O šachového krále Lounska

Lucie Steklá 2023-07-08 16:14:54

Středisko volného času při ZŠ Postoloprty a Šachový klub Postoloprty společně uspořádaly za podpory Města Postoloprty v pondělí 19. června 2023 turnaj mládeže ,,O šachového krále Lounska“. Jednalo se již o 13. ročník.

Rekordní počet čtyřicet tří mládežníků z našeho regionu odehrál sedmikolový turnaj ve třech kategoriích: mladší, starší a dorost. Absolutním vítězem se stal Albert Minařík (Gymnázium Louny), který vyhrál v kategorii dorostu před Lukášem Vykoupilem (ZŠ P. Holého Louny) a Nikolou Partykovou (OA a SOŠ Louny). Kategorii starších žáků byl nejlepší Aleš Krupka (ZŠ JAK Louny) před gymnazisty ze Žatce Janem Kunešem a Janem Bejčkem. Mezi nejmladšími kraloval Šimon Lhotský (ZŠ Přemyslovců Louny). Druhý skončil Martin Gajdáč (ZŠ Montessori Louny) a třetí Šimon Červený (ZŠ Kounov). Kategorie dívek vyhrály: dorostenky - Nikola Partyková, starší žákyně – Markéta Rychtaříková (ZŠ JAK Louny), mladší žákyně – Sandra Gajdáč (ZŠ Montessori Louny). Nejmladším účastníkem byl sedmiletý Jindřich Hainz (ZŠ Školní Louny). Pohodový turnaj ve Středisku volného času zakončilo slavnostní vy-hlášení s předáváním pohárů, medailí a věcných cen. Ani jeden z účastníků neodešel s prázdnou a turnaj tak byl pro ně příjemnou tečkou za šachovou sezonou. Radek Ulrych, ŠK Postoloprty