Vězni ze Všehrd vyrábějí hračky

Redakce 2023-08-03 08:40:00

Všehrdy - V posledním týdnu školního roku navštívila zástupkyně neziskové organizace Volonté Iva Barnicová všehrdskou věznici, potažmo její Školské vzdělávací středisko. Již potřetí převzala dar od místních truhlářských učňů ve formě ručně vyráběných dřevěných hraček.

V minulosti se jednalo o projekt „Život v kufříku“, kdy hračky končily u opuštěných dětí z kojeneckých ústavů, letos jednu várku všehrdských hraček převzala Mateřská škola Vojanova z Ústí nad Labem. Děti včetně jejich učitelek byly nadšeny hračkami vyráběnými v rámci odborného výcviku, z nichž každá je opravdový originál. Tak trochu se vymykají v dnešní přetechnizované době, kdy hlavním zdrojem zábavy je pro děti tablet nebo notebook. Spolupráce s neziskovou organizací Volonté tedy pokračuje a dostala nový rozměr. Učni ze všehrdského školského vzdělávacího střediska tak vrací služby, které pro ně Volonté připravuje. Jsou to především svářečské kurzy, ale letos to byl i nový kurz obsluhy vysokozdvižného vozíku a připravuje se kurz obsluhy motorové pily, který jistě učni truhlářského řemesla využijí pro další praxi.

ŠVS Všehrdy je jedním z deseti odloučených středisek SOU Vězeňské služby ČR v rámci celé republiky, kde se mohou odsouzení muži (ve Všehrdech i mladiství) vyučit v dnes tolik žádaných řemeslech. Ve Všehrdské věznici se v současné době mohou vyučit jako elektrikáři a truhláři nebo získat certifikát v akreditovaném kurzu zámečník. Právě truhláři s Volonté dlouhodobě spolupracují k oboustranné spokojenosti všech zúčastněných. 

Napsal(a): Redakce

Komentáře

Nabídky práce

Samostatná(ý) účetní - Obec Perštejn

Možno na plný či poloviční úvazek, lhůta pro podání přihlášky: do 12.7.2024. Plné znění obsahu výběrového řízení naleznete na www.obec-perstejn.cz či úřední desce OÚ.
Tel.: 474394184
WWW: www.obec-perstejn.cz
E-mail: starosta@obec-perstejn.cz

Poslední videa

Valentýnský koncert v žateckém divadle rozněžnil i rozpálil

Klavír Jiří Knotte a housle Milan Brouček... Bravo!

Přehrát video
V 1.A ZŠ P. Bezruče v Žatci děti s učitelkou v kroužku probíraly první vysvědčení

Ve středu 31. 1. 24 se rozdávaly pololetní vysvědčení - přesněji Výpisy vysvědčení. Třídní učitelka 1.A Nikola Martinovská si se svými prvňáčky v poslední hodině po předání o tom povídala...

Přehrát video