FOTOGALERIE: Slavnostní první červnová neděle ve farnosti Podbořany

Alla Želinská 2023-06-08 11:33:00

První červnová neděle byla v kostele sv. Petra a Pavla v Podbořanech obzvlášť sváteční. První neděle po Letnicích znamená v západním liturgickém kalendáři Slavnost Nejsvětější trojice, a uskutečnilo se 1. svaté přijímání.

Ke svému prvnímu svatému přijímání šla v 4. června Klárka Brejchalová z Libořic. V kostele sv. Petra a Pavla v Podbořanech s ní u tohoto slavnostního okamžiku, kterým provedl otec Alexander Siudzik, byli rodiče, obě sestřičky i další blízcí příbuzní. Krásnou atmosféru svatého přijímání ještě umocnilo hudební překvapení - světově známý klarinetový virtuóz a pedagog Milan Řeřicha zahrál na klarinet speciálně pro Klárku. Další skladba zazněla pro všechny přítomné v kostele.


Otec Alexander v závěru poděkoval všem účastníkům slavnostní mše a obřadu sv. přijímání, ministrantům, členkám farního pěveckého sboru, varhaníkovi Miroslavu Ryskovi z Žatce i exkluzivnímu koncertnímu hostovi Milanu Řeřichovi.     

Čtvrtek po této neděli, 8. června, se slaví slavnost Těla a Krve Páně. V 18 hodin začne mše, po mši následuje eucharistický průvod, zvány jsou družičky na sypání květin.  

Komentáře

Prozatím zde nejsou žádné nabídky práce

Poslední videa

Valentýnský koncert v žateckém divadle rozněžnil i rozpálil

Klavír Jiří Knotte a housle Milan Brouček... Bravo!

Přehrát video
V 1.A ZŠ P. Bezruče v Žatci děti s učitelkou v kroužku probíraly první vysvědčení

Ve středu 31. 1. 24 se rozdávaly pololetní vysvědčení - přesněji Výpisy vysvědčení. Třídní učitelka 1.A Nikola Martinovská si se svými prvňáčky v poslední hodině po předání o tom povídala...

Přehrát video