Kraj koupí zelené autobusy v Turecku

Redakce 2023-08-04 08:38:00

Kraj - Pro Ústecký kraj byly vybrány autobusy modelu Vectio U LE. Jedná se o částečně nízkopodlažní příměstské autobusy s celkovou kapacitou 50 míst – 35 k sezení a 15 ke stání.

V jejich výbavě je kladen důraz na komfort cestujících, jsou proto vybaveny klimatizací i přídavnými radiátory. Disponují výklopnou plošinou pro snazší nástup a výstup osob se sníženou schopností pohybu. Dovolují nabíjení osobní elektroniky pomocí USB přípojek. V každém autobusu se nachází přehledné informační panely, odbavovací zařízení s možností platby bankovní kartou a kamerový systém. Některé vozy budou vybaveny pro přepravu kol.

„Dělá mi velkou radost, že bude mít Ústecký kraj brzy vlastní flotilu autobusů, navíc kvalitních a nadstandardně vybavených, se kterými bude cestování příjemné, pohodlné a především spolehlivé,“ shrnul akvizici autobusů hejtman Ústeckého kraje Jan Schiller.

Autobusy budou nasazeny v celém Ústeckém kraji, ve všech dopravních oblastech, které zajišťuje Dopravní společnost Ústeckého kraje.

„Nákup nových autobusů je pro Dopravní společnost Ústeckého kraje významným krokem, protože již nebude třeba autobusy pronajímat jako doposud. To přinese finanční úsporu a zároveň i výrazné zlepšení podmínek pro cestující,“ doplnil Marek Hrabáč, radní pro oblast dopravy a silničního hospodářství a také chomutovský primátor.

Rámcová dohoda o nákupu byla uzavřena 19. dubna 2022, kupní smlouva na dodávku všech autobusů pak 13. září 2022. Celková kupní cena činí skoro 347 milionů korun. Nákup autobusů je hrazen z uzavřeného úvěru. Na základě dalších jednání a výrobních kapacit byl stanoven termín dodání v červenci, srpnu a na začátku září 2023.

Slavnostní prezentace nových autobusů proběhla ve středu 19. července 2023 na Mírovém náměstí v Ústí nad Labem. Akce se krom představitelů kraje zúčastnili zástupci Dopravní společnosti Ústeckého kraje v čele s jejím ředitelem Milanem Šlejtrem a delegace dodavatele z Turecka, kterou vedl Hakan Bubik, ředitel mezinárodního prodeje a marketingu. Jako čestný host se události účastnila atašé Velvyslanectví Turecké republiky Berat Demirci Corut.

 

Napsal(a): Redakce

Komentáře

Nabídky práce

SAMOSTATNÁ ÚČETNÍ - LOUNY

Jsme fandové digitálního účetnictví, umělé inteligence a moderních technologií a do naší lounské kanceláře hledáme novou posilu pro stálou nebo nárazovou spolupráci externí nebo interní formou. Předchozí zkušenost s účetnictvím je nutná, moderní technologie zaškolíme a zvládneme společně. Požadujeme ochotu učit se novým věcem, pozitivní, zodpovědný a aktivní přístup.
Tel.: 777197823
E-mail: info@arelas.cz


VŠEOBECNÁ ZDRAVOTNÍ SESTRA - Domov pro seniory Podbořany

Nástup možný ihned! POŽADUJEME: vzdělání zdravotníckého směru NABÍZÍME: pracovní poměr na plný úvazek a dobu určitou s možností prodloužení na dobu neurčitou; pracovní poměr na DPP nebo DPČ; zvláštní příplatek pro zdravotníky + příplatek za práci o víkendu a svátcích + odměny; 5 týdnů dovolené; příspěvek na dovolenou; příspěvek na penzijní pojištění; příspěvek na stravování; příspěvek na vitamínové prostředky + očkování; možnost dalšího vzdělávání. Profesní životopis zašlete na uvedený e-mail.
Kontakt: paní Šulcová
Tel.: 733714024
WWW: https://www.domovpodborany.cz/
E-mail: sulcova@domovpodbořany.cz

Poslední videa

Valentýnský koncert v žateckém divadle rozněžnil i rozpálil

Klavír Jiří Knotte a housle Milan Brouček... Bravo!

Přehrát video
V 1.A ZŠ P. Bezruče v Žatci děti s učitelkou v kroužku probíraly první vysvědčení

Ve středu 31. 1. 24 se rozdávaly pololetní vysvědčení - přesněji Výpisy vysvědčení. Třídní učitelka 1.A Nikola Martinovská si se svými prvňáčky v poslední hodině po předání o tom povídala...

Přehrát video