V Žatecké teplárenské hořelo, zasahovalo devět jednotek

Alla Želinská 2023-05-23 09:15:00

Devět hasičských jednotek vyjelo v pondělí 22. května kolem poledne k požáru technologického oleje, vytékajícího z nádrže v teplárně v Žatci - Pereč. V Žatecké teplárenské došlo k požáru biomasové kotelny.

„Nikdo nebyl zraněn. Byl vyhlášen druhý stupeň poplachu z důvodu počtu nasazených jednotek. Plamenné hoření bylo zlikvidováno. Nyní je řešen únik horkého technologického oleje ze systému. Systém chladíme a přečerpáváme z něj olej do prázdných nádrží,“ informovali hasiči HZS Ústeckého kraje.

„POZOR. Právě zasahujeme u žatecké teplárny v Perči, kde likvidujeme požár oleje. V místě může být omezena doprava na komunikaci Žatec – Holedeč. Zásah probíhá z výškové techniky. Naše jednotka je na místě s veškerou cisternovou technikou a mimo nás jsou zde i jednotky z celého regionu,“ informovali dobrovolní hasiči z Žatce.

Výpadek dodávky teplé vody

Žatecká teplárenská v pondělí ihned zveřejnila informaci k události. „Dnes v dopoledních hodinách došlo k požáru biomasové kotelny. Nikdo ze zaměstnanců, ani ostatních občanů nebyl zraněn. V důsledku požáru byla přerušena dodávka teplé vody. Na obnovení dodávek intenzivně pracujeme a předpokládáme obnovení dodávek teplé vody ve večerních hodinách,“ sdělil Miroslav Vlček ze společnosti.

Strava pro hasiče

Zásah pokračoval do úterního rána. „Zásah i nadále pokračuje, přičemž probíhá monitoring teplot a chlazení technologie objektu. Naše jednotka společně s profesionálními i dobrovolnými kolegy ze širokého okolí je na místě. Nutno vyjádřit velké poděkování městu Žatec za zabezpečení stravy pro zasahující hasiče,“ informovali hasiči Žatec v úterý ráno před 9. hodinou.

Žatecká teplárenská je výrobcem tepla a elektrické energie. Teplo je dodáváno do města Žatce rozsáhlou sítí horkovodů. Elektrická energie je určená částečně pro vlastní spotřebu a částečně je předávána do distribuční sítě.

Foto: Hasiči Žatec, HZS ÚK

Fotografie od Petra Marka ZDE

Komentáře

Nabídky práce

DPS Žatec - vyučený KUCHAŘ/KUCHAŘKA

Směnný provoz, dlouhý krátký týden
Kontakt: Marcela Patykyová
Tel.: 725895664
E-mail: patakyova@dpszatec.cz


Pragolaktos - řidič cisterny

Parkování v Blšanech u Podbořan. Nástup ihned, smlouva na dobu neurčitou, 13. plat, 5 týdnů dovolené a mnoho dalších benefitů. Požadujeme ŘP sk. C,E; střední odborné vzdělání s výučním listem, trestní bezúhonost.
Kontakt: Josef Machač
WWW: https://www.pragolaktos.cz/
E-mail: josef.machac@pragolaktos.cz


Gymnázium a Střední odborná škola, Podbořany - UČITEL/KA + ÚDRŽBÁŘ

Přijmeme do pracovního poměru UČITELE EKONOMICKÝCH PŘEDMĚTŮ, UČITELE ODBORNÝCH PŘEDMĚTŮ, UČITELE ODBORNÉHO VÝCVIKU, ÚDRŽBÁŘE - ELEKTRIKÁŘE. Nabízíme stabilní zaměstnání + mnoho benefitů.
Kontakt: Ing. Šárka Fenclová
Tel.: 4150237710
WWW: https://www.gsospodborany.cz/volna-mista/
E-mail: ekonom@gsospodborany.cz


ÚČETNÍ - paveldvorsky.cz s.r.o. Žatec

Přijmeme účetní, praxe 5 a více let, nástupní plat 30.000 - 38.000 Kč. Benefity: penzijní připojištění, služební telefonní číslo, stravenkový paušál, možnost práce na home-office.
Kontakt: Ing. Pavel Dvorský Ph.D.
Tel.: 415210415
WWW: https://paveldvorsky.cz/
E-mail: info@paveldvorsky.cz


ZÁSTUP DO RECEPCE, PRÁDELNY - Domov pro seniory v Žatci

Práce na DOHODU O PROVEDENÍ PRÁCE, vhodné i pro příjemce důchodu.
Kontakt: Ing. Eva Hajná
Tel.: 739 429 601
E-mail: hajna@dpszatec.cz

Poslední videa

Podbořany - městské koupaliště se otevřelo 1. června

Sezona zahájena ve čtvrtek 1. 6. 2023 :-)

Přehrát video
Trénink malých tenistů na kurtech v Podbořanech

Takto se rozcvičují na tréninku tenisové naděje v Podbořanech. Každý čtvrtek od 16 hodin ;-)

Přehrát video