FOTOGALERIE: Slavnostní první červnová neděle ve farnosti Podbořany

Alla Želinská 2023-06-08 11:33:00

První červnová neděle byla v kostele sv. Petra a Pavla v Podbořanech obzvlášť sváteční. První neděle po Letnicích znamená v západním liturgickém kalendáři Slavnost Nejsvětější trojice, a uskutečnilo se 1. svaté přijímání.

Ke svému prvnímu svatému přijímání šla v 4. června Klárka Brejchalová z Libořic. V kostele sv. Petra a Pavla v Podbořanech s ní u tohoto slavnostního okamžiku, kterým provedl otec Alexander Siudzik, byli rodiče, obě sestřičky i další blízcí příbuzní. Krásnou atmosféru svatého přijímání ještě umocnilo hudební překvapení - světově známý klarinetový virtuóz a pedagog Milan Řeřicha zahrál na klarinet speciálně pro Klárku. Další skladba zazněla pro všechny přítomné v kostele.


Otec Alexander v závěru poděkoval všem účastníkům slavnostní mše a obřadu sv. přijímání, ministrantům, členkám farního pěveckého sboru, varhaníkovi Miroslavu Ryskovi z Žatce i exkluzivnímu koncertnímu hostovi Milanu Řeřichovi.     

Čtvrtek po této neděli, 8. června, se slaví slavnost Těla a Krve Páně. V 18 hodin začne mše, po mši následuje eucharistický průvod, zvány jsou družičky na sypání květin.  

Komentáře

Nabídky práce

Pomocný KUCHAŘ/KUCHAŘKA - Domov pro seniory Žatec

Občasná práce i ve směnném provozu, praxe ve stravování min. 3 roky. Zájemci ať posílají přihlášku formou životopisu k rukám vedoucí stravovacího úseku paní Marcely Patakyové.
Kontakt: Marcela Patakyová
Tel.: 725 044 664
E-mail: patakyova@dpszatec.cz


ŘEDITEL/ŘEDITELKA MŠ Hřivice

Předpokládaný nástup 1. 8. 2024 nebo dle dohody. Přihlášky doručte nejpozději 15. 3. 2024 do 12 hodin na adresu úřadu. Bližší informace na webu obce.
Tel.: 415 696 331
WWW: https://www.hrivice.cz/
E-mail: obec@hrivice.cz


ZŠ a MŠ Jesenice, okr. Rakovník - ÚČETNÍ, KUCHAŘKA, VEDOUCÍ ŠKOLNÍ JÍDELNY

U všech pozic jde o práci na plný úvazek, nástup 17. 6. 2024. Jistota stabilního místa. Bližší informace najdete na webu školy.
Kontakt: Mgr. Petr Koníř, ředitel
Tel.: 724926290
WWW: https://zsjesenice.cz/138-kariera
E-mail: reditel@zsjesenice.cz


Nemak Podbořany nabírá

Hledáme nové kolegy na tyto pozice: IT SPECIALISTA S SQL; EXPERT NA SVAŘOVÁNÍ; PROCESNÍ INŽENÝR – OBRÁBĚNÍ / MECHANICKÉ SPOJOVÁNÍ ZA STUDENA / MONTÁŽ; PLC SPECIALISTA - CONTROL SYSTEM ENGINEER. Bližší info na webu firmy uvedeném v kontaktech.
Kontakt: Dana Setváková
Tel.: +420 737 233 799
WWW: https://nemak.cz/#volne-pozice
E-mail: prace@nemak.com


Poslední videa

Valentýnský koncert v žateckém divadle rozněžnil i rozpálil

Klavír Jiří Knotte a housle Milan Brouček... Bravo!

Přehrát video
V 1.A ZŠ P. Bezruče v Žatci děti s učitelkou v kroužku probíraly první vysvědčení

Ve středu 31. 1. 24 se rozdávaly pololetní vysvědčení - přesněji Výpisy vysvědčení. Třídní učitelka 1.A Nikola Martinovská si se svými prvňáčky v poslední hodině po předání o tom povídala...

Přehrát video