Léky, co měl brát, prodával dál

Redakce 2023-08-02 08:00:00

Klášterec - Trestnímu stíhání čelí 44letý muž z Klášterce nad Ohří, který měl podle zjištění kriminalistů z místa svého bydliště prostřednictvím inzertního serveru na internetu neoprávněně nabízet a prodávat léčivé přípravky na lékařský předpis.

Poznatek o takovém jednání, směřující právě ke zmíněnému muži, získali kadaňští kriminalisté od kolegů z Brna. Právě tam se na policii obrátil oznamovatel s tím, že na internetu „narazil“ na inzerát neznámé osoby nabízející léky na předpis, se kterou pak komunikoval, ale nic si neobjednal. Šetření policisty dovedlo až na Chomutovsko, kdy podezřelým byl dotyčný Klášterečan.

Kadaňským kriminalistům se pak dalším prověřováním podařilo získat informace k totožnosti osob z různých částí naší republiky, které měly na mužovy inzeráty nabízející léky ze skupiny sedativ a hypnotik reagovat. Zjistili tři případy, kdy měl dotyčný takové léky kupujícím prodat, a to za částky od jednoho tisíce korun. Kromě toho policisté ustanovili a vyslechli více než desítku poškozených, ze kterých měl s příslibem dodání léků vylákat peníze, avšak nic jim nedodal a přestal s nimi komunikovat.

Způsobená škoda v součtu přesáhla částku 22 tisíc korun. Ke zmíněným léčivům měl mít muž přístup díky tomu, že on sám tyto léky užíval a byly mu tedy předepisovány.

Na základě výsledků prověřování policejní komisařka zahájila trestní stíhání obviněného ze spáchání trestného činu podvodu a nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy. Pokud soud jeho vinu prokáže, může mu uložit trest odnětí svobody až do výše pěti let nebo peněžitý trest. (r)

Napsal(a): Redakce

Komentáře

Nabídky práce

VŠEOBECNÁ ZDRAVOTNÍ SESTRA - Domov pro seniory Podbořany

POŽADUJEME: vzdělánÍ zdravotnického směru NABÍZÍME: pracovní poměr na plný úvazek a dobu určitou s možností prodloužení na dobu neurčitou * finanční ohodnocení dle platných platových tarifů (10. platová třída/délka praxe) pro zdravotníky vč. zvláštního příplatku, příplatku za práci o víkendu a svátcích + odměny * 5 týdnů dovolené * příspěvek na dovolenou * příspěvek na penzijní pojištění * příspěvek na stravování * příspěvek na vitamíny a očkování * možnost dalšího vzdělávání. NÁSTUP IHNED
Tel.: 733714024
WWW: https://www.domovpodborany.cz/
E-mail: sulcova@domovpodbořany.cz


Kurátor Chmelařského muzea - Chmelařství, družstvo Žatec

Náplň práce: průvodcovské služby s komentovanými prohlídkami * zpracování účetních dokladů (evidence skladu, pokladny apod.) * účast na veletrzích cestovního ruchu a kulturních akcích ve městě * aktualizace webových stránek muzea a fb * obnova a realizace expozic muzea. Požadujeme: SŠ vzdělání zakončené maturitou * dobré komunikační dovednosti * základní znalost AJ * znalost NJ výhodou * praxe v cestovním ruchu výhodou * samostatnost, ochota učit se novým věcem. Nabízíme: zázemí stabilní firmy * odpovídající mzdové ohodnocení * zajímavou práci * benefity v rámci sociálního programu.
Kontakt: Ing. Milan Vlček
Tel.: 415733207
WWW: https://www.chmelarstvi.cz/images/aktuality/chmelarstvi-prace_170x150_c19oprava.pdf
E-mail: prace@chmelarstvi.cz


Operátor CNC mechatronického soustruhu, obráběč kovů

Náplň práce: obsluha a programování CNC obráběcího centra (soustruhu) * stanovení obráběcích parametrů a sestavení nástrojů a materiálů * kontrola nastavení strojů a kontrola nástrojů, kontrola průběhu práce během výrobního procesu * provádění kontrolního měření vyráběných součástek pomocí různých měřících a zkušebních přístrojů. Požadujeme: SŠ/SOU vzdělání - technické strojní * znalost řídícího systému Fagor * znalost čtení technických výkresů * schopnost samostatně určit technologický postup soustružení a zvolit potřebné nástroje a materiály. Nabízíme: zázemí stabilní firmy * odpovídající mzdové ohodnocení * zajímavou práci * benefity v rámci sociálního programu.
Kontakt: Ing. Milan Vlček
Tel.: 415733207
WWW: https://www.chmelarstvi.cz/images/aktuality/chmelarstvi-prace_170x150_c19oprava.pdf
E-mail: prace@chmelarstvi.cz


Strojní zámečník - Chmelařství, družstvo Žatec

Náplň práce: výroba a montáž česacích linek * zámečnické a svářečské práce. Požadavky: SOU/SŠ vzdělání technické * svářečský kurz na kyslíko-acetylenové svářování plamenem * svářečský průkaz na svařování elektrickým obloukem v ochranné atmosféře. Nabízíme: zázemí stabilní firmy * odpovídající mzdové ohodnocení * zajímavou práci * benefity v rámci sociálního programu.
Kontakt: Ing. Milan Vlček
Tel.: 415733207
WWW: https://www.chmelarstvi.cz/images/aktuality/chmelarstvi-prace_170x150_c19oprava.pdf
E-mail: prace@chmelarstvi.cz

Poslední videa

Valentýnský koncert v žateckém divadle rozněžnil i rozpálil

Klavír Jiří Knotte a housle Milan Brouček... Bravo!

Přehrát video
V 1.A ZŠ P. Bezruče v Žatci děti s učitelkou v kroužku probíraly první vysvědčení

Ve středu 31. 1. 24 se rozdávaly pololetní vysvědčení - přesněji Výpisy vysvědčení. Třídní učitelka 1.A Nikola Martinovská si se svými prvňáčky v poslední hodině po předání o tom povídala...

Přehrát video