Pozor na uzavírky na silnicích u Rané a Libčevsi

Lucie Steklá 2023-06-23 05:36:00

Lounsko – Do konce července má trvat dopravní omezení na silnici z Loun do Mostu. Stavbaři tam opravují úsek mezi obcemi Raná a Odolice. S omezením musejí motoristé na hlavním tahu mezi okresními městy počítat na několik týdnů, v dopravní špičce si dát časovou rezervu, místem projedou kyvadlově. Práce na opravě povrchu také stále probíhají na silnici z Mostu do Lovosic u Libčevsi.


Během dne provoz na silnici řídí regulovčíci, po pracovní době semafory. ,,Práce měly být hotové do dvou měsíců. Oprava za více než šedesát milionů korun se týká úseku Raná – Odolice v délce 2,5 kilometru. Povrch se nejdříve odfrézuje, upraví podklad a poté položí nové vrstvy,“ uvedlo Ředitelství silnic a dálnic. Řidiči budou nejdřív dva týdny jezdit kyvadlově. V místě je zaveden kyvadlový provoz, ŘSD nicméně naplánovalo na zhruba dva týdny také úplnou uzavírku, která začne 19. června.

Objízdná trasa povede přes Kozly a Hořenec. Za úplné uzavírky bude probíhat rekonstrukce přibližně 900 metrů dlouhého úseku zahrnujícího křižovatku silnic I/28 a II/249. Celý úsek čeká výměna povrchu vozovky. ,,Velkoplošnou opravu asfaltového souvrství provedeme na základě diagnostického průzkumu, který ukázal, že povrch vozovky je zasažen korozí, kavernami a vysprávkami. Dále se zde vyskytují síťové, mozaikové, podélné a příčné trhliny,“ uvedla mluvčí ŘSD Dana Zikešová. Povrch vozovky bude odfrézován do hloubky patnáct centimetrů, následně se provede sanace a úpravy podkladních vrstev a poté dojde k pokládce ložné a obrusné vrstvy. Asfaltové souvrství bude navýšeno o čtyři centimetry pro vyšší únosnost a delší životnost vozovky.

Dopravní omezení stále platí také u Libčevsi. Úplnou uzavírku spojnice mezi Mostem a Lovosicemi vystřídala pokračující oprava úseku a kyvadlový provoz, který bude trvat až do poloviny července. ,,Na tomto úseku práce potrvají celkem šestnáct týdnů. Jejich součástí je kompletní oprava povrchů vozovky, krajnic, pročištění propustků, oprava zábradlí, svodidel a další činnosti,“ doplnila D. Zikešová. (lus)

Napsal(a): Lucie Steklá

Komentáře

Nabídky práce

VŠEOBECNÁ ZDRAVOTNÍ SESTRA - Domov pro seniory Podbořany

Nástup možný ihned! POŽADUJEME: vzdělání zdravotníckého směru NABÍZÍME: pracovní poměr na plný úvazek a dobu určitou s možností prodloužení na dobu neurčitou; pracovní poměr na DPP nebo DPČ; zvláštní příplatek pro zdravotníky + příplatek za práci o víkendu a svátcích + odměny; 5 týdnů dovolené; příspěvek na dovolenou; příspěvek na penzijní pojištění; příspěvek na stravování; příspěvek na vitamínové prostředky + očkování; možnost dalšího vzdělávání. Profesní životopis zašlete na uvedený e-mail.
Kontakt: paní Šulcová
Tel.: 733714024
WWW: https://www.domovpodborany.cz/
E-mail: sulcova@domovpodbořany.cz

Poslední videa

Valentýnský koncert v žateckém divadle rozněžnil i rozpálil

Klavír Jiří Knotte a housle Milan Brouček... Bravo!

Přehrát video
V 1.A ZŠ P. Bezruče v Žatci děti s učitelkou v kroužku probíraly první vysvědčení

Ve středu 31. 1. 24 se rozdávaly pololetní vysvědčení - přesněji Výpisy vysvědčení. Třídní učitelka 1.A Nikola Martinovská si se svými prvňáčky v poslední hodině po předání o tom povídala...

Přehrát video