Na střechách hal Aisanu roste největší fotovoltaická elektrárna v kraji

Lucie Steklá 2023-06-06 21:32:00

Na plochých střechách výrobních hal společnosti Aisan v Lounech vzniká velká solární elektrárna. Po svém dokončení se stane jednou z nejvýkonnějších fotovoltaik v Česku umístěné na střechách budov.

Na střechách Aisanu bude elektřinu vyrábět střešní elektrárna o výkonu 1,6 MW sestávající z 3500 panelů na ploše 15 000 metrů čtverečních. ,,Instalace panelů na jedné hale proběhla v květnu, na druhé by se mělo začít během června. Jejich připojení do rozvodné sítě a zahájení zkušebního provozu máme v plánu v srpnu a září,“ popsal generální ředitel společnosti Aisan Industry Czech Miloš Kubelík.

Důvodem k instalaci solárních panelů na střechách Aisanu byla úspora nákladů za elektrickou energii. ,,Naše vlastní fotovoltaika by nám měla uspořit dvacet procent nákladů za elektřinu. To je při aktuálních cenách elektřiny přibližně šest milionů korun za rok,“ přiblížil generální ředitel.

Foto ilustrační

Napsal(a): Lucie Steklá

Komentáře

Nabídky práce

VŠEOBECNÁ ZDRAVOTNÍ SESTRA - Domov pro seniory Podbořany

Nástup možný ihned! POŽADUJEME: vzdělání zdravotníckého směru NABÍZÍME: pracovní poměr na plný úvazek a dobu určitou s možností prodloužení na dobu neurčitou; pracovní poměr na DPP nebo DPČ; zvláštní příplatek pro zdravotníky + příplatek za práci o víkendu a svátcích + odměny; 5 týdnů dovolené; příspěvek na dovolenou; příspěvek na penzijní pojištění; příspěvek na stravování; příspěvek na vitamínové prostředky + očkování; možnost dalšího vzdělávání. Profesní životopis zašlete na uvedený e-mail.
Kontakt: paní Šulcová
Tel.: 733714024
WWW: https://www.domovpodborany.cz/
E-mail: sulcova@domovpodbořany.cz

Poslední videa

Valentýnský koncert v žateckém divadle rozněžnil i rozpálil

Klavír Jiří Knotte a housle Milan Brouček... Bravo!

Přehrát video
V 1.A ZŠ P. Bezruče v Žatci děti s učitelkou v kroužku probíraly první vysvědčení

Ve středu 31. 1. 24 se rozdávaly pololetní vysvědčení - přesněji Výpisy vysvědčení. Třídní učitelka 1.A Nikola Martinovská si se svými prvňáčky v poslední hodině po předání o tom povídala...

Přehrát video