Jestli chce Čermák ředitelovat, musí znovu do konkursu

Jarka Cibulková 2012-07-28 00:27:00

Louny – Jediným možným východiskem v problematice ředitele Základní školy Prokopa Holého v Lounech je podle starosty Radovana Šabaty vypsání nového výběrového řízení. Radnice si totiž nechala udělat právní rozbor. „Výběrové řízení opravdu skončilo. Zdeněk Pištora byl jmenován do funkce ředitele největší ZŠ v Lounech, převzal jmenovací dekret, ale na nátlak v pondělí 25. června odstoupil. Možnost tedy postupu druhého v pořadí Milana Čermáka však už byla uzavřena. Podle právního rozboru to bylo jediné možné východisko. Tento postup máme ověřený i od školské komise Krajského úřadu Ústeckého kraje,“ shrnul Radovan Šabata.

Rada také v pondělí vzala na vědomí petici proti jmenování Pištory ředitelem ZŠ P. Holého, ale zásadně nesouhlasí s jejím obsahem. V bodě jedna je totiž uvedeno, že proti Pištorovi je vedeno řízení u Krajského soudu v Ústí nad Labem a nesplnil tím podmínku danou výběrovým řízením. „Pro nás je nejdůležitější výpis z rejstříku trestů. Ten měl Zdeněk Pištora čistý, bez záznamu,“ dodala mluvčí radnice Renáta Čapková. „Věřím, že pro mnoho učitelů může být vypsání nového řízení výzvou, doufám, že se přihlásí hodně zájemců,“ dokončil starosta Šabata.
Výběrové řízení by mělo být vypsáno do konce září letošní roku. Zatím povede školu od 1. srpna zástupce ředitele Radka Dinková až do doby jmenování nového ředitele školy.

Komentáře

Nabídky práce


Obsluha bowlingu, Kuchař/Kuchařka - Nový svět, restaurace Louny

Práce na HPP, nástup možný ihned.
Kontakt: Radek Stančík
Tel.: 603178361
WWW: https://www.bowlinglouny.cz/
E-mail: info@bowlinglouny.cz


PATOK LOUNY - OBCHODNÍK

Práce na HPP, v zavedené a stabilní společnosti. Cílové bonusy a zaměstnanecké benefity.
Kontakt: Lenka Venturová
Tel.: 722 476 437
WWW: https://www.patok.cz/kariera/


Pracovník v sociálních službách - Kamarád-LORM, Žatec

Péče o mentálně postižené klienty ve všech oblastech života, zprostředkování kontaktu klientů se společenským prostředím. Požadavky: minimálně výuční list, ŘP sk. B, čistý trestní rejstřík. Nabízíme: zajímavou a různorodou práci v zařízení poskytující sociální služby, odpovídající mzdové ohodnocení, 5 týdnů dovolené, FKSP, závodní stravování.
WWW: https://www.kamarad-lorm.cz/
E-mail: reditel@kamarad-lorm.cz


OBSLUHA KAVÁRNY - Kamarád - LORM, Žatec

Práce v sociálně terapeutické KAVÁRNĚ S DUŠÍ, práce za barem v kavárně (příprava kávy, nápojů), obsluha pokladny - spolupráce s ostatními pracovníky v kavárně. Požadavky: minimálně výuční list, čistý trestní rejstřík, kladný vztah k našim klientům. Nabízíme: odpovídající mzdové ohodnocení, 5 týdnů dovolené, FKSP, závodní stravování.
WWW: https://www.kamarad-lorm.cz/
E-mail: reditel@kamarad-lorm.cz

Poslední videa

Milan Řeřicha zahrál na klarinet v kostele sv. Petra a Pavla v Podbořanech

1. neděle - slavnost Nejsvětější trojice a 1. sv. přijímání - a minikoncert klarinetisty Milana Řeřichy 4. června 2023.

Přehrát video
Podbořany - městské koupaliště se otevřelo 1. června

Sezona zahájena ve čtvrtek 1. 6. 2023 :-)

Přehrát video