Sociální podnikání pomáhá nám všem

2023-05-24 20:41:20

Ústecký kraj (PI) Co je to vlastně sociální podnik, není to náhodou něco pro ta věčná „nemakačenka“? Ale kdepak, sociální podnik zaměstnává určité procento znevýhodněných osob a tím je začleňuje do společenského života. Jedná se o tělesně i mentálně postižené. V Ústeckém kraji zatím působí dvacet pět podniků s částečnou podporou státu.

Dobrým příkladem současných sociálních podniků je například čokoládovna v Krásné Lípě, kavárna v Chomutově, či výrobna textilních bytových doplňků ve Štětí. Od letošního roku vypsal Ústecký kraj nový dotační program právě na podporu stávajících i nově vznikajících sociálních podniků s cílem pomoci takový podnik založit či dovybavit stávající. Tak se zvyšuje šance najít zaměstnání a uplatnění pro naše spoluobčany s handicapem, kteří se chtějí zapojit do běžného života a sami to nedokáží. Čili nejde o žádná „nemakačenka“, ale o lidi, kteří pracovat chtějí. Zatím jsme letos přispěli prvním šesti žadatelům, z nichž je jeden nový podnik, který se chce soustředit na výcvik záchranářských psů na Chomutovsku. Zajímavé je i rozšíření aktivit již stávajícího sociálního podniku na Žatecku, který chce z přidělené dotace pořídit lamy na vlnu, kterou pak budou zdravotně postižení zpracovávat na konkrétní výrobky.  A naše podpora nekončí. Znovu jsme vypsali druhé okolo a pro další rok počítáme, pokud bude zájem, i s navýšením dotace.
„Pro každého člověka je důležité být užitečný a sociální podnikání je k tomu prostředkem a pomocníkem nám všem,“ dodává 1. náměstek hejtmana ústeckého kraje Jiří Kulhánek, který má na starost právě oblast sociálních věcí.


Komentáře

Nabídky práce

DPS Žatec - vyučený KUCHAŘ/KUCHAŘKA

Směnný provoz, dlouhý krátký týden
Kontakt: Marcela Patykyová
Tel.: 725895664
E-mail: patakyova@dpszatec.cz


Pragolaktos - řidič cisterny

Parkování v Blšanech u Podbořan. Nástup ihned, smlouva na dobu neurčitou, 13. plat, 5 týdnů dovolené a mnoho dalších benefitů. Požadujeme ŘP sk. C,E; střední odborné vzdělání s výučním listem, trestní bezúhonost.
Kontakt: Josef Machač
WWW: https://www.pragolaktos.cz/
E-mail: josef.machac@pragolaktos.cz


Gymnázium a Střední odborná škola, Podbořany - UČITEL/KA + ÚDRŽBÁŘ

Přijmeme do pracovního poměru UČITELE EKONOMICKÝCH PŘEDMĚTŮ, UČITELE ODBORNÝCH PŘEDMĚTŮ, UČITELE ODBORNÉHO VÝCVIKU, ÚDRŽBÁŘE - ELEKTRIKÁŘE. Nabízíme stabilní zaměstnání + mnoho benefitů.
Kontakt: Ing. Šárka Fenclová
Tel.: 4150237710
WWW: https://www.gsospodborany.cz/volna-mista/
E-mail: ekonom@gsospodborany.cz


ÚČETNÍ - paveldvorsky.cz s.r.o. Žatec

Přijmeme účetní, praxe 5 a více let, nástupní plat 30.000 - 38.000 Kč. Benefity: penzijní připojištění, služební telefonní číslo, stravenkový paušál, možnost práce na home-office.
Kontakt: Ing. Pavel Dvorský Ph.D.
Tel.: 415210415
WWW: https://paveldvorsky.cz/
E-mail: info@paveldvorsky.cz


ZÁSTUP DO RECEPCE, PRÁDELNY - Domov pro seniory v Žatci

Práce na DOHODU O PROVEDENÍ PRÁCE, vhodné i pro příjemce důchodu.
Kontakt: Ing. Eva Hajná
Tel.: 739 429 601
E-mail: hajna@dpszatec.cz

Poslední videa

Podbořany - městské koupaliště se otevřelo 1. června

Sezona zahájena ve čtvrtek 1. 6. 2023 :-)

Přehrát video
Trénink malých tenistů na kurtech v Podbořanech

Takto se rozcvičují na tréninku tenisové naděje v Podbořanech. Každý čtvrtek od 16 hodin ;-)

Přehrát video