23. května se kino Hvězda Kadaň a jeho přilehlé okolí promění v pohádku. Začíná totiž druhý ročník kadaňského pohádkového festivalu. Tentokrát s mottem „Zažij pohádku jako nikdy předtím.

A kromě toho, že k akci neodmyslitelně patří pohádková postava Maxipsa Fíka a jeho kamarádky Áji, návštěvníky čeká i beseda s pohádkovým princem Janem Čenským, rapperem Raegem a u slavnostního ukončení bude pohádková princezna Monika Timková.

„Poprvé jsme pohádkový festival představili loni. A jelikož odezvy od našich návštěvníků byly více než pozitivní, rozhodli jsme se, že v tradici budeme pokračovat. A tak tu máme již druhý ročník našeho pohádkového festivalu,“ říká Michal Voltr, ředitel Kabelové televize Kadaň a dále pokračuje: „Doufáme, že letošní ročník předčí ten loňský. Už jen tím, že nás navštíví slavné osobnosti jako herec Jan Čenský, rapper Raego, herečka Monika Timková a jedno veliké překvapení, na které se moc těším. Naši návštěvníci se mohou dále těšit na maraton pohádek, a to jak těch současných, nových, tak ale i starších. Zároveň s promítáním bude probíhat i doprovodný program před kinem Hvězda a v jeho přilehlém okolí.“

Malí i velcí – všichni si přijdou na své

Organizátoři festivalu slibují, že návštěvníci se mohou těšit na skvělou atmosféru a zážitky, na které zajisté nezapomenou. V rámci festivalu se budou konat nejrůznější workshopy, divadelní vystoupení, hry soutěže a besedy se zajímavými osobnostmi. Hudební hvězdou festivalu pak bude zpěvák Reago, který byl v roce 2021 oceněn v anketě Zlatý slavík třetím místem v kategorii hip hop a rap. Kromě toho se v rámci festivalu uskuteční také beseda s pohádkovým princem Janem Čenským, který nám prozradí, jestli je lepší být princem nebo králem.

Program festivalu bude probíhat v kadaňském kině Hvězda. Na dopoledne jsou připravena promítání pro školky, každý den festivalu od 15,30 a 18,30 hodin pak pohádka pro širokou veřejnost. Na odpoledním promítání představí v soutěžní sekci své pohádky studenti FAMU. Večer pak děti uvidí třeba Kocoura v botách, Myšku Pattie nebo Malou mořskou vílu. Po každém promítání proběhne hlasování o nejlepší pohádku z tvorby FAMU, jejíž vyhlášení se můžete zúčastnit za doprovodu pohádkové princezny Moniky Timkové a tajného hosta.

Festival pomáhá Ondráškovi!

Jak už tomu v pohádkách bývá, dobro vždy zvítězí nad zlem. A tímto se řídí i kadaňský pohádkový festival. Celá akce má totiž charitativní podtext. „Výtěžek z festivalu bude věnován na dobrou věc. Chceme společně s Charitou Kadaň pomoct malému Ondráškovi, který se již od svého narození potýká s vážnými zdravotními problémy. Doufáme, že tak jeho rodině trochu finančně odlehčíme a oni budou moct Ondráškovi dopřát tu nejlepší zdravotní péči,“ vysvětluje Michal Voltr.

Ondrášek je věčně usměvavý tříletý bojovník, který trpí hypotonií. Jedná se o onemocnění, které způsobuje snížení svalového napětí. Těmto dětem se tak někdy říká „hadrové panenky“. Přestože mají ochablé svaly, příčina jejich problémů není v pohybovém ústrojí, ale neurologická a genetická. K tomu všemu má Ondrášek ještě hypoplazii corpus callosun, což znamená, že má nedovyvinuté nervové centrum mezi oběma hemisférami mozku. Aby se Ondráškův zdravotní stav zlepšil, je třeba cvičit, intenzivně rehabilitovat a stimulovat mozek. Bohužel jsou rehabilitace placena jen z části zdravotní pojišťovnou. A proto bude výtěžek z festivalu věnován přes Charitu Kadaň rodině Ondráška.

Děkujeme – bez Vás by to nešlo!

„Celá akce by se nekonala nebýt našich významných partnerů. Velké díky patří především generálnímu partnerovi skupině ČEZ a Severočeským dolům. Dále bych rád poděkoval ministerstvu kultury, které celý festival zaštiťuje. A v neposlední řadě i našim školám a školkám v Kadani, které se podílejí na programu celého festivalu,“ říká Michal Voltr a dále pokračuje: „Samozřejmostí je ale také poděkovat těm nejmenším. Našim dětem. Bez nich bychom myšlenku uskutečnit festival nikdy neměli, a jsme proto velice rádi, že pro ně tento festival můžeme již druhým rokem uspořádat.“


Napsal(a): Redakce

Komentáře

Nabídky práce

Pragolaktos - řidič cisterny

Parkování v Blšanech u Podbořan. Nástup ihned, smlouva na dobu neurčitou, 13. plat, 5 týdnů dovolené a mnoho dalších benefitů. Požadujeme ŘP sk. C,E; střední odborné vzdělání s výučním listem, trestní bezúhonost.
Kontakt: Josef Machač
WWW: https://www.pragolaktos.cz/
E-mail: josef.machac@pragolaktos.cz


Gymnázium a Střední odborná škola, Podbořany - UČITEL/KA + ÚDRŽBÁŘ

Přijmeme do pracovního poměru UČITELE EKONOMICKÝCH PŘEDMĚTŮ, UČITELE ODBORNÝCH PŘEDMĚTŮ, UČITELE ODBORNÉHO VÝCVIKU, ÚDRŽBÁŘE - ELEKTRIKÁŘE. Nabízíme stabilní zaměstnání + mnoho benefitů.
Kontakt: Ing. Šárka Fenclová
Tel.: 4150237710
WWW: https://www.gsospodborany.cz/volna-mista/
E-mail: ekonom@gsospodborany.cz


ÚČETNÍ - paveldvorsky.cz s.r.o. Žatec

Přijmeme účetní, praxe 5 a více let, nástupní plat 30.000 - 38.000 Kč. Benefity: penzijní připojištění, služební telefonní číslo, stravenkový paušál, možnost práce na home-office.
Kontakt: Ing. Pavel Dvorský Ph.D.
Tel.: 415210415
WWW: https://paveldvorsky.cz/
E-mail: info@paveldvorsky.cz


ZÁSTUP DO RECEPCE, PRÁDELNY - Domov pro seniory v Žatci

Práce na DOHODU O PROVEDENÍ PRÁCE, vhodné i pro příjemce důchodu.
Kontakt: Ing. Eva Hajná
Tel.: 739 429 601
E-mail: hajna@dpszatec.cz


ELEKTROMONTÉR - HANZL ŽATEC

Požadavky: USO/SŠ vzdělání elektrotechnické, ŘP sk. B (B+E) Nabízíme: hlavní pracovní poměr na dobu neurčitou, dobré finanční ohodnocení, 13. plat + prémie, příplatky za práci o víkendech, příspěvky na penzijní připojištění, pojistku proti škodě způsobené zaměstnavateli a další benefity.
Kontakt: Petr Hanzl
Tel.: 775 234 861
WWW: https://montaze-elektro.cz/
E-mail: hanzl@montaze-elektro.cz

Poslední videa

Trénink malých tenistů na kurtech v Podbořanech

Takto se rozcvičují na tréninku tenisové naděje v Podbořanech. Každý čtvrtek od 16 hodin ;-)

Přehrát video
Ilustrátorka Ivona Knechtlová zavítala do žatecké knihovny

Piknik v režii Knihomolíků - tentokrát s ilustrátorkou nejen dětských knih, Ivonou Knechtlovou. 17. 5. odpoledne nechybělo čtení z knížky, workshop, ztvárnění svých snů...

Přehrát video