Začíná kadaňský pohádkový festival

Redakce 2023-05-23 09:42:55

Kadaň – Od úterý 23. května se kino Hvězda Kadaň a jeho přilehlé okolí promění v pohádku. Začíná totiž druhý ročník kadaňského pohádkového festivalu. Tentokrát s mottem „Zažij pohádku jako nikdy předtím.

A kromě toho, že k akci neodmyslitelně patří pohádková postava Maxipsa Fíka a jeho kamarádky Áji, návštěvníky čeká i beseda s pohádkovým princem Janem Čenským, rapperem Raegem a u slavnostního ukončení bude pohádková princezna Monika Timková.

„Poprvé jsme pohádkový festival představili loni. A jelikož odezvy od našich návštěvníků byly více než pozitivní, rozhodli jsme se, že v tradici budeme pokračovat. A tak tu máme již druhý ročník našeho pohádkového festivalu,“ říká Michal Voltr, ředitel Kabelové televize Kadaň a dále pokračuje: „Doufáme, že letošní ročník předčí ten loňský. Už jen tím, že nás navštíví slavné osobnosti jako herec Jan Čenský, rapper Raego, herečka Monika Timková a jedno veliké překvapení, na které se moc těším. Naši návštěvníci se mohou dále těšit na maraton pohádek, a to jak těch současných, nových, tak ale i starších. Zároveň s promítáním bude probíhat i doprovodný program před kinem Hvězda a v jeho přilehlém okolí.“

Malí i velcí – všichni si přijdou na své

Organizátoři festivalu slibují, že návštěvníci se mohou těšit na skvělou atmosféru a zážitky, na které zajisté nezapomenou. V rámci festivalu se budou konat nejrůznější workshopy, divadelní vystoupení, hry soutěže a besedy se zajímavými osobnostmi. Hudební hvězdou festivalu pak bude zpěvák Reago, který byl v roce 2021 oceněn v anketě Zlatý slavík třetím místem v kategorii hip hop a rap. Kromě toho se v rámci festivalu uskuteční také beseda s pohádkovým princem Janem Čenským, který nám prozradí, jestli je lepší být princem nebo králem.

Program festivalu bude probíhat v kadaňském kině Hvězda. Na dopoledne jsou připravena promítání pro školky, každý den festivalu od 15,30 a 18,30 hodin pak pohádka pro širokou veřejnost. Na odpoledním promítání představí v soutěžní sekci své pohádky studenti FAMU. Večer pak děti uvidí třeba Kocoura v botách, Myšku Pattie nebo Malou mořskou vílu. Po každém promítání proběhne hlasování o nejlepší pohádku z tvorby FAMU, jejíž vyhlášení se můžete zúčastnit za doprovodu pohádkové princezny Moniky Timkové a tajného hosta.

Festival pomáhá Ondráškovi!

Jak už tomu v pohádkách bývá, dobro vždy zvítězí nad zlem. A tímto se řídí i kadaňský pohádkový festival. Celá akce má totiž charitativní podtext. „Výtěžek z festivalu bude věnován na dobrou věc. Chceme společně s Charitou Kadaň pomoct malému Ondráškovi, který se již od svého narození potýká s vážnými zdravotními problémy. Doufáme, že tak jeho rodině trochu finančně odlehčíme a oni budou moct Ondráškovi dopřát tu nejlepší zdravotní péči,“ vysvětluje Michal Voltr.

Ondrášek je věčně usměvavý tříletý bojovník, který trpí hypotonií. Jedná se o onemocnění, které způsobuje snížení svalového napětí. Těmto dětem se tak někdy říká „hadrové panenky“. Přestože mají ochablé svaly, příčina jejich problémů není v pohybovém ústrojí, ale neurologická a genetická. K tomu všemu má Ondrášek ještě hypoplazii corpus callosun, což znamená, že má nedovyvinuté nervové centrum mezi oběma hemisférami mozku. Aby se Ondráškův zdravotní stav zlepšil, je třeba cvičit, intenzivně rehabilitovat a stimulovat mozek. Bohužel jsou rehabilitace placena jen z části zdravotní pojišťovnou. A proto bude výtěžek z festivalu věnován přes Charitu Kadaň rodině Ondráška.

Děkujeme – bez Vás by to nešlo!

„Celá akce by se nekonala nebýt našich významných partnerů. Velké díky patří především generálnímu partnerovi skupině ČEZ a Severočeským dolům. Dále bych rád poděkoval ministerstvu kultury, které celý festival zaštiťuje. A v neposlední řadě i našim školám a školkám v Kadani, které se podílejí na programu celého festivalu,“ říká Michal Voltr a dále pokračuje: „Samozřejmostí je ale také poděkovat těm nejmenším. Našim dětem. Bez nich bychom myšlenku uskutečnit festival nikdy neměli, a jsme proto velice rádi, že pro ně tento festival můžeme již druhým rokem uspořádat.“


Napsal(a): Redakce

Komentáře

Nabídky práce

TECHNIK ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČ)

Žatecká teplárenská, a.s. přijme do svého týmu zaměstnance/zaměstnankyni na pozici TECHNIK ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČ). Nabízíme: Odpovídající ohodnocení a motivační systém odměn, po cca 1/2 roce absolvování zkoušky a získání topičského průkazu pro nízkotlakovou kotelnu, po dalším období cca 1 - 1,5 roce možnost získání dalšího topičského průkazu pro středotlakou, zaškolení na ŘP sk. C a na obsluhu kolových nakladačů, proškolení na obsluhu tlakových nádob a obsluhu plynových zařízení, proškolení jeřáb a vazačský průkaz, kariérní růst podle dosažených dovedností (proškolení), příspěvek na stravování, dobrý pracovní kolektiv, pracoviště Žatec, nástup dle dohody. Po zaškolení: 5 týdnů dovolené, penzijní připojištění, příspěvek na dovolenou. Požadujeme: Dokončené SOU/SŠ technického zaměření nebo odpovídající praxi, orientace v energetických zařízení výhodou, topičský průkaz výhodou, není však podmínkou - zajistíme zaškolení, samostatnost a technické myšlení, ochota pracovat ve směnném provozu (2 směnný nepřetržitý), dobrý zdravotní stav. Zájemci/zájemkyně doručí životopis v českém jazyce na adresu Žatecká teplárenská, a.s. (Žatec č.p. 3149, 438 01 Žatec).
Tel.: 605 211 725
E-mail: ztas@ztac.cz


TOPIČ - Technik energetických zařízení

Žatecká teplárenska, a.s., přijme TECHNIKA ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČE). Náplní práce je obsluha kotlů a pomocných zařízení, organizování provozu kotle a horkovodní soustavy, spolupráce na odstraňování poruch a provádění odstrukování a odpopelnění.
Tel.: 412375414
E-mail: ztas@ztas.cz


Strojní zámečník, operátor CNC soustruhu, obráběč kovů

CHMELAŘSTVÍ, družstvo Žatec přijme STROJNÍ ZÁMEČNÍKY, OPERÁTORY CNC MECHANICKÉHO SOUSTRUHU, OBRÁBĚČE KOVŮ. Nabízíme: zázemí stabilní firmy, odpovídající mzdové ohodnocení a benefity v rámci sociálního programu.
Kontakt: Ing. Milan Vlček
Tel.: 415733207
WWW: http://chmelarstvi.cz/aktuality/172-nabidka-prace
E-mail: prace@chmelarstvi.cz


ŽATEC, DĚLNÍK NA DRCENÍ, MLETÍ PLASTŮ

Wastemat s.r.o. Žatec přijme DĚLNÍKA NA DRCENÍ, MLETÍ PLASTŮ. TEL.: 728880155. EMAIL: wastemat@seznam.cz
Tel.: 728880155
E-mail: wastemat@seznam.cz

Poslední videa

Veterina Podměstí - podkova pro štěstí

Slavnostní otevření Veteriny Podměstí 5. 11. 2023 a podkova pro štěstí jako dárek MVDr. Ivaně Kafka Kocinové.

Přehrát video
Milan Řeřicha zahrál na klarinet v kostele sv. Petra a Pavla v Podbořanech

1. neděle - slavnost Nejsvětější trojice a 1. sv. přijímání - a minikoncert klarinetisty Milana Řeřichy 4. června 2023.

Přehrát video