Jestli chce Čermák ředitelovat, musí znovu do konkursu

Jarka Cibulková 2012-07-28 00:27:00

Louny – Jediným možným východiskem v problematice ředitele Základní školy Prokopa Holého v Lounech je podle starosty Radovana Šabaty vypsání nového výběrového řízení. Radnice si totiž nechala udělat právní rozbor. „Výběrové řízení opravdu skončilo. Zdeněk Pištora byl jmenován do funkce ředitele největší ZŠ v Lounech, převzal jmenovací dekret, ale na nátlak v pondělí 25. června odstoupil. Možnost tedy postupu druhého v pořadí Milana Čermáka však už byla uzavřena. Podle právního rozboru to bylo jediné možné východisko. Tento postup máme ověřený i od školské komise Krajského úřadu Ústeckého kraje,“ shrnul Radovan Šabata.

Rada také v pondělí vzala na vědomí petici proti jmenování Pištory ředitelem ZŠ P. Holého, ale zásadně nesouhlasí s jejím obsahem. V bodě jedna je totiž uvedeno, že proti Pištorovi je vedeno řízení u Krajského soudu v Ústí nad Labem a nesplnil tím podmínku danou výběrovým řízením. „Pro nás je nejdůležitější výpis z rejstříku trestů. Ten měl Zdeněk Pištora čistý, bez záznamu,“ dodala mluvčí radnice Renáta Čapková. „Věřím, že pro mnoho učitelů může být vypsání nového řízení výzvou, doufám, že se přihlásí hodně zájemců,“ dokončil starosta Šabata.
Výběrové řízení by mělo být vypsáno do konce září letošní roku. Zatím povede školu od 1. srpna zástupce ředitele Radka Dinková až do doby jmenování nového ředitele školy.

Komentáře

Nabídky práce

DPS Žatec - vyučený KUCHAŘ/KUCHAŘKA

Směnný provoz, dlouhý krátký týden
Kontakt: Marcela Patykyová
Tel.: 725895664
E-mail: patakyova@dpszatec.cz


Pragolaktos - řidič cisterny

Parkování v Blšanech u Podbořan. Nástup ihned, smlouva na dobu neurčitou, 13. plat, 5 týdnů dovolené a mnoho dalších benefitů. Požadujeme ŘP sk. C,E; střední odborné vzdělání s výučním listem, trestní bezúhonost.
Kontakt: Josef Machač
WWW: https://www.pragolaktos.cz/
E-mail: josef.machac@pragolaktos.cz


Gymnázium a Střední odborná škola, Podbořany - UČITEL/KA + ÚDRŽBÁŘ

Přijmeme do pracovního poměru UČITELE EKONOMICKÝCH PŘEDMĚTŮ, UČITELE ODBORNÝCH PŘEDMĚTŮ, UČITELE ODBORNÉHO VÝCVIKU, ÚDRŽBÁŘE - ELEKTRIKÁŘE. Nabízíme stabilní zaměstnání + mnoho benefitů.
Kontakt: Ing. Šárka Fenclová
Tel.: 4150237710
WWW: https://www.gsospodborany.cz/volna-mista/
E-mail: ekonom@gsospodborany.cz


ÚČETNÍ - paveldvorsky.cz s.r.o. Žatec

Přijmeme účetní, praxe 5 a více let, nástupní plat 30.000 - 38.000 Kč. Benefity: penzijní připojištění, služební telefonní číslo, stravenkový paušál, možnost práce na home-office.
Kontakt: Ing. Pavel Dvorský Ph.D.
Tel.: 415210415
WWW: https://paveldvorsky.cz/
E-mail: info@paveldvorsky.cz


ZÁSTUP DO RECEPCE, PRÁDELNY - Domov pro seniory v Žatci

Práce na DOHODU O PROVEDENÍ PRÁCE, vhodné i pro příjemce důchodu.
Kontakt: Ing. Eva Hajná
Tel.: 739 429 601
E-mail: hajna@dpszatec.cz

Poslední videa

Podbořany - městské koupaliště se otevřelo 1. června

Sezona zahájena ve čtvrtek 1. 6. 2023 :-)

Přehrát video
Trénink malých tenistů na kurtech v Podbořanech

Takto se rozcvičují na tréninku tenisové naděje v Podbořanech. Každý čtvrtek od 16 hodin ;-)

Přehrát video